Liga C Prahova – Etapa a XVIII-a

Seria Mizil
AS Tg. Vechi – Tineretul Balta Doamnei 5-1
AS Gura Vadului – Podgoria Vadu Săpat 0-1
Viitorul Iordăcheanu – Rapid Mizil 2-2
AS Gherghiţa – Speranţa Olari 1-0
Progresul Boldeşti Grădiştea – Avântul Boldeşti Grădiştea 3-0
CS Brazi Popeşti – Voinţa Călugăreni 3-0
AS Dâmbu – Viitorul Pantazi 2-1
Unirea Petrolul Râfov – Viitorul Colceag 1-1

Citește mai mult din acest articol

Liga B Prahova – Etapa a XVIII-a

Seria Est
Prahova 2010 Tomşani – Ştiinţa Albeşti 3-4
Rapid Sălciile – San Sar Malu Roşu 5-2
Voinţa Ciorani – AS Pleaşa 0-3
Avântul Tomşani – Sportul Valea Călugărească 1-2
Viticultorul Dârvari – Viitorul Fulga 1-1
Tineretul Berceni – Avântul Iordăcheanu 5-3
Inter Ciupelniţa – Gloria Plopu 2-6
Tineretul Bucov – Podgoria Vadu Săpat 3-0

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XVIII-a

Iată că astăzi, după lunga pauză luată, Liga A Prahova revine cu forțe proaspete. Primul meci pe care etapa a XVIII-a, prima a returului, îl programează astăzi, este chiar unul din meciurile candidate la titlul de „derby-ul etapei”. La Valea Călugărească, formația Chimia Brazi va înfrunta echipa de pe a treia poziție, Petrolistul Boldești, într-un meci foarte atractiv. În programul zilei de mâine regăsim alte trei partide interesante, capul de afiș fiind, în opinia mea, meciul dintre AFC Bănești-Urleta și CSO Plopeni.

Duminică vom vedea la lucru alte două formații angrenate într-un derby, Avântul Măneciu și CSM Câmpina, unde există totuși o favorită certă deși fotbalul este imprevizibil și bineînțeles și fotbaliștii din Măneciu au propria șansă. Tot duminică va debuta la Ciorani formația-hibrid Astra II Ploiești, rezultată dintr-o fuziune între Voința Ciorani și satelitul grupării lui Ioan Niculae, echipă pentru care vor evolua mare parte din jucătorii care au reprezentat, în tur, liderul de la Urlați; aceștia vor evolua împotriva „lanternei roșii” de la Ștefești, iar meciul pare, aparent, numai o formalitate. Regăsim, printre aceste meciuri, și o amânare, partida dintre Caraimanul Bușteni și Precizia Breaza, care se va juca ulterior, amânarea partidei fiind solicitată de gruparea lui Petre Gavrilă din cauza terenului nefavorabil pentru desfășurarea unei partide de fotbal.

liga-a-prahova

Să vedem și cine sunt cavalerii fluierului care vor conduce meciurile acestei prime etape a returului:

Vineri, 1 martie 2013, ora 15.00:
Chimia Brazi – Petrolistul Boldești 1-1
Arbitri: Adrian Illyeș, Andrei Sotir, Adrian Calestru
Observator: Marian Deaconu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XVIII-a

Seria Mizil
Tineretul Berceni – Viitorul Iordăcheanu 6-0
Avântul II Iordăcheanu – Rapid Sălciile 1-6
Podgoria Vadu Săpat – NG Steaua Vâlcele 4-2
Viticultorul Dârvari – Progresul Boldești Grădiștea 3-1
Avântul Boldești Grădiștea – Voința Călugăreni 1-1
Viitorul II Poienarii Burchi – Viitorul Pantazi 3-1
Unirea Petrolul Râfov – Inter Ciupelnița 2-3
Victoria Fântânele – Tineretul Balta Doamnei 5-3

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XVIII-a

Seria Est
Prahova II 2010 Tomşani – Ştiinţa Albeşti 2-2
CS Brazi – AS Pleaşa  1-1
Voinţa Vadu Părului – Energia Pietroşani 9-3
Progresul Bucov – Avântul Iordăcheanu 0-3
Gloria Plopu – AS Strejnic  5-0 
Sportul Valea Călugărească – Avântul Tomşani 0-1

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVIII-a

Vineri, ora 15.00
FC Petrolul II Ploieşti – CS Păuleşti 0-2
Marcatori: G. Toporan (27), L. Tănase (60).
Arbitrii: Gabriel Cojanu, Dragoş Pantilie, Cristinel Damian
Observator: Tudor Negoiţă.

Sâmbătă, ora 11.00
Unirea Câmpina – Carpaţi Sinaia 5-0
Marcatori: Ed. Bica (33, 73), I. Filip (42), A. Stoica (61), A. Ciobanu (66
Arbitrii: Ionuţ Neagu, Emil Mateescu, Bogdan Banu
Observator: Mihai Ion.

CS Băneşti-Urleta – CS Vispeşti Blejoi 1-4
Marcatori: T. Albu (63)/Fl. Gheorghe (14), Cr. Vlad (51), G. Bridinel (79), Ad. Secreţeanu (83).
Arbitrii: Adrian Illyeş, Ionuţ Necula, Adrian Stoenoiu
Observator: Silviu Crângaşu.

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XVIII-a

După mai multe amânări datorate căderilor masive de zăpadă, balul Ligii A Prahova va începe şi va debuta astăzi printr-un joc care se va disputa pe stadionul de la Vega unde “lupii” cei mici vor primi vizita echipei CS Păuleşti una dintre formaţiile imprevizibile în Liga A Prahova. Liderul la zi al campionatului Unirea Câmpina va debuta la reluarea activităţii acasă pe arena “Sterom” unde va primi vizita unei formaţii de tradiţie a campionatelor judeţene, Carpaţi Sinaia, o echipă care în acest sezon se zbate în anonimat.

Echipa care a trecut pe locul doi în urma contestaţiei câştigate în dauna echipei a III-a a clubului Astra, Petrolistul Boldeşti, va avea o deplasare uşoară la Băicoi, împotriva echipei Dero Ploieşti, o echipă condamnată practic la retrogradare după ce în tur nu a reuşit să obţină decât 9 puncte şi care va avea nevoie de un miracol pentru a ieşi din zona fierbinte a eşalonului de elită judeţean.

Această etapă ne aduce şi un joc amânat acela dintre lanterna roşie Chimia II Vadu Săpat şi Caraimanul Buşteni.

Iată programul complet al etapei:

Vineri, ora 15.00
FC Petrolul II Ploieşti – CS Păuleşti 0-2

Arbitrii: Gabriel Cojanu, Dragoş Pantilie, Cristinel Damian
Observator: Tudor Negoiţă.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XVIII-a

Seria Est
Viitorul Fulga – Avântul Iordăcheanu 5-3
Sportul Valea Călugărească – Unirea Teleajen 5-1
AS Podenii Noi – Avântul Tomşani 3-3
Gloria Plopu – Ştiinţa Albeşti 2-3
Voinţa Vadu Părului – Progresul Drăgăneşti 2-6
AS Strejnic – Voinţa Ciorani 1-1
Progresul Bucov – Juventus Vălenii de Munte 0-0
AS Malamuc Gherghiţa a stat

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XVIII-a

Seria Mizil – Etapa a XVIII-a
Rapid Sălciile – Avântul II Iordăcheanu 2-1
Progresul Boldeşti Grădiştea – Inter Ciupelniţa 4-1
NG Steaua Vâlcelele – AS Găzaru Surani 1-1
Şoimii Apostolache – Voinţa Călugăreni 7-4
AS Pleaşa – Tineretul Bucov 2-2
Steaua Sângeru – AS Mehedinţa 3-0
Viitorul Iordăcheanu – Avântul Boldeşti Grădiştea 3-1
Vulturul Zănoaga a câştigat cu scorul de 3-0 la masa verde deoarece echipa SFEC Colceag s-a retras în retur.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa XVIII-a


Unirea Urlaţi – Petrolul ’95 Ploieşti 4-0
Marcatori: L. Matei, Şt. Vizinteanu, Vasile Ungureanu, Constantin Mărăşescu
Arbitri: Adrian Illyeş, Adrian Calestru, Nicolae Dobre
Observator: Decu Crângaşu
CSO Plopeni – CS Băneşti Urleta 2-0
Marcatori: E. Drugău, M. Stanciu(pen)
Arbitri: Doralin Bârziloiu, Andrei Achimescu, Stelian Mălăroiu
Observator: Mitu Roşu

Citește mai mult din acest articol