Rezultate Liga B Prahova – Etapa XXIII-a

Seria Ploiești
ACS Ariceşti – Prahova Tg. Vechi 0-1
Energia Pietroşani – Progresul Bucov 3-2
CS Brazi Negoieşti – Petrolul 95 Ploieşti 0-3 – la masa verde deoarece echipa gazdă s-a retras din campionatul județean
CSM II Câmpina – Progresul Puchenii Moşneni 0-3
AS Potigrafu – Viitorul Ariceşti Rahtivani 7-3
Unirea Teleajen – AS Strejnic 4-1
Viitorul Crivina a stat.

Clasament
1 Prahova Tg. Vechi 22 19 2 1 59-14 59p
2 ACS Ariceștii Rahtivani 21 15 2 4 49-19 47p
3 Unirea Teleajen 21 13 3 5 65-24 42p
4 Progresul Bucov 21 10 4 7 49-37 34p
5 Viitorul Ariceşti Rahtivani 21 10 3 8 61-61 33p
6 AS Strejnic 20 10 2 8 50-44 32p
7 Petrolul 95 Ploieşti 22 9 4 9 45-66 31p
8 Progresul Puchenii Moşneni 21 9 3 9 47-41 30p
9 CSM II Câmpina 20 9 0 11 36-39 27p
10 AS Potigrafu 21 6 2 13 43-66 20p
11 Viitorul Crivina 21 5 1 15 41-67 16p
12 Energia Pietroşani 21 5 1 15 32-67 16p
13 CS I Brazi Negoieşti 20 2 1 17 22-54 7p

Seria Est
Voinţa Vadu Părului – AFC Astra III Ploiești 2-2
AS Gherghiţa – Progresul Boldeşti Grădiştea 2-3
Sportul Valea Cucului – Avântul Tomşani 4-2
AS Pleaşa – Iany Sport Ploieşti 3-4
Rapid Mizil – Ştiinţa Albeşti 3-1
Gloria Plopu – Sportul Valea Călugărească 1-0, întrerupt în minutul 23*
Tineretul Berceni – Viitorul Fulga 3-0 – la masa verde deoarece jocul a fost întrerupt de către arbitru după ce oaspeţii au rămas în numai 6 jucători.
Viticultorul Dârvari a stat.

Clasament
1. Tineretul Berceni 24 16 2 6 68-26 50p
2. Gloria Plopu 22 15 3 4 57-28 48p
3. Ştiinţa Albeşti 24 13 6 5 64-41 45p
4. Avântul Tomşani 23 14 3 6 53-39 45p
5. Progresul Boldeşti Grădiştea 24 11 6 7 46-44 39p
6. Sportul Valea Călugărească 24 12 2 10 55-36 38p
7. Rapid Mizil 24 11 3 10 53-35 36p
8. Iany Sport 2012 Ploiești 24 10 4 10 53-56 34p
9. Viitorul Fulga 24 9 6 9 41-45 33p
10. AS Gherghiţa 24 9 5 10 42-43 32p
11. AS Pleaşa 25 9 3 13 51-59 30p
12. Voinţa Vadu Părului 24 8 3 13 37-66 27p
13. AFC Astra III Ploiești 24 8 2 14 40-61 26p
14. Viticultorul Dârvari 24 4 4 16 30-61 16p
15. Sportul Valea Cucului 24 3 2 19 36-86 11p

Seria Nord
Tinereţea Izvoarele – Voinţa Livadea 5-1
Luceafărul Drajna – Victoria Olteni 2-2
Flacăra Mălăieşti – Progresul Aluniş 2-2
Tineretul Gura Vitioarei – Unirea Tricolor Lipăneşti 0-0
Avântul Bertea – Găzarul Surani 3-4
Voinţa Vărbilău – Gloria Vâlcăneşti 2-2
Real Rio Cocoşeşti – AS Podenii Noi Valea Dulce 1-3
Voinţa Măgurele – Voinţa Gornet 0-3
Brădetul Ştefeşti a stat.

Clasament
1. AS Găzarul Surani 28 22 2 4 94-57 68p
2. Real Rio Cocoşeşti 28 16 5 7 78-54 53p
3. Brădetul Ştefeşti 28 16 2 10 84-51 50p
4. Voinţa Măgurele 28 14 8 6 61-43 50p
5. AS Podenii Noi Valea Dulce 28 15 3 10 59-47 48p
6. Unirea Tricolor Lipăneşti 29 13 6 10 54-48 45p
7. Gloria Vâlcăneşti 28 13 4 11 64-55 43p
8. Victoria Olteni 29 12 7 10 60-57 43p
9. Flacăra Mălăieşti 28 11 6 11 73-73 39p
10. Voinţa 2009 Gornet 28 11 4 13 68-70 37p
11. Tineretul Gura Vitioarei 28 10 7 11 56-71 37p
12. Avântul Bertea 28 11 2 15 51-52 35p
13. Voinţa Livadea 29 10 5 14 62-71 35p
14. Tinereţea Izvoarele 28 9 8 11 58-68 35p
15. Progresul Aluniş 29 8 4 17 39-68 28p
16. Luceafărul Drajna 28 3 7 18 41-81 16p
17. Voinţa Vărbilău 28 3 6 19 41-77 15p

Seria Vest
Carpaţi Sinaia – CS Brazi Popeşti 3-0
AS Mislea – CSC Poiana Câmpina 4-0
Tricolor Varniţa – Unirea Cocorăştii Colţ 0-3
AS Tufeni – AS Tinosu Predeşti 3-0, neprezentare
Cetatea Coada Izor – Petrolul Băicoi 4-5
Vulturii Proviţa de Sus – CS Valea Doftanei 3-1
Tineretul Poienarii Burchii – NG Brătăşanca 7-1
Victoria Bordeni a stat.

Clasament
1. Unirea Cocorăştii Colţ 25 20 3 2 81-18 63p
2. AS Tufeni Băicoi 23 16 3 4 69-31 51p
3. Tricolor Varniţa 24 16 3 5 63-30 51p
4. Cetatea Coada Izvor 24 14 6 4 75-36 48p
5. Vulturii Proviţa de Sus 24 13 3 8 59-40 42p
6. CSC Poiana Câmpina 25 13 3 9 53-46 42p
7. AS Tinosu-Predești 24 10 3 11 58-66 33p
8. Petrolul Băicoi 24 9 4 11 49-49 31p
9. AS Mislea 24 9 2 13 42-63 29p
10. CS Brazi Popeşti 25 8 5 12 30-52 29p
11. CS Valea Doftanei 24 8 1 15 39-51 25p
12. Carpaţi Sinaia 24 7 2 15 27-59 23p
13. Tineretul Poienarii Burchii 24 7 1 16 38-70 22p
14. Victoria Bordeni 24 5 3 16 40-58 18p
15. NG Brătăşanca 24 5 0 19 34-88 15p

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: