Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XII-a

Seria Mizil
AS Gherghița – Unirea Petrolul Râfov 2-1
Progresul Boldești Grădiștea – Viitorul Iordăcheanu 5-1
CS Brazi Popești – AS Gura Vadului 2-2
AS Colceag – Tineretul Balta Doamnei 4-8
Viitorul Pantazi – NG Steaua Vâlcele 3-0
Voința Călugăreni – Avântul II Iordăcheanu 6-3
Avântul Boldești Grădiștea – Speranța Olari 4-3

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XII-a

Seria Est
Avântul Tomșani – Tineretul Bucov 1-5
Viticultorul Dârvari – Voința Ciorani 1-4
Tineretul Berceni – Rapid Sălciile 2-3
Inter Ciupelnița – Prahova 2010 Tomșani 0-3
Podgoria Vadu Săpat – Știința Albești 1-2
Avântul Iordăcheanu – AS Pleașa 0-0
Viitorul Fulga – Sportul Valea Călugărească 1-3
Gloria Plopu a stat.

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XII-a

Am ajuns și în cea de-a 12-a rundă stagionară a primului eșalon fotbalistic din județul Prahova, o rundă care ne propune mai multe partide interesante. Etapa începe în forță cu derby-ul de pe „Gheorghe Șilaev”, unde formația locală CSO va da piept cu a doua clasată, CSM Câmpina, într-un meci care ar trebui urmărit de către oricare dintre fanii fotbalului prahovean. Un alt meci interesant va fi cel de la Urlați, unde Unirea va primi vizita celor de la Ceptura,un derby local, unde există însă o favorită certă și anume echipa gazdă. De urmărit în această rundă ar fi și jocul de la Drăgănești dintre echipa locală Progresul și nou promovata Precizia Breaza.

Arbitrii acestor jocuri sunt:

Vineri, ora 15.00
CSO Plopeni – CSM Câmpina 0-2
Arbitri: Florin Ionescu, Mihai Vizitiu, Laurențiu Dragu
Observator: Marian Deaconu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XII-a

Progresul Drăgăneşti – Caraimanul Buşteni 6-1
Marcatori: Ad. Barbu (2, 90), G, Curcan (34), A. Ciobanu (42, 85), Cl. Tudor (72) / M. Guţu (49).
Arbitrii: Răzvan Ioana, Mihai Vizitiu, Adrian Stoenoiu
Observator: Mihai Ion

CS Băneşti-Urleta – FC Petrolul II Ploieşti 3-2
Marcatori: T. Albu (12), M. Filote (59, 71) / C. Anton (88, 89)
Arbitrii: Adrian Calestru, Andrei Sotir, Ciprian Geambazu
Observator: Vasile Radu

CS Vispeşti Blejoi – Dero Ploieşti 5-0

Marcatori: G. Bridinel (6, 80), O. Gheorghe (35, 78, 83).
Arbitrii: Marius Petre, Iulian Roşală, Ştefan Călăraşu
Observator: Cincinat Aurelian

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XII-a

Seria Ploieşti Municipiu – Etapa a XII-a
Unirea Râfov – Viitorul II Poienarii Burchii 4-2
Sori Tg. Nou – Speranţa Olari 2-1
AS Balta Doamnei – Viitorul Pantazi 0-0
Viticultorul Dârvari – Unirea Corlăteşti Dâmbu 2-1
Tineretul Berceni – FC Astra II Ploieşti 5-0
CS Brazi Popeşti – Triumf Stoeneşti 4-4
Sansar Malu Roşu a stat. Jocul Speranţa Olari – Unirea Râfov, din etapa a XI-a (joc întrerupt în min. 84, la scorul 2-2), a fost omologată cu scorul de 3-0 la masa verde.
Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XII-a

Seria Est
AS Strejnic – Voinţa Vadu Părului 1-3
Progresul Bucov – AS Podenii Noi 6-1
Juventus Vălenii de Munte – Sportul Valea Călugărească 1-0
AS Malamuc Gherghiţa – Avântul Iordăcheanu 2-2
Voinţa Ciorani – Unirea Teleajen 2-1
Progresul Drăgăneşti – Avântul Tomşani 6-0
Ştiinţa Albeşti – Viitorul Fulga 4-1
Gloria Plopu a stat.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XII-a

Tricolorul Breaza – Avântul Măneciu 1-1
Marcatori: A. Stoica / L. Cruceru.

