Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XIV-a

Seria Mizil
Viitorul Iordăcheanu – Unirea Petrolul Râfov 4-2
AS Gherghița – AS Gura Vadului 2-2
CS Brazi Popești – Tineretul Balta Doamnei 4-0
AS Dâmbu – NG Steaua Vâlcele 11-0
Viitorul Colceag – Avântul II Iordăcheanu 4-3
Viitorul Pantazi – Speranța Olari 1-3
Voința Călugăreni – Avântul Boldești Grădiștea 1-2
Progresul Boldești Grădiștea a stat.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XIV-a

Seria Est
Voința Ciorani – Tineretul Bucov 5-1
Avântul Tomșani – Rapid Sălciile 2-5
Viticultorul Dârvari – Prahova 2010 Tomșani 2-2
Tineretul Berceni – Știința Albești 1-1
Gloria Plopu – Sportul Valea Călugărească 4-3
Avântul Iordăcheanu – Viitorul Fulga 3-2
Podgoria Vadu Săpat – AS Pleașa – amânat

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XIV-a

Avem în față o nouă rundă pentru fotbaliștii prahoveni, o rundă care ne propune câteva meciuri deosebite. Echipele de la vârf, Urlațiul și CSM Câmpina, nu au misiuni prea facile, primii întâlnind echipa CS Bănești aflată într-o formă bună, iar cei din urmă efectuând o deplasare grea la Drăgănești. De menționat este și meciul de la Breaza, unde echipa locală, neînvinsă pe teren propriu, primește vizita pupililor lui Dorinel Beznea într-un meci foarte atractiv. Se anunță disputat și meciul dintre CS Blejoi și AS Ploiești. Etapa va debuta mâine, când plopenarii lui Nouraș Nicorescu primesc vizita echipei Caraimanul Bușteni, o echipă care, în acest moment, are nevoie de puncte ca de aer, având 6 meciuri consecutive în care nu a obținut niciun punct. Programul meciurilor este:

Vineri, 1.11.2012, ora 14.00

CSO Plopeni – Caraimanul Bușteni 4-1
Arbitrii: Mihai Amorăriței, Alexandru Ilie, Diana Florea
Observator: Florinaș Piciu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XIV-a

Seria Est
Unirea Teleajen – Prahova II 2010 Tomşani 2-1
Progresul Bucov – Sportul Valea Călugărească 0-1
Gloria Plopu – Prahova Tg. Vechi 2-0
Ştiinţa Albeşti – Voinţa Vadu Părului 0-0
Avântul Iordăcheanu – CS Şirna 3-1
AS Strejnic – AS Malamuc Gherghiţa 1-1
Avântul Tomşani – CS Brazi 1-1
Voinţa Ciorani – Energia Pietroşani 2-0
Viitorul Fulga – AS Pleaşa 8-3

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XIV-a

Seria Mizil
Viitorul Pantazi – Avântul II Iordăcheanu 4-1
Voinţa Călugăreni – Viitorul Iordăcheanu 3-1
Progresul Boldeşti-Grădiştea – Rapid Sălciile 1-5
Unirea Petrolul Râfov – Viitorul II Poienarii Burchi 2-2
Victoria Fântânele – Avântul Boldeşti-Grădiştea 2-2
Tineretul Balta Doamnei – Viticultorul Dârvari 1-2
Inter Ciupelniţa – Podgoria Vadu Săpat 2-0
NG Steaua Vâlcele – Tineretul Berceni 0-0

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a IV-a

Progresul Drăgăneşti – Unirea Câmpina 1-3
Marcatori: G. Curcan (88) / I. Filip (40), Gh. Bărăgan (45), M. Nichifor (75)
Arbitrii: Bogdan Zahiu, Ionel Gheonea, Stelian Mălăroiu
Observator: Mitu Roşu

CS Băneşti-Urleta – Unirea Urlaţi 1-0
Marcator: M. Filote (8)
Arbitrii: Bobi Codreanu, Emil Pascu, Andrei Bobeică
Observator: Traian Notaru

Carpaţi Sinaia – Podgoria Vadu Săpat 2-1
Marcatori: G. Petrescu (21), Al. Colţoiu (68) / I. Manea (60)
Arbitrii: Gabriel Cojanu, Andrei Sotir, Emanuel Tincu
Observator: Constantin Constantinescu

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XIV-a

Sâmbătă, ora 11.00
Progresul Drăgăneşti – Unirea Câmpina
Arbitrii: Bogdan Zahiu, Ionel Gheonea, Stelian Mălăroiu
Observator: Mitu Roşu

CS Băneşti – Unirea Urlaţi
Arbitrii: Bobi Codreanu, Emil Pascu, Andrei Bobeică
Observator: Traian Notaru

Sâmbătă, ora 14.00
Carpaţi Sinaia – Podgoria Vadu Săpat
Arbitrii: Gabriel Cojanu, Andrei Sotir, Emanuel Tincu
Observator: Constantin Constantinescu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XVI-a

Seria Mizil – Etapa a XVI-a
Rapid Sălciile – Inter Ciupelniţa 2-0
Avântul II Iordăcheanu – AS Găzarul Surani 1-1
Progresul Boldeşti Grădiştea – Voinţa Călugăreni 3-0
NG Steaua Vâlcele – Tineretul Bucov 2-0
Şoimii Apostolache – AS Mehedinţa 4-3
Steaua Sângeru – Avântul Boldeşti Grădiştea 10-2
Vulturul Zănoaga – Viitorul Iordăcheanu 7-0

* AS Pleaşa a câștigat cu scorul de 3-0 la masa verde deoarece echipa Şcoala de Fotbal Emil Costea Colceag s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu scorul de 3-0 în favoarea celorlalte competitoare.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Ultima etapa a turului

Seria Est
AS Strejnic – Progresul Bucov 2-1
Voinţa Vadu Părului – Juventus Vălenii de Munte 3-3
Gloria Plopu – AS Malamuc Gherghiţa 5-0
AS Podenii Noi – Voinţa Ciorani 2-0
Sportul Valea Călugărească – Progresul Drăgăneşti 2-5
Avântul Iordăcheanu – Ştiinţa Albeşti 6-2
Unirea Teleajen – Avântul Tomşani 1-2
Viitorul Fulga a stat.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XIV-a

CS Şirna – Carpaţi Sinaia 2-1
Au marcat: V. Moraru, Ad. Istrate / M. Ardelean.

Tricolorul Breaza – Unirea Urlaţi 1-1
Au marcat: A. Bunea / Al. Vizinteanu (pen).

Podgoria Vadu Săpat – Avântul Măneciu 3-2
Au marcat: P. Tănase, C. Barbu, S. Divoiu / M. Stanciu, L. Cernea (pen).

Citește mai mult din acest articol