Liga A Prahova – Etapa I

Liga A Prahova a debutat cu prima etapă a sezonului 2016-2017 în weekend-ul care a trecut. O premieră față de sezoanele trecute de Liga A o constitue prezența pe prima scenă a eșalonului de elită prahovean e echipei AS Petrolul 52 Ploiești, care se dorește a fi continuatoarea tradiției marelui brand al Ploieștiului: Petrolul. În această etapă s-au înregistrat 6 victorii ale gazdelor, o victorie a vizitatorilor iar un joc s-a încheiat nedecis la finalul celor 90 de minute. Surprind două victorii ale unor noi promovate Petrolul Băicoi, respectiv CS Mănești 2013 Coada Izvorului în dauna echipei CS Cornu, o formație care a încheiat sezonul trecut pe treapta a III-a a podimului, respectiv CSO Tricolorul Breaza, echipă ce are ca antrenor pe Florin Stăncioiu, unul dintre cei mai experimentați tehnicieni care antrenează la acest nivel. Formația lui Marius Vișan, golgheterul de sezonul trecut în Liga a III-a, AFC Bănești s-a văzut învinsă pe tabela de marcaj la ultimul fluier al arbitrului pe terenul celor de la Plopeni. Printre derby-urile disputate în această etapă se numără jocul de la Văleni, unde gazdele au fost învinse de țapinarii din Măneciu, în timp ce capul de afiș al acestei etape a fost jocul de la Păulești, unde CS din localitate a primit vizita noii echipe a Petrolului joc încheiat 1-1 la finalul celor 90 de minute, urmată de o galerie ce a făcut un spectacol pirotehnic demn de un meci de Liga I națională. .

Iată toate rezultatele înregistrate precum și clasamentul, golgheteri și etapa viitoare:

Citește mai mult din acest articol

Anunțuri

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXXII-a intermediară

AFC Fortuna II Poiana Câmpina – CS Ceptura 1-0
Marcator: A. Băcioiu (66)
Arbitri: Andrei Moroiță, Mircea Rusu, Claudiu Dumitru
Observator: Marian Deaconu

CSO Vălenii de Munte – Unirea Urlați 7-2
Marcatori: Al. Tudorie (20), D. Sârbu (32), L. Cruceru (53,59,89), L. Cernea (71-pen,87) / I. Dinu (45,61)
Arbitri: Ovidiu Oprea, Florin Bureață, Stefan Dumitrache
Observator: Iulian Ilași

Rapid Sălciile – AFC Bănești-Urleta 1-4
Marcatori: I. Costache (44-pen) / T. Albu (15), C. Chivu (70), C. Comnoiu (76), Șt. Hromei (88)
Arbitri: Alex Vulpe, Sorin Pavel, Romulus Sprânceană
Observator: Florinaș Piciu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXX-a

CSO Vălenii de Munte – AFC Fortuna II Poiana Câmpina 0-1
Marcator: Al. Caramalău (33)
Arbitri: Viorel Căunei, Alexandru Chivu, Doru Petre
Observator: Cincinat Aurelian

Caraimanul Buşteni – CS Ceptura 1-3
Marcatori: B. Szekely (45) / I. Lascu (30), Ad. Sîrbu (57, 80)
Arbitri: Marius Petre, Florin Bureaţă, Cristi Damian
Observator: Radu Vasile

Rapid Sălciile – Unirea Urlaţi  1-3
Marcatori: Ionel Ivan (77)/Ionuţ Dinu (26, 67), Florin Ghiţă (56).
Arbitri: Mădălin Marinescu   – Adrian Stoenoiu (Boldeşti) şi Sorin Nistor  .
Observator: Marian Popa

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa XXVIII-a

Rapid Sălciile – AFC Fortuna II Poiana Câmpina 1-5
Marcatori: M. Ivan (88) / A. Ungureanu (38,50,81), A. Dinu (83), A. Băcioiu (90)
Arbitri: Bogdan Zahiu, Florin Bureață, Mircea Rusu
Observator: Marian Popa

CS Cornu – CS Ceptura 0-2
Marcatori: Năftăilă (4), Ghidia(25-pen)
Arbitrii: Robert Stanciu, Laurenţiu Dragu, Sorin Nistor
Observator: Ion Andreoiu

