Liga B Prahova – Etapa a XX-a

Seria Est
Rapid Sălciile – Sportul Valea Călugărească 3-0
Voința Ciorani – Viitorul Fulga 0-3
Avântul Tomșani – Avântul Iordăcheanu 2-0
Viticultorul Dârvari – Gloria Plopu 0-1
Tineretul Berceni – Podgoria Vadu Săpat 3-0
Tineretul Bucov – Inter Ciupelnița 7-1
Prahova 2010 Tomșani – AS Pleașa 2-1
Știința Albești – San Sar Malu Roșu 4-2

Clasament
1. Gloria Plopu 21 19 1 1 75-24 58
2. Rapid Sălciile 20 17 1 2 68-22 52
3. Ştiinţa Albeşti 20 12 3 5 51-34 39
4. Sportul Valea Călugărească 20 11 4 5 48-31 37
5. Voinţa Ciorani 20 11 0 9 56-39 33
6. Viitorul Fulga 20 9 4 7 43-34 31
7. AS Pleaşa 20 8 6 6 43-34 30
8. Tineretul Bucov 20 9 2 9 47-43 29
9. Tineretul Berceni 20 8 3 9 36-30 27
10. Avântul Tomşani 20 5 6 9 32-54 21
11. Prahova 2010 Tomşani 20 6 2 12 29-64 20
12. Viticultorul Dârvari 20 4 7 9 29-38 19
13. Avântul Iordăcheanu 20 5 2 13 30-49 17
14. Inter Ciupelnița 20 3 2 15 26-67 11
15. Podgoria Vadu Săpat 20 2 2 16 16-59 8
16. San Sar Malu Roşu 7 2 1 4 15-22 7

Seria Vest
Vulturii Provița de Sus – Petrolul Băicoi 3-1
Viitorul II Poienarii Burchii – NG Brătășanca 0-0
AS Tufeni – Prahova Nedelea 2-2
CS Valea Doftanei – Tricolor Varnița 2-4
CIS Tăriceni – CS Cornu 1-2
Carpați Sinaia – Victoria Bordeni 0-1
AS Mislea – Unirea Cocorăștii Colț 3-1
Cetatea Coada Izvor – AFC Filipești de Pădure 3-0 (la masa verde deoarece echipa oaspete s-a retras din campionat)

Clasament
1. CS Cornu 21 16 2 3 73-28 50
2. Vulturii Proviţa de Sus 21 16 0 5 64-25 48
3. Unirea Cocorăştii Colţ 21 15 2 4 53-22 47
4. Cetatea Coada Izvor 21 15 0 6 62-27 45
5. AS Tufeni 21 13 5 3 54-30 44
6. Tricolor Varniţa 21 11 4 6 49-39 37
7. AS Mislea 21 10 1 10 42-51 31
8. CIS Tăriceni 21 9 3 9 41-39 30
9. NG Brătăşanca 21 9 2 10 46-42 29
10. Victoria Bordeni 21 6 4 11 30-51 22
11. CS Valea Doftanei 21 5 5 11 27-44 20
12. Carpaţi Sinaia 21 6 2 13 29-50 20
13. Viitorul II Poienarii Burchii 21 6 1 14 34-48 19
14. Prahova Nedelea 21 5 3 13 29-45 18
15. Petrolul Băicoi 21 4 1 16 27-82 13
16. AFC Filipeştii de Pădure 21 3 3 15 18-55 12

Seria Nord
Voința Vărbilău – Victoria Olteni 4-1
AS Găzarul Surani – Luceafărul Drajna 8-0
Real Rio Cocoșești – Voința Măgurele 1-2
Progresul Aluniș – AS Valea Dulce 4-1
Avântul Bertea – Voința Gornet 5-1
Tineretul Gura Vitioarei – CSO Vălenii de Munte 0-5
Flacăra Mălăiești – Voința Livadea 1-0
Gloria Vâlcănești – Unirea Lipănești – nu s-a disputat
Stejarul Goruna Cocorăștii Mislii – Tinerețea Izvoarele 0-3 (la masa verde deoarece echipa gazdă s-a retras din campionat)

Clasament
1. CSO Vălenii de Munte 23 19 0 4 98-18 57
2. Unirea Tricolor Lipăneşti 22 15 5 2 49-21 50
3. Voinţa Măgurele 23 13 7 3 40-28 46
4. Voinţa Livadea 23 13 5 5 51-27 44
5. AS Găzarul Surani 23 12 3 8 65-45 39
6. Voinţa 2009 Gornet 23 12 2 9 57-48 38
7. Voinţa Vărbilău 23 10 5 8 51-48 35
8. Real Rio Cocoşeşti 23 9 7 7 42-35 34
9. Flacăra Mălăieşti 23 10 1 12 40-47 31
10. Progresul Aluniş 23 8 7 8 36-44 31
11. Tinereţea Izvoarele 23 8 4 11 49-54 28
12. Victoria Olteni 23 8 1 14 46-56 25
13. Avântul Bertea 23 6 7 10 37-49 25
14. Tineretul Gura Vitioarei 23 7 4 12 37-65 25
15. Luceafărul Drajna 23 6 6 11 41-52 24
16. AS II Valea Dulce 23 7 2 14 44-61 23
17. Gloria Vâlcăneşti 22 7 2 13 37-61 23
18. Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii 23 2 0 21 15-76 6

Seria Ploiesti
CS Negoiești – Energia Pietroșani 1-0
Petrolul Telelajen – Dalina Bărcănești 4-0
Intersport Filipești de Târg – Petrolul 95 Ploiești 1-0
Prahova Tg. Vechi – Viitorul Aricești Rahtivani 4-0
AS Strejnic – Unirea Teleajen 3-1
Viitorul Crivina – Progresul Bucov 9-2
Fortuna II Brazi – AS Tinosu 8-1

Clasament
1. Fortuna II Brazi 19 19 0 0 138-17 57
2. Prahova Tg. Vechi 19 15 2 2 47-14 47
3. Intersport Filipeşti de Târg 19 14 3 2 56-23 45
4. CS Negoieşti 19 12 3 4 49-27 39
5. Unirea Teleajen 19 12 1 6 62-34 37
6. Petrolul Teleajen 18 9 1 8 50-35 28
7. Viitorul Crivina 19 8 1 10 49-47 25
8. Viitorul Ariceşti Rahtivani 19 8 0 11 45-53 24
9. AS Tinosu 19 7 2 10 32-60 23
10. AS Strejnic 19 6 2 11 38-59 20
11. Energia Pietroşani 18 5 3 10 30-60 18
12. Petrolul 95 Ploieşti 19 4 2 13 49-62 14
13. Dalina Bărcăneşti 19 1 2 16 20-81 5
14. Progresul Bucov 19 1 0 18 20-113 3

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: