Liga C Prahova – Etapa a XX-a

Seria Mizil
AS Gura Vadului – Speranța Olari 2-3
Viitorul Iordăcheanu – Avântul Boldești Grădiștea 1-1
Progresul Boldești Grădiștea – Viitorul Pantazi 1-1
CS Popești – Viitorul Colceag 0-2
Unirea Petrolul Râfov – AS Dâmbu 2-6
AS Tg. Vechi – Rapid Mizil 3-4
Tineretul Balta Doamnei – Podgoria Vadu Săpat 2-7
AS Gherghița – Voința Călugăreni 3-0 (la masa verde deoarece echipa oaspete s-a retras din campionat)

Citește mai mult din acest articol

Liga B Prahova – Etapa a XX-a

Seria Est
Rapid Sălciile – Sportul Valea Călugărească 3-0
Voința Ciorani – Viitorul Fulga 0-3
Avântul Tomșani – Avântul Iordăcheanu 2-0
Viticultorul Dârvari – Gloria Plopu 0-1
Tineretul Berceni – Podgoria Vadu Săpat 3-0
Tineretul Bucov – Inter Ciupelnița 7-1
Prahova 2010 Tomșani – AS Pleașa 2-1
Știința Albești – San Sar Malu Roșu 4-2

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXI-a

Și în acest week-end principalul eșalon județean ne promite meciuri interesante. Capul de afiș va fi disputa de la Câmpina, unde liderul CSM va primi replica formației Astra II, formație care a învins cu 1-0 formația Petrolistul Boldești runda trecută și care vine la Câmpina cu mare parte a jucătorilor fostului lider, Unirea Urlați, ceea ce face meciul să fie atractiv pentru amatorii de fotbal. Remarcăm printre altele și meciul de deschidere al rundei, dintre CSO Plopeni și CS Păulești, un meci în care ambele formații își vor vinde scump pielea. Merită menționată și partida de la Brebu, dintre localnicii de la AFC și Avântul Măneciu, deoarece în tur gazdele partidei de sâmbătă s-au impus cu 3-1 la Măneciu (!), fotbaliștii antrenați de Dorinel Beznea dorindu-și probabil revanșa. În ziua de duminică regăsim două partide interesante și mai „echilibrate”, și anume meciul de la Drăgănești, dintre localnicii de la Progresul și Unirea Urlați, formație aflată pe locul 2 dar care a obținut numai 3 puncte în retur, plecările spunându-și cuvântul, dar și meciul de la Breaza, unde AS Ploiești efectuează deplasarea pentru a da piept cu localnicii de la Precizia. Multe meciuri interesante, așadar să vedem și care sunt arbitrii care vor oficia în această etapă:

Vineri, 22 martie 2013, ora 15.00:

CSO Plopeni – CS Păulești 3-3
Arbitri: Calestru Adrian, Florescu Ionuț, Vizitiu Mihai
Observator: Ionescu Mihail

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XX-a

Caraimanul Buşteni – CSM Câmpina 1-2
Marcatori: V. Plumb (33) / G. Bridinel (86), Fl. Nistor (90).
Arbitrii: Ovidiu Oprea, Valentin Dumitru, Cătălin Popovici
Observator: Marian Deaconu

AFC Băneşti-Urleta – Progresul Drăgăneşti 2-1
Marcatori: C. Chivu (39), M. Filote (73) / I. Zaibert (7)
Arbitrii: Mihai Safta, Cristinel Damian, Cristian Lefter
Observator: Marian Popa

CS Blejoi – CSO Plopeni 2-0
Marcatori: Cl. Codreanu (8), A. Secrețeanu (65)
Arbitrii: Radu Danielenco, Ştefan Călăraşu, Adrian Stoenoiu
Observator: Mihail Ionescu

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XX-a

Sâmbătă, 16 martie, ora 11.00
Caraimanul Buşteni – CSM Câmpina 1-2
Arbitrii: Ovidiu Oprea, Valentin Dumitru, Cătălin Popovici
Observator: Marian Deaconu