Podgoria Vadu Săpat – AFC Brebu 5-4
Marcatori: L. Radu (3), C. Munteanu, C. Lambă (pen) / A. Ştefan (2), L. Ion, M. Marcel.

Conpet Izvoarele – CS Băneşti-Urleta 1-0
Marcator: I. Paraschivoiu.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XII-a

Seria Est
Carpaţi Sinaia – Juventus Ploieşti 1-1
Progresul Drăgăneşti – Avântul Tomşani 2-0
CS Blejoi – AS Vălenii de Munte 0-0
Voinţa Măgurele – Voinţa Vadu Părului 2-1
Unirea Tricolor Lipăneşti – Progresul Bucov 1-1
AS Podenii Noi – Tinereţea Izvoarele 3-3
Avântul Iordăcheanu – Gloria Plopu 2-4
Viticultorul Dârvari – Viitorul Fulga 3-1
Ştiinţa Albeşti – Voinţa Ciorani 2-5
*Jocul AS Vălenii de Munte- Carpaţi Sinaia, din etapa a XI-a (întrerupt în minutul 92, la scorul de 2-1), a fost omologat cu scorul de 3-0

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XII-a

Seria Ploieşti Municipiu – etapa a XII-a
CS II Brazi Popeşti – Unirea Corlăteşti Dâmbu 3-3
AS Strejnic – Unirea Teleajen 0-4
Sori Tg. Nou – FC Ploieşti Vest 7-0
AS Tg. Vechi – FC Astra II Ploieşti 4-0
Unirea Petrolul Râfov – RATP Ploieşti 5-2
Sansar Malul Roşu – Dalina Bărcăneşti 1-2
AS Rachieri – AS Cătunu 5-0
Speranţa Olari – Intersport Ploieşti 6-1
Energia Pietroşani a stat.
Jocuri restante din etapa a X-a:
AS Strejnic – FC Astra II Ploieşti 1-0
Sori Tg. Nou – RATP Ploieşti 6-1
Speranţa Olari – Unirea Corlăteşti Dâmbu 1-0

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XII-a


Gloria Vâlcăneşti – Unirea Urlaţi 1-2

Marcatori: B. Stroe / Al. Bălaşa (2).
Victoria Fântânele – CS Ceptura 4-3
Marcatori: Cr. Iacob, G. Lambă, C. Elisei (2) / N. Popescu (3).
CS Brazi – Intersport Plopeni 1-5
Marcatori: V. Grancea /A. Puiuleţ (2), C. Braga (autogol), R. Huza, Ad. Dicu.
Podgoria Vadu Săpat – CS Băneşti Urleta 2-0
Marcatori: Fl. Divoiu (20 penalti), C. Loga (71).
Artsani Păuleşti – Petrolul ’95 Ploieşti 1-0
A marcat: Cr. Vasile.
Caraimanul Buşteni – Teleajen II ASO Slănic 2-0
A marcat: Al. Buga (2).
Unirea Câmpina – Voinţa Bălţeşti 6-1
Marcatori: V. Hârlov (2), M. Ungureanu, R. Burlacu, G. Vane, Al. Brânzea / G. Vintilă.
Tineretul Tomşani – Cheile Doft. Brebu 1-1
Marcatori: Al. Ioniţă (pen) / Ad. Vintilă .
Avântul Măneciu – Petrolul II Ploieşti 2-1
Marcatori: I. Militaru (pen), L. Cruceru / I. Tudorache.
Citește mai mult din acest articol