Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XVI-a

Seria Mizil
Viitorul Iordăcheanu – Tineretul Balta Doamnei 7-2
Progresul Boldeşti Grădiştea – Rapid Mizil 2-2
CS Brazi Popeşti – Speranţa Olari 2-0
AS Dâmbu – Avântul Boldeşti Grădiştea 2-1
Viitorul Colceag – Voinţa Călugăreni 3-0
Viitorul Pantazi – Unirea Petrolul Râfov 5-4
AS Gherghiţa – Podgoria Vadu Săpat 3-0 (neprezentare)
AS Gura Vadului – AS Tg. Vechi, nedisputat, teren impracticabil

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XVI-a

Seria Est
Rapid Sălciile – Prahova Tomşani 4-0
Voinţa Ciorani – Ştiinţa Albeşti 0-3
Avântul Tomşani – San Sar Malu Roşu 1-1
Viticultorul Dârvari – AS Pleaşa 2-3
Tineretul Berceni – Sportul Valea Călugărească 1-1
Inter Ciupelniţa – Viitorul Fulga 0-3
Podgoria Vadu Săpat – Avântul Iordăcheanu 0-3
Gloria Plopu – Tineretul Bucov 3-1

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVI-a

CSO Plopeni – CS Ceptura 12-0
Marcatori: I. Costache (4,37), R. Huza (19,29,43,70,77,85), A. Căpraru (30), A. Puiuleț (35,50), I. Stanciu (81)
Arbitri: Adrian Calestru, Alin Ionică, Roxana Bănăseanu
Observator: Stelian Achimescu

Petrolistul Boldești – Avântul Măneciu 2-0
Marcatori: Al. Pipoș (29), M. Ene (85)
Arbitri: Robert Stanciu, Mihai Vizitiu, Cristian Lefter
Observator: Tudor Negoiță

Progresul Drăgănești – Caraimanul Bușteni 5-4
Marcatori: Cl. Tudor (2,20-pen,64), Fl. Pancovici (28), O. Gheorghe (63) / D. Arsu (27,31,44), I. Drăgan (41)
Arbitri: Marius Petre, Nicolae Iosif, Sorin Nistor
Observator: Ion Voinea

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XVI-a

Vineri, ora 14.00
CSO Plopeni – CS Ceptura 12-0 (!!!) – probabil, scorul etapei
Arbitri: Adrian Calestru, Alin Ionică, Roxana Bănăseanu
Observator: Stelian Achimescu

Sâmbătă, ora 11.00
Petrolistul Boldești – Avântul Măneciu 2-0
Arbitri: Robert Stanciu, Mihai Vizitiu, Cristian Lefter
Observator: Tudor Negoiță

Progresul Drăgănești – Caraimanul Bușteni 5-4
Arbitri: Marius Petre, Nicolae Iosif, Sorin Nistor
Observator: Ion Voinea

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XVI-a

Seria Est
Ştiinţa Albeşti – Energia Pietroşani 4-3
AS Pleaşa – Voinţa Vadu Părului 2-1
Avântul Iordăcheanu – Prahova Tg. Vechi 0-1
Unirea Teleajen – CS Şirna 3-0
AS Strejnic – Sportul Valea Călugărească 2-0
Avântul Tomşani – AS Malamuc Gherghiţa 2-0
Voinţa Ciorani – Prahova II 2010 Tomşani 4-0
Viitorul Fulga – CS Brazi 1-2
Progresul Bucov – Gloria Plopu 1-2

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XVI-a

Seria Mizil
Victoria Fântânele – Unirea Petrolul Râfov 5-4
Tineretul Balta Doamnei – Viitorul II Poienarii Burchi 2-2
Inter Ciupelnița – Avântul Boldeşti Grădiştea 5-3
Viitorul Pantazi – Viticultorul Dârvari 2-3
Voinţa Călugăreni – Podgoria Vadu Săpat 2-2
Progresul Boldeşti Grădiştea – Avântul II Iordăcheanu 1-2
NG Steaua Vâlcele – Viitorul Iordăcheanu 5-5
Rapid Sălciile – Tineretul Berceni 1-3

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVI-a

Petrolistul Boldeşti – Podgoria Vadu Săpat 5-1
Au marcat: R. Bădu (15, 74), Al. Tudorache (62, 82), Al. Mirea (88) / A. Potoroacă (79).
Arbitrii: Ciprian Piciu, Roxana Bănăseanu, Vasile Burlacu
Observator: Tudor Negoiţă

Progresul Drăgăneşti – FC Petrolul II Ploieşti 2-1
Au marcat: G. Curcan (48), Cl. Tudor (88) / I. Ilie (76).
Arbitrii: Laurenţiu Piciu, Daniel Bunea, Valentin Zanfir
Observator: Viorel Badea

Carpaţi Sinaia – Caraimanul Buşteni 1-0
A marcat: G. Petrescu (82).
Arbitrii: Bobi Codreanu, Cristian Gyorgy, Alexandru Mihăilă
Observator: Mihail Ionescu

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XVI-a

Sâmbătă, ora 11.00
Petrolistul Boldeşti – Podgoria Vadu Săpat
Arbitrii: Ciprian Piciu, Roxana Bănăseanu, Vasile Burlacu
Observator: Tudor Negoiţă

Progresul Drăgăneşti – FC Petrolul II Ploieşti
Arbitrii: Laurenţiu Piciu, Daniel Bunea, Valentin Zanfir
Observator: Viorel Badea

Sâmbătă, ora 14.00
Carpaţi Sinaia – Caraimanul Buşteni
Arbitrii: Bobi Codreanu, Cristian Gyorgy, Alexandru Mihăilă
Observator: Mihail Ionescu

Citește mai mult din acest articol

Sori Tg. Nou – AS Balta Doamnei

Pe o vreme numai bună pentru fotbal, astăzi pe terenul de la Târgşorul Nou, echipa din localitate Sori a învins cu scorul de 2-0 pe echipa AS Balta Doamnei, în faţa a aproape 100 de spectatori. A fost un meci frumos, plăcut ochiului spectator, care s-a jucat pe contre, fără prea multe proteste cum suntem obişnuiţi la acest nivel, cu un singur cartonaş galben primit de către oaspeţi.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVI-a

CS Şirna – AFC Brebu 1-1
Marcatori: D. Ioniţă / B. Stăncioacă.

FC Petrolul II Ploieşti – Carpaţi Sinaia 1-0
Marcator: Al. Mirea.

Tricolorul Breaza – Caraimanul Buşteni 2-1
Marcatori: Al. Ciocâlteu, B. Negotei / C. Jurubiţă.


Citește mai mult din acest articol