AFC Băneşti-Urleta – Progresul Drăgăneşti 2-1
Arbitrii: Mihai Safta, Cristinel Damian, Cristian Lefter
Observator: Marian Popa

Sâmbătă, 16 martie, ora 15.00
CS Blejoi – CSO Plopeni 2-0
Arbitrii: Radu Danielenco, Ştefan Călăraşu, Adrian Stoenoiu
Observator: Mihail Ionescu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XX-a

Seria Est
CS Şirna – Ştiinţa Albeşti 0-3
AS MalamucGherghiţa – AS Pleaşa 1-1
Prahova II 2010 Tomşani – Energia Pietroşani 1-6
Progresul Bucov – Unirea Teleajen 0-3
Avântul Iordăcheanu – AS Strejnic 1-1
Gloria Plopu – Avântul Tomşani 4-1
Prahova Tg. Vechi – Voinţa Ciorani 0-5
Sportul Valea Călugărească – Viitorul Fulga 7-0
Voinţa Vadu Părului – CS Brazi 4-3

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XX-a

Vineri, ora 15.00
FC Petrolul II Ploieşti – Carpaţi Sinaia 1-1
Marcatori: Al Roman (43) / Fl. Ştefănică (18)
Arbitrii: Marcel Marin, Andrei Sotir, Adrian Stoenoiu
Observator: Radu Vasile

Sâmbătă, ora 11.00
Unirea Câmpina – Caraimanul Buşteni 6-0
Marcatori: An. Ciobanu (20), L. Cernea (27,85), Gh. Bărăgan (44-pen), I. Filip (63), B. Şandru (90)
Arbitrii: Alin Gheorghe, Adrian Băzăvan, Cristinel Damian
Observator: Mihail Ionescu

CS Băneşti Urleta- AFC Brebu 2-0
Marcatori: A. Iancu (24), Fl. Ene (71)
Arbitrii: Marius Petre, Andrei Bobeică, Ionuţ Gheorghe
Observator: Constantin Ciocoiu

  Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XX-a

Vineri, ora 15.00
FC Petrolul II Ploieşti – Carpaţi Sinaia 1-1
Arbitrii: Marcel Marin, Andrei Sotir, Adrian Stoenoiu
Observator: Radu Vasile

Sâmbătă, ora 11.00
Unirea Câmpina – Caraimanul Buşteni 6-0
Arbitrii: Alin Gheorghe, Adrian Băzăvan, Cristinel Damian
Observator: Mihail Ionescu

CS Băneşti Urleta- AFC Brebu 2-0
Arbitrii: Marius Petre, Andrei Bobeică, Ionuţ Gheorghe
Observator: Constantin Ciocoiu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XX-a

Seria Est
Sportul Valea Calugareasca – AS Podenii Noi 10-1
Avantul Iordacheanu – Gloria Plopu 1-3
Unirea Teleajen – Vointa Vadu Parului 0-0
Avantul Tomsani – AS Strejnic 1-3
Progresul Draganesti – Progresul Bucov 10-1
Vointa Ciorani – Juventus Valenii de Munte 0-4
AS Malamuc Gherghita – Viitorul Fulga 5-0
Stiinta Albesti sta

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XX-a

Seria Mizil – Etapa a XX-a
Rapid Salciile – Progresul Boldeşti Gradistea 2-0
NG Steaua Valcelele – Avantul II Iordacheanu 2-3
Soimii Apostolache – Inter Ciupelnita 6-3
AS Pleasa – AS Gazarul Surani 6-0
Steaua Sangeru – Voinţa Calugareni 4-2
Vulturul Zanoaga – Tineretul Bucov 2-3
Viitorul Iordacheanu – AS Podenii Noi II Mehedinta 2-4
Avantul Boldeşti Gradistea – SF Emil Costea Colceag * 3-0
*SFEC Colceag – retrasa in retur

Citește mai mult din acest articol