Rezultate Liga B Prahova – Etapa a II-a

Liga B Prahova – Seria Mizil

Progresul Tomşani – Progresul Boldeşti Grădiştea 1-2
Voinţa Vadu Părului – Cricovul Cioceni 5-1
Avântul Iordăcheanu – Podgoria Vadu Săpat 5-2
AS Gherghiţa – AS FC Oţelul Larissa 7-1
Tineretul II Berceni – Viitorul Iordăcheanu 1-6
Sportul Valea Cucului – Olimpia Cireşanu 2-4
Olimpia Gornet Cricov – Speranţa Olari 3-1

Clasament

  1. Olimpia Cireșanu 2 2 0 0 11-3 6p
  2. AS Gherghiţa 2 2 0 0 10-3 6p
  3. Avântul Iordăcheanu 2 2 0 0 9-3 6p
  4. Progresul Boldeşti Grădiştea 2 2 0 0 5-3 6p
  5. Voinţa Vadu Părului 2 1 1 0 7-3 4p
  6. Viitorul Iordăcheanu 2 1 0 1 8-4 3p
  7. Olimpia Gornet Cricov 2 1 0 1 5-4 3p
  8. Speranţa Olari 2 1 0 1 4-3 3p
  9. Cricovul Cioceni 2 1 0 1 3-6 3p
  10. Podgoria Vadu Săpat 2 0 1 1 4-7 1p
  11. Progresul Tomşani 2 0 0 2 2-4 0p
  12. Sportul Valea Cucului 2 0 0 2 2-7 0p
  13. AS FC Oţelul Larissa 2 0 0 2 2-11 0p
  14. Tineretul Berceni II 2 0 0 2 2-13 0p

Seria Sud

AS Dârvari Coşlegi – CS Brazi Popeşti 0-1

Viitorul Pantazi – AS Pleaşa 3-2

Vulturul Zănoaga – AS Puşcaşi 6-2

AS Româneşti – Progresul Bucov 5-2

AS Gorgota – Unirea Lacul Turcului 0-3 – la masa verde după ce echipa gazdă nu a asigurat asistența medicală

CS Brazi Negoieşti – Viitorul Puchenii Mari 7-0

CS Măneşti Băltiţa – Progresul Coşlegi 5-4

Clasament

  1. CS I Brazi Negoieşti 2 2 0 0 13-1 6p
  2. Vulturul Zănoaga 2 2 0 0 8-3 6p
  3. Viitorul Pantazi 2 2 0 0 6-3 6p
  4. CS Brazi Popeşti 2 2 0 0 4-1 6p
  5. AS Româneşti 2 1 1 0 8-4 4p
  6. AS Gorgota 1 1 0 0 3-0 3p
  7. AS Pleaşa 2 1 0 1 6-4 3p
  8. CS Măneşti 2013 Băltiţa 2 1 0 1 6-7 3p
  9. Unirea Lacul Turcului 1 0 1 0 2-2 1p
  10. AS Dârvari Coslegi 2 0 0 2 1-5 0p
  11. Progresul Bucov 2 0 0 2 3-8 0p
  12. Progresul Coslegi 2 0 0 2 5-11 0p
  13. AS Puşcaşi 2 0 0 2 3-9 0p
  14. Viitorul Puchenii Mari 2 0 0 2 0-10 0p

Seria Teritoriu

Unirea Bărcăneşti – AS Potigrafu 2-3

Progresul Puchenii Moşneni – Tineretul Poienarii Burchii 4-1

Tineretul Balta Doamnei – Prahova Tinosu 5-3

Viitorul Predeşti – Petrolul Ologeni 2-3

CS II Brazi – Unirea Brăteşti 1-0

Viitorul Poienarii Burchii – CS Şirna Tăriceni 5-0

AS Tg. Vechi Stănceşti – Arizona Zalhanaua 2-1

Clasament

  1. Petrolul Ologeni 2 2 0 0 13-3 6p
  2. Progresul Puchenii Moşneni 2 2 0 0 9-2 6p
  3. Viitorul Poienarii Burchii 2 2 0 0 8-2 6p
  4. CS Brazi 2 2 2 0 0 5-0 6p
  5. AS Potigrafu 2 2 0 0 7-4 6p
  6. Tineretul Poienarii Burchii 2 1 0 1 10-7 3p
  7. Unirea Brăteşti 2 1 0 1 1-1 3p
  8. AS Tg. Vechi Stăncești 2 1 0 1 4-5 3p
  9. Tineretul Balta Doamnei 2 1 0 1 6-13 3p
  10. Arizona Zalhanaua 2 0 0 2 3-5 0p
  11. Viitorul Predeşti 2 0 0 2 2-4 0p
  12. Prahova Tinosu 2 0 0 2 4-10 0p
  13. Unirea Bărcănești 2 0 0 2 5-12 0p
  14. CS Şirna Tăriceni 2 0 0 2 0-9 0p

