Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XVII-a

Seria Mizil
AS Tg. Vechi – Unirea Petrolul Râfov 3-0
Tineretul Balta Doamnei – AS Gura Vadului 1-2
Podgoria Vadu Săpat – Viitorul Iordăcheanu 4-0
Rapid Mizil – AS Gherghiţa 2-0
Speranţa Olari – Progresul Boldeşti Grădiştea 0-0
Avântul Boldeşti Grădiştea – CS Brazi Popeşti 3-6
Voinţa Călugăreni – AS Dâmbu 0-3
Viitorul Pantazi – Viitorul Colceag 1-0

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVII-a, ultima a turului

Chimia Brazi – Precizia Breaza 3-0, întrerupt în minutul 25 după ce oaspeții au rămas în 6 jucători
Au marcat: C. Munteanu 6, Bencea 20, Irimescu 23

Astra II Ploiești – Progresul Drăgănești 0-1
A marcat: Cl. Tudor 76

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XVII-a

Seria Est
Energia Pietroşani – AS Pleaşa 3-3
Prahova II 2010 Tomşani – Viitorul Fulga 4-4
CS Brazi – Ştiinţa Albeşti 1-1
Voinţa Vadu Părului – Progresul Bucov 5-1
Prahova Tg. Vechi – AS Strejnic 1-1
Gloria Plopu – Avântul Iordăcheanu 1-0
Sportul Valea Călugărească – Unirea Teleajen 0-2
CS Şirna – Avântul Tomşani 2-2
AS Malamuc Gherghiţa– Voinţa Ciorani 1-2

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XVII-a

Seria Mizil
Tineretul Berceni – Victoria Fântânele 4-0
Unirea Petrolul Râfov – Tineretul Balta Doamnei 4-3
Viitorul II Poienarii Burchi – Inter Ciupelniţa 1-4
Avântul Boldeşti Grădiştea – Viitorul Pantazi 4-2
Viticultorul Dârvari – Voinţa Călugăreni 9-1
Podgoria Vadu Săpat – Progresul Boldeşti Grădiştea 2-1
Avântul II Iordăcheanu – NG Steaua Vâlcele 6-1
Viitorul Iordăcheanu – Rapid Sălciile 1-5

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVII-a

Caraimanul Buşteni – Petrolistul Boldeşti 0-4
Au marcat: D. Petre (36), R. Tăbăcaru (38), A. Stanciu (56, 71).
Arbitrii: Doralin Bârziloiu, Ilie Alexandru, Bucur Bogdan
Observator: George Andrei

Unirea Câmpina – Avântul Măneciu 1-0
A marcat: L. Cernea (83).
Arbitrii: Ionuţ Neagu, Georgescu Irinel, Vasile Tiron
Observator: Constantin Ciocoiu

Dero Ploieşti – Carpaţi Sinaia 7-0
Au marcat: A. Stan (24-pen, 72, 78), C. Ene (66-pen), I. Grigore (75-pen), Şt. Diniţă (84), M. Roşu (88).
Arbitrii: Oprea Ovidiu, Gheorghe Ionuţ, Pavel Sorin
Observator: Stelian Achimescu

Citește mai mult din acest articol

Liga B Prahova – Etapa a XVII-a

Seria Est
Unirea Teleajen – Avântul Iordăcheanu 1-1
Avântul Tomşani – Sportul Valea Călugărească 0-0
Ştiinţa Albeşti – AS Podenii Noi 3-0
Progresul Drăgăneşti – Gloria Plopu 1-1
Voinţa Ciorani – Voinţa Vadu Părului 3-3
AS Malamuc Gherghiţa – AS Strejnic 0-1
Progresul Bucov – Viitorul Fulga 4-2
Juventus Vălenii de Munte a stat

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVII-a

AFC Brebu – FC Petrolul II Ploieşti 2-1
Marcatori: A. Ştefan (2)/C. Costache.

Avântul Măneciu – CS Floreşti 5-0*
Marcatori: M. Stanciu (2, 6), M. Cârstocea (4), Al. Drăgănoiu (8), L. Cernea (10).
* Joc întrerupt în minutul 13, oaspeţii, care au început jocul în şapte jucători, rămânând, prin accidentarea unui jucător, în şase oameni; omologabil cu scorul menţionat.

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XVII-a

Petrolul Teleajen – Podgoria Vadu Săpat, vineri, ora 14.00, teren Teleajen
Arbitrii: Gabriel Cojanu, Alexandru Chivu, Cristian Gyorgy
Observator: Octavin Bălteanu

CS Băneşti-Urleta – CS Şirna, sâmbătă, ora 11.00, teren Băneşti
Arbitrii: Florin Ionescu, Emil Mateescu, Ionuţ Gheorghe
Observator: Constantin Safta

Caraimanul Buşteni – Conpet Izvoarele, sâmbătă, ora 11.00, teren Buşteni
Arbitrii: Valentin Marinică, Roxana Bănăseanu, Ştefan Călăraşu
Observator: Stelian Achimescu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVII-a


CS Ceptura – CS Băneşti-Urleta 0-3
Marcatori: I. Apostol, C. Chivu, St. Văduva.

Unirea Urlaţi – Teleajen II ASO Slănic 4-3
Marcatori: Al. Vizinteanu (pen), Al. Bălaşa, C. Rob, N. Ghiţă (pen) / M. Ioniţă, I. Cojanu, Fl. Ghiţă (autogol).

Intersport Plopeni – CS Petrolul ‘95 Ploieşti 4-1
Marcatori: A. Puiuleţ, V. Bunea, A. Radu, M. Stanciu (pen) / M. Stanciu (autogol).

Caraimanul Buşteni – Unirea Câmpina 1-2
Marcatori: Al. Stănescu / A. Coman, M. Nichifor.

Tineretul Tomşani – CS Brazi 0-0

Avântul Măneciu – Gloria Vâlcăneşti 3-2
Marcatori: D. Drăgănoiu, C. Stoian (2) / M. Savu, R. Jercălău.

Cheile Doftanei Brebu – Victoria Fântânele 3-0
Marcatori: M. Dragomir, M. Marcu, Al. Savu.

Petrolul Ploieşti II – Podgoria Vadu Săpat 3-0
Marcatori: Şt. Voinea, M. Dumitru, Al. Baroian.

Voinţa Bălţeşti – Artsani Păuleşti 1-3
Marcatori: B. Stăncioacă / Cr. Vasile, C. Săbăreanu, C. Neacşu.

Citește mai mult din acest articol