AS Ploiești – Unirea Urlați 4-1
Marcatori:  D. Chiriţă (35-pen, 44-pen, 77) Ad. Mihai (90) / L. Pavel (80)
Arbitrii: Mihai Amorăriţei, Octavian Ciorescu, Mădălina Crăciun
Observator: Marian Deaconu.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XX-a

Caraimanul Buşteni – CSM Câmpina 1-2
Marcatori: V. Plumb (33) / G. Bridinel (86), Fl. Nistor (90).
Arbitrii: Ovidiu Oprea, Valentin Dumitru, Cătălin Popovici
Observator: Marian Deaconu

AFC Băneşti-Urleta – Progresul Drăgăneşti 2-1
Marcatori: C. Chivu (39), M. Filote (73) / I. Zaibert (7)
Arbitrii: Mihai Safta, Cristinel Damian, Cristian Lefter
Observator: Marian Popa

CS Blejoi – CSO Plopeni 2-0
Marcatori: Cl. Codreanu (8), A. Secrețeanu (65)
Arbitrii: Radu Danielenco, Ştefan Călăraşu, Adrian Stoenoiu
Observator: Mihail Ionescu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVIII-a

Chimia Brazi – Petrolistul Boldești 1-1
Au marcat: Tudorache (23) / Pantilimonescu (80)

AFC Bănești-Urleta – CSO Plopeni 1-0
A marcat: Cristache (62)

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVII-a, ultima a turului

Chimia Brazi – Precizia Breaza 3-0, întrerupt în minutul 25 după ce oaspeții au rămas în 6 jucători
Au marcat: C. Munteanu 6, Bencea 20, Irimescu 23

Astra II Ploiești – Progresul Drăgănești 0-1
A marcat: Cl. Tudor 76

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVI-a

CSO Plopeni – CS Ceptura 12-0
Marcatori: I. Costache (4,37), R. Huza (19,29,43,70,77,85), A. Căpraru (30), A. Puiuleț (35,50), I. Stanciu (81)
Arbitri: Adrian Calestru, Alin Ionică, Roxana Bănăseanu
Observator: Stelian Achimescu

Petrolistul Boldești – Avântul Măneciu 2-0
Marcatori: Al. Pipoș (29), M. Ene (85)
Arbitri: Robert Stanciu, Mihai Vizitiu, Cristian Lefter
Observator: Tudor Negoiță

Progresul Drăgănești – Caraimanul Bușteni 5-4
Marcatori: Cl. Tudor (2,20-pen,64), Fl. Pancovici (28), O. Gheorghe (63) / D. Arsu (27,31,44), I. Drăgan (41)
Arbitri: Marius Petre, Nicolae Iosif, Sorin Nistor
Observator: Ion Voinea

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XV-a

Vineri, ora 14.00
Chimia Brazi – Progresul Drăgăneşti 3-0
Marcatori: M. Irimescu (27), C. Munteanu (54-pen,90)
Arbitri: Gabriel Cojanu, Adrian StoenoiuDragoş Pantilie
Observator: Răzvan Dincuţă

FC Astra II Ploieşti – CSO Plopeni 0-2
Marcatori: A. Puiuleț (44), I. Costache (72)
Arbitri: Valentin Marinică, Vasile Burlacu, Andrei Sotir
Observator: Constantin Niţă

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XIII-a

Vineri, ora 15.00
Chimia Brazi – CSO Plopeni 1-2
Marcatori:  I. Tudorache (88) / A. Căpraru (23), M. David (27).
Arbitrii: Doralin Bârziloiu, Ștefan Călărașu, Ionela Golea
Observator: Teodor Negoiță

FC Astra II Ploiești – CS Păulești 2-1
Marcatori: D. Cazan (38, 49) / C. Zapodeanu (53).
Arbitrii: Dragoș Pantilie, Nicolae Iosif, Roxana Bănăseanu
Observator: Traian Notaru

Sâmbătă, ora 11.00
Petrolistul Boldești – Progresul Drăgănești 5-0
Marcatori:  M. Ene (19), Cl. Lişiţă (27, 37), C. Pantilimonescu (31), C. Ionescu (48)
Arbitrii: Ionuț Neagu, Emil Mateescu, Ionuț Gheorghe
Observator: George Andrei

Citește mai mult din acest articol