Rezultate Liga B Prahova – Etapa I

Liga B Prahova – Seria Mizil

Progresul Boldeşti Grădiştea – Olimpia Gornet Cricov 3-2
Cricovul Cioceni – Progresul Tomşani 2-1
Podgoria Vadu Săpat – Voinţa Vadu Părului 2-2
Oţelul Larissa – Avântul Iordăcheanu 1-4
Viitorul Iordăcheanu – AS Gherghiţa 2-3
Olimpia Cireşanu – Tineretul II Berceni 7-1
Speranţa Olari – Sportul Valea Cucului 3-0

Clasament


1. Olimpia Cireșanu 1 1 0 0 7-1 3p
Citește mai mult din acest articol

Anunțuri

CSO Slănic revine în forță!

Atunci când spui pasărea phoenix spui longevitate și se știe că această pasăre are puterea de a se regenera din propria cenușă. Aceasta este povestea unor cluburi ca FC Petrolul Ploiești și CSO Slănic cluburi ce au apărut în acest an sub lumina fotbalului județean din Prahova. În urmă cu 5 ani, la nivelul Ligii A Prahova se termina o poveste! Club Sportiv Orășenesc Slănic. Totuși după 5 ani implicarea factorilor de decizie locali au făcut ca această poveste să continue, iar echipa din orașul Slănic să reapară și în timp de ce nu să ajungă acolo unde este locul ei… în eșalonul de elită județean. Se pare că performanța atinsă la nivel de juniori A sezonul trecut, când au câștigat campionatul județean pentru această categorie de vârstă, a făcut posibilă înființarea unei echipe de seniori care să ducă mai departe tradiția fotbalistică a acestui oraș.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa XXIII-a

Seria Ploiești
ACS Ariceşti – Prahova Tg. Vechi 0-1
Energia Pietroşani – Progresul Bucov 3-2
CS Brazi Negoieşti – Petrolul 95 Ploieşti 0-3 – la masa verde deoarece echipa gazdă s-a retras din campionatul județean
CSM II Câmpina – Progresul Puchenii Moşneni 0-3
AS Potigrafu – Viitorul Ariceşti Rahtivani 7-3
Unirea Teleajen – AS Strejnic 4-1
Viitorul Crivina a stat.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XXII-a

Seria Ploiești
Viitorul Crivina – AS Strejnic 2-3
Viitorul Aricești – Unirea Telejean 3-6
Progresul Puchenii Moșneni – AS Potigrafu 8-1
Petrolul 95 Ploiești – CSM II Câmpina – amânat
Prahova Tg. Vechi – Energia Pietroșani 4-0
Progresul Bucov – CS Negoiești 3-0 (la masa verde după ce echipa oaspete s-a retras din campionat)
ACS Aricești a stat.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XXI-a

Seria Ploiești
ACS Ariceşti – Viitorul Crivina 4-0
CS Brazi Negoieşti – Prahova Tg. Vechi 0-3
CSM II Câmpina – Progresul Bucov –  nu s-a disputat
AS Potigrafu – Petrolul 95 Ploieşti 4-0
Unirea Teleajen – Progresul Puchenii Moşneni 5-1
AS Strejnic – Viitorul Ariceşti 3-3
Energia Pietroşani.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XXIX-a

Seria Est
Rapid Sălciile – Avântul Tomşani 1-0
Prahova Tomşani – Viticultorul Dârvari 4-1
Ştiinţa Albeşti – Tineretul Berceni 1-2
San Sar Malu Roşu – Inter Ciupelniţa 6-4
Sportul Valea Călugărească – Gloria Plopu 1-1
Viitorul Fulga – Avântul Iordăcheanu 6-0
Tineretul Bucov – Voinţa Ciorani 3-0 (la masa verde doarece echipa oaspete s-a retras din campionat)
AS Pleaşa – Podgoria Vadu Săpat 3-0 (la masa verde doarece echipa oaspete s-a retras din campionat)

Citește mai mult din acest articol

Liga B Prahova – Etapa a XX-a

Seria Est
Rapid Sălciile – Sportul Valea Călugărească 3-0
Voința Ciorani – Viitorul Fulga 0-3
Avântul Tomșani – Avântul Iordăcheanu 2-0
Viticultorul Dârvari – Gloria Plopu 0-1
Tineretul Berceni – Podgoria Vadu Săpat 3-0
Tineretul Bucov – Inter Ciupelnița 7-1
Prahova 2010 Tomșani – AS Pleașa 2-1
Știința Albești – San Sar Malu Roșu 4-2

Citește mai mult din acest articol

Liga B Prahova – Etapa a XIX-a

Seria Est
Ştiinţa Albeşti – Tineretul Bucov 3-2
San Sar Malu Roşu – Prahova Tomşani 1-2
AS Pleaşa – Rapid Sălciile 1-1
Sportul Valea Călugărească – Voinţa Ciorani 3-0
Viitorul Fulga – Avântul Tomşani 0-1
Avântul Iordăcheanu – Viticultorul Dârvari 2-4
Gloria Plopu – Tineretul Berceni 3-0
Podgoria Vadu Săpat – Inter Ciupelniţa 0-3

Citește mai mult din acest articol

Liga B Prahova – Etapa a XVIII-a

Seria Est
Prahova 2010 Tomşani – Ştiinţa Albeşti 3-4
Rapid Sălciile – San Sar Malu Roşu 5-2
Voinţa Ciorani – AS Pleaşa 0-3
Avântul Tomşani – Sportul Valea Călugărească 1-2
Viticultorul Dârvari – Viitorul Fulga 1-1
Tineretul Berceni – Avântul Iordăcheanu 5-3
Inter Ciupelniţa – Gloria Plopu 2-6
Tineretul Bucov – Podgoria Vadu Săpat 3-0

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XVII-a

Seria Est
Prahova Tomşani – Tineretul Bucov 1-1
Ştiinţa Albeşti – Rapid Sălciile 2-1
San Sar Malu Roşu – Voinţa Ciorani 3-0
AS Pleaşa – Avântul Tomşani 2-2
Sportul Valea Călugărească – Viticultorul Dârvari 1-0
Viitorul Fulga – Tineretul Berceni 2-0
Avântul Iordăcheanu – Inter Ciupelniţa 3-2
Gloria Plopu – Podgoria Vadu Săpat 3-0

Citește mai mult din acest articol