Seria Câmpina
ACS Ariceştii Rahtivani – CS Măneşti 1-1
Flacăra Filipeşti de Târg – NG Brătăşanca 3-5
Juventus Călineşti – Unirea Călineşti 1-3
AS Muntenii Câmpina – Viitorul Proviţa de Sus 3-4
AS Strejnic – Carpaţi Sinaia 4-1
CS Valea Doftanei – Steaua Mărgineni, nedisputat
Avântul Măgureni – Sportul Câmpina 3-1

Clasament

  1. NG Brătăşanca 2 2 0 0 12-5 6p
  2. Unirea Călineşti 2016 2 1 1 0 4-2 4p
  3. Viitorul Proviţa de Sus 2 1 1 0 5-4 4p
  4. CS Măneşti 2 1 1 0 3-2 4p
  5. Steaua Mărgineni 1 1 0 0 4-2 3p
  6. AS Strejnic 2 1 0 1 6-5 3p
  7. Avântul Măgureni 2 1 0 1 4-3 3p
  8. CS Valea Doftanei 1 1 0 0 2-1 3p
  9. Carpaţi MEFIN Sinaia 2 1 0 1 4-4 3p
  10. Flacăra Filipeşti de Târg 2 0 1 1 4-6 1p
  11. Juventus Călineşti 2 0 1 1 2-4 1p
  12. ACS Ariceștii Rahtivani 2 0 1 1 3-8 1p
  13. Sportul Câmpina 2 0 0 2 2-5 0p
  14. AS Muntenii Câmpina 2016 2 0 0 2 3-7 0p

Seria Slănic

AS Muntenia Blejoi – Progresul Aluniş 2-3
Unirea Lipăneşti – Voinţa Livadea 2-5
Viitorul Ţipăreşti – Tricolor Coţofeneşti 10-1
CS Scorţeni Bordeni – AS Găgeni 0-0
Voinţa Vărbilău – Stejarul Goruna Cocorăștii Mislii 2-2
Avântul Bertea – CSO Slănic 0-2
Gloria Vâlcăneşti – Flacăra Mălăieşti 4-0

Clasament

  1. CSO Slănic 2 2 0 0 7-0 6p
  2. Progresul Aluniş 2 2 0 0 9-3 6p
  3. Voinţa Livadea 2 2 0 0 9-5 6p
  4. Viitorul Ţipăreşti 1 1 0 0 10-1 3p
  5. Unirea Tricolor Lipăneşti 2 1 0 1 6-7 3p
  6. Gloria Vâlcăneşti 2 1 0 1 5-6 3p
  7. Flacăra Mălăieşti 2 1 0 1 3-5 3p
  8. Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii 2 0 2 0 4-4 2p
  9. CS Scorţeni Bordeni 2 0 2 0 2-2 2p
  10. AS Găgeni 1 0 1 0 0-0 1p
  11. Voinţa Vărbilău 2 0 1 1 2-7 1p
  12. AS Muntenia Blejoi 2 0 0 2 5-7 0p
  13. Avântul Bertea 2 0 0 2 1-5 0p
  14. Tricolor Coţofeneşti 2 0 0 2 3-14 0p

Seria Văleni

Voinţa Gornet – Petrolul Păcureţi 7-1
Luceafărul Drajna – Victoria Olteni 0-2
AS Podenii Vechi – Şoimii Apostolache 3-1
AS Podenii Noi Valea Dulce – Voinţa Măgurele 4-2
Tineretul Gura Vitioarei – AS Mehedinţa 6-1
AS Găzarul Surani – Steaua Sângeru 3-2
Tinereţea Izvoarele – AS Podenii Noi 6-2

Clasament

  1. Voinţa 2009 Gornet 2 2 0 0 10-3 6p
  2. Tinereţea Izvoarele 2 2 0 0 9-2 6p
  3. AS Podenii Noi Valea Dulce 2 2 0 0 5-2 6p
  4. AS Podenii Vechi 2 2 0 0 5-2 6p
  5. AS Voința Găzarul Surani 2 2 0 0 5-3 6p
  6. Tineretul Gura Vitioarei 2 1 0 1 7-4 3p
  7. Steaua Sângeru 2 1 0 1 5-4 3p
  8. Victoria Olteni 2 1 0 1 4-3 3p
  9. Luceafărul Drajna 2 1 0 1 3-3 3p
  10. Voinţa Măgurele 2 0 0 2 3-6 0p
  11. Şoimii Apostolache 2 0 0 2 2-6 0p
  12. AS Podenii Noi 2 0 0 2 3-8 0p
  13. AS Mehedinţa 2 0 0 2 1-7 0p
  14. Petrolul Păcureţi 2 0 0 2 1-10 0p

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: