Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XI-a

Seria Mizil
AS Gura Vadului – AS Dâmbu 3-1
Viitorul Iordăcheanu – CS Brazi Popești 2-2
AS Gherghița – Progresul Boldești Grădiștea 1-1
Unirea Petrolul Râfov – Speranța Olari 3-0
Tineretul Balta Doamnei – Viitorul Pantazi 4-2
NG Steaua Vâlcele – Voința Călugăreni 4-2
Avântul II Iordăcheanu – Avântul Boldești Grădiștea 2-4
AS Colceag a stat

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XI-a

Seria Est
Rapid Sălciile – Inter Ciupelnița 4-1
Voința Ciorani – Tineretul Berceni 2-1
Avântul Tomșani – Viticultorul Dârvari 1-3
Tineretul Bucov – Sportul Valea Călugărească 2-4
Prahova 2010 Tomșani – Podgoria Vadu Săpat 2-1
Știința Albești – Gloria Plopu 2-4
AS Pleașa – Viitorul Fulga 5-4
Avântul II Iordăcheanu a stat.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XI-a

FC Astra II Ploiești – Unirea Urlați 1-5
Marcatori:
R. Moise (10) / A. Ciobanu (7), L. Cernea (21), V. Iordache (34), I. Filip (55), C. Elisei (71)
Arbitrii:
 Ionuț Neagu, Robert Nuțu, Adrian Stoenoiu
Observator: Silviu Crângașu.

Chimia Brazi – CS Păulești 1-0
Marcatori:
C. Munteanu (48)
Arbitrii:
 Gabriel Cojanu, Laurențiu Dragu, Nicolae Iosif
Observator: Ion Andreioiu.

Petrolistul Boldești – CSO Plopeni 1-2
Marcatori:
V. Micu (85) / R. Huza (18, 79)
Arbitrii:
 Ovidiu Oprea, Cristinel Damian, Ionela Golea
Observator: Decu Crângașu.

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XI-a

Urmează o nouă etapă în Liga A Prahova, o etapă în care vom avea multe dispute echilibrate; un potențial derby al etapei poate fi meciul de la Boldești, dintre echipa locală Petrolistul și plopenarii de la CSO, două echipe care nu demult evoluau la nivelul Ligii a III-a naționale. Interesant va fi și meciul dintre Chimia Brazi și CS Păulești deoarece este un joc în care echipa învingătoare este greu de prezis, iar ce va ieși din acest meci rămâne de văzut. O altă dispută echilibrată va fi și meciul de la Bușteni, unde elevii școlii lui Petre Gavrilă primesc vizita blejoienilor lui Bogdan Onuț. Celelalte meciuri par a avea favorite clare, dar cum niciodată nu se știe ce se poate întâmpla într-un meci de fotbal, partidele rămân deschise oricărui rezultat. La ora la care scriu acest articol, deja s-a sfârșit prima partidă a etapei, dintre Astra II Ploiești și Unirea Urlați, încheiată fără niciun fel de supriză, cu scorul de 1-5.

Meciurile etapei, precum și arbitrii acestora vi-i prezentăm mai jos.

Joi, 11.10.2012, ora 15.00

FC Astra II Ploiești – Unirea Urlați 1-5
Arbitrii: Ionuț Neagu, Robert Nuțu, Adrian Stoenoiu
Observator: Silviu Crângașu

Vineri, 12.10.2012, ora 15.00

Chimia Brazi – CS Păulești 1-0
Arbitrii: Gabriel Cojanu, Laurențiu Dragu, Nicolae Iosif
Observator: Ion Andreioiu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa a XI-a

Seria Est
CS Brazi – Unirea Teleajen 2-1
Prahova Tg. Vechi – Voinţa Vadu Părului 3-1
Sportul Valea Călugărească – Gloria Plopu 1-2
AS Malamuc Gherghiţa – Avântul Iordăcheanu 1-0
Energia Pietroşani – Avântul Tomşani 0-2
Prahova II 2010 Tomşani – AS Strejnic 0-2
Ştiinţa Albeşti – Viitorul Fulga 4-1
CS Şirna – Progresul Bucov 5-1
AS Pleaşa – Voinţa Ciorani 0-1

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XI-a

Seria Mizil
Rapid Sălciile – Voinţa Călugăreni 5-2
Tineretul Berceni – Viitorul II Poienarii Burchi 8-0
Avântul Boldeşti-Grădiştea – Unirea Petrolul Râfov 5-2
Viticultorul Dârvari – Victoria Fântânele 2-1
Avântul II Iordăcheanu – Inter Ciupelniţa 2-4
Viitorul Iordăcheanu – Viitorul Pantazi 3-3
Podgoria Vadu Săpat – Tineretul Balta Doamnei 4-0
NG Steaua Vâlcele – Progresul Boldeşti-Grădiştea – întrerupt

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XI-a

FC Petrolul II Poieşti – Unirea Urlaţi 1-2
Marcatori: A. Tudor (34) / C. Butoi (23), C. Elisei (39).
Arbitrii: Vasile Tiron, Roxana Bănăseanu, Vasile Burlacu
Observator: Traian Notaru

Petrolistul Boldeşti – Progresul Drăgăneşti 1-0
Marcator: L. Costache (6 pen).
Arbitrii: Ionuţ Neagu, Doru Petre, Emanuel Tincu
Observator: Constantin Miclea

Caraimanul Buşteni – CS Vispeşti Blejoi 0-3
Marcatori: R. Catană (12), B. Onuţ (75), G. Bridinel (90).
Arbitrii: Robert Stanciu, Marius Diaconu, Emil Pascu
Observator: Constantin Dobre

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XI-a

Vineri, Ora 15.00
FC Petrolul II Poieşti – Unirea Urlaţi 1-2
Arbitrii: Vasile Tiron, Roxana Bănăseanu, Vasile Burlacu
Observator: Traian Notaru

Sâmbătă, ora 11.00
Petrolistul Boldeşti – Progresul Drăgăneşti 1-0
Arbitrii: Ionuţ Neagu, Doru Petre, Emanuel Tincu
Observator: Constantin Miclea

Caraimanul Buşteni – CS Vispeşti Blejoi 0-3
Arbitrii: Robert Stanciu, Marius Diaconu, Emil Pascu
Observator: Constantin Dobre

Citește mai mult din acest articol

Liga B Prahova – Etapa a XI-a

Seria Est
Viitorul Fulga – Voinţa Vadu Părului 1-2
Gloria Plopu – AS Strejnic 3-0
Sportul Valea Călugărească – Progresul Bucov 2-1
Avântul Iordăcheanu – Juventus Vălenii de Munte 2-1
Unirea Teleajen – AS Malamuc Gherghiţa 5-1
Avântul Tomşani – Voinţa Ciorani 1-0
Ştiinţa Albeşti – Progresul Drăgăneşti 2-2
AS Podenii Noi a stat.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XI-a

CS Şirna – CS Ceptura 0-1
Marcator: C. Elisei. 

FC Petrolul II Ploieşti – Podgoria Vadu Săpat 1-0
Marcator: C. Stoica.

AFC Brebu – Conpet Izvoarele 3-1
Marcatori: M. Negreanu, I. Zaibert, B. Stăncioacă / Ad. Vişan. 

Citește mai mult din acest articol