Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XXII-a

Seria Ploiești
Viitorul Crivina – AS Strejnic 2-3
Viitorul Aricești – Unirea Telejean 3-6
Progresul Puchenii Moșneni – AS Potigrafu 8-1
Petrolul 95 Ploiești – CSM II Câmpina – amânat
Prahova Tg. Vechi – Energia Pietroșani 4-0
Progresul Bucov – CS Negoiești 3-0 (la masa verde după ce echipa oaspete s-a retras din campionat)
ACS Aricești a stat.

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXII-a

Liga A Prahova ne propune în această săptămână doar patru partide. Restul de jocuri ale acestei etape au fost amânate datorită deplasării selecționatei Prahova Muntenia, în Bulgaria, pentru faza a II-a a turneului final Uefa Regions Cup . Selecţionata noastră a fost repartizată în grupa a 2-a, iar jocurile se vor disputa în perioada 3-7 aprilie 2013 când vor evolua împotriva formațiilor South East Region (Bulgaria, 3 aprilie), Rijeka (Croaţia, 5 aprilie) şi Genève (Elveţia, 7 aprilie). Prima clasată din grupă va merge la turneul final. Iată programul acestei etape:

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XXII-a

Seria Est
Prahova Tg. Vechi – Ştiinţa Albeşti 2-0
Sportul Valea Călugărească – AS Pleaşa 1-2
CS Şirna – Energia Pietroşani 2-7
AS Strejnic – Unirea Teleajen 0-0
Avântul Iordăcheanu – Avântul Tomşani 3-1
Progresul Bucov – Voinţa Ciorani 1-2
Gloria Plopu – Viitorul Fulga 5-0
Voinţa Vadu Părului – Prahova II 2010 Tomşani 6-0
AS Malamuc Gherghiţa – CS Brazi 2-1

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXII-a

Unirea Urlaţi – Carpaţi Sinaia 3-1
Marcatori: S. Juju (53), G. Georgescu (61), St. Blăgoi (75) / C. Goagă (15-pen)
Arbitrii: Bogdan Zahiu, Doru Petre, Cristinel Damian
Observator: Silviu Crângaşu

CS Ceptura – Petrolistul Boldeşti 1-3
Marcatori: N. Popescu (24) / R. Bădu (4), L. Costache (35-pen), Al. Tudorache (94)
Arbitrii: Ionuţ Neagu, Marius Petre, Cristian Lefter
Observator: Răzvan Dincuţă

FC Petrolul II Ploieşti – Caraimanul Buşteni 3-1
Marcatori: Al. Roman (10, 34), Ad. Ilie (52) / A. Cirloganu (4)
Arbitrii: Laurenţiu Piciu, Stelian Mălăroiu, Ionuţ Necula
Observator: Marian Deaconu

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXII-a

Mâine cu începere de la ora 17.00 va avea loc o etapă intermediară la nivelul Ligii A Prahova. Capul de afiş al acestei etape îl reprezintă derby-ul zonei Câmpina dintre echipele CSM Câmpina şi AFC Brebu. Meciul reprezintă importanţă majoră pentru oaspeţi deoarece un pas greşit al echipei din Brebu o duce pe aceasta în zona fierbinte a retrogradării.

Chimia II Vadu Săpat – Unirea Câmpina 0-3 – rezultat decis la masa verde ca urmare a retragerii echipei gazdă din campionat

Unirea Urlaţi – Carpaţi Sinaia 3-1
Arbitrii: Bogdan Zahiu, Doru Petre, Cristinel Damian
Observator: Silviu Crângaşu

CS Ceptura – Petrolistul Boldeşti 1-3
Arbitrii: Ionuţ Neagu, Marius Petre, Cristian Lefter
Observator: Răzvan Dincuţă

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XXI-a

Seria Mizil – Etapa a XXI-a
Progresul Boldeşti Grădiştea – NG Steaua Vâlcele4-1
Avântul II Iordăcheanu – Şoimii Apostolache 1-1
Inter Ciupelniţa – AS Pleaşa 3-3
AS Găzarul Surani – Steaua Sângeru 1-1
Voinţa Călugăreni – Vulturul Zănoaga 1-2
Tineretul Bucov – Viitorul Iordăcheanu 5-0
AS Mehedinţa – Avântul Boldeşti Grădiştea 4-3
SFEC Colceag – Rapid Salciile 0-3

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXII-a

Petrolul Teleajen – FC Petrolul II Ploieşti 0-1
Marcator: Al. Mirea (50).

Caraimanul Buşteni – CS Şirna 3-1
Marcatori: M. Purcaru, I. Istrate, V. Plumb/ V. Moraru.

Unirea Urlaţi – AFC Brebu 3-1
Marcatori: Fl. Ghiţă, D. Chioveanu, S. Ioniţă/ Ad. Vişan.

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXII-a

Petrolul Teleajen – FC Petrolul II Ploieşti 0-1, vineri, ora 17.00

Arbitrii: Mihai Amorăriţei, Cătălin Popovici, Ştefan Călăraşu

Observator: Florinaş Piciu

Caraimanul Buşteni – CS Şirna 3-1, sâmbătă, ora 11.00
Arbitrii: Valentin Marinică, Nicolae Iosif, Dragoş Pantilie

Observator: Teodor Negoiţă

Unirea Urlaţi – AFC Brebu 3-1, sâmbătă, ora 17.00, teren Ceptura
Arbitrii: Gabriel Cojanu, Emil Bozieru, Emil Mateescu

Observator: Constantin Constantinescu


Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XXII-a

Seria Ploieşti Municipiu – etapa a XXII-a
Sportul Valea Călugărească – Unirea Teleajen 4-2
Energia Pietroşani – AS Strejnic 1-0
CS Brazi II Popeşti – Sori Tg. Nou 2-2
Sansar Malu Roşu – AS Tg. Vechi 0-6
Speranţa Olari – RATP Ploieşti 1-1
Unirea Petrolul Râfov – Unirea Corlăteşti Dâmbu 1-2
Dalina Bărcăneşti – Impact Ariceşti Rahtivani 3-2
Astra II Ploieşti, FC Ploieşti Vest au câştigat cu scorul de 3-0 la masa verde.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XXII-a

Seria Est
Viticultorul Dârvari – Progresul Bucov 1-2
Viitorul Fulga – Voinţa Vadu Părului 1-0
Voinţa Ciorani – Avântul Tomşani 1-0
CS Blejoi – Progresul Drăgăneşti 2-3
Carpaţi Sinaia – Voinţa Măgurele amânat
Avântul Iordăcheanu – Unirea Lipăneşti 2-1
Ştiinţa Albeşti – Tinereţea Izvoare 2-3
AS Podenii Noi – Juventus Ploieşti 2-1
Gloria Plopu – AS Vălenii de Munte 7-1
Citește mai mult din acest articol