Rezultate Liga C Prahova – Seria Teritoriu – Etapă intermediară

Seria Teritoriu – Etapa intermediară
Arizona Zalhanaua – Tricolor Băltiţa 3-1
AS Balta Doamnei – AS Tg. Vechii 2-6
AS Puşcaşi – Spicul Poienarii Rali 3-2
Voinţa Măneşti – AS Poienarii Burchii 3-0 la masa verde deoarece echipa oaspete nu s-a prezentat la joc
Gloria Ologeni – Prahova Tinosu 6-2
CS Brazi – Viitorul Poienarii Burchii 3-0
Viitorul Puchenii Mari – AS Româneşti 3-2
Voinţa Hăbud – Tineretul Balta Doamnei 0-3

Citește mai mult din acest articol

Mihai Amorăriței a fost lovit

Etapa intermediară cu numărul XXXII a adus în lumină un eveniment neplăcut pentru activitatea fotbalistică județeană și anume în jocul disputat la Drăgănești dintre echipa locală și Avântul Măneciu, arbitrul partidei Mihai Amorăriței a fost lovit de echipierul oaspeților C-tin Miroiu cu pumnul în zona tâmplei, incident produs în urma unei eliminări dictate împotriva acestui jucător cu câteva minute înainte de fluierul final al partidei. Meciul a fost câștigat de către echipa Progresului cu scorul de 3-1 și practic nu a avut nici o miză pentru niciuna dintre echipele implicate.

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXXII-a intermediară

AFC Fortuna II Poiana Câmpina – CS Ceptura 1-0
Marcator: A. Băcioiu (66)
Arbitri: Andrei Moroiță, Mircea Rusu, Claudiu Dumitru
Observator: Marian Deaconu

CSO Vălenii de Munte – Unirea Urlați 7-2
Marcatori: Al. Tudorie (20), D. Sârbu (32), L. Cruceru (53,59,89), L. Cernea (71-pen,87) / I. Dinu (45,61)
Arbitri: Ovidiu Oprea, Florin Bureață, Stefan Dumitrache
Observator: Iulian Ilași

Rapid Sălciile – AFC Bănești-Urleta 1-4
Marcatori: I. Costache (44-pen) / T. Albu (15), C. Chivu (70), C. Comnoiu (76), Șt. Hromei (88)
Arbitri: Alex Vulpe, Sorin Pavel, Romulus Sprânceană
Observator: Florinaș Piciu

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXXII-a intermediară

AFC Fortuna II Poiana Câmpina – CS Ceptura 1-0
Arbitri: Andrei Moroiță, Mircea Rusu, Claudiu Dumitru
Observator: Marian Deaconu

CSO Vălenii de Munte – Unirea Urlați 7-2
Arbitri: Ovidiu Oprea, Florin Bureață, Stefan Dumitrache
Observator: Iulian Ilași

Rapid Sălciile – AFC Bănești-Urleta 1-4
Arbitri: Alex Vulpe, Sorin Pavel, Romulus Sprânceană
Observator: Florinaș Piciu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXIX-a – intermediară

AFC Băneşti-Urleta – Progresul Drăgăneşti 3-0
Marcatori: St. Hromei (21), Vl. Burlacu (51), Fl. Roșu (80)
Arbitrii: Ovidiu Oprea, Mihail Pandelea, Romulus Sprânceană
Observator: Stelian Achimescu

Unirea Urlaţi – CS Cornu 0-2
Marcatori: Ad. Vintilă (15), A. Ungureanu (26)
Arbitrii: Bogdan Zahiu, Emil Mateescu, Andrei Sotir
Observator: Mihail Ionescu

CSO Plopeni – AS Ploieşti 2-0
Marcatori: G. Zanfir (52), R. Huza (90)
Arbitrii: Alexandru Vulpe, Doru Petre, Mircea Rusu
Observator: Marian Deaconu

Citește mai mult din acest articol

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXIX-a

Astăzi cu începere de la ora 18.00 se va desfășura o nouă rundă în eșalonul de elită al campionatului județean. De departe cele mai interesante jocuri ale acestei etape sunt jocurile ce se vor disputa la Păulești, unde se va prezenta liderul la zi al campionatului Astra II Ciorani, respectiv jocul de la Brebu, unde gazdele vor încerca să scape de emoțiile retrogradării printr-o victorie în fața vicecampionilor de la Boldești. Interesant este că și comisia de arbitrii Prahova a delegat pentru acest joc poate cei mai buni arbitrii de care dispune pe plan județean: Ionuț Neagu, asistat la cele două linii de Valentin Dumitru, respectiv Ciprian Geambazu.

AFC Băneşti-Urleta – Progresul Drăgăneşti
Arbitrii: Ovidiu Oprea, Mihail Pandelea, Romulus Sprânceană

Unirea Urlaţi – CS Cornu
Arbitrii: Bogdan Zahiu, Emil Mateescu, Andrei Sotir

CSO Plopeni – AS Ploieşti
Arbitrii: Alexandru Vulpe, Doru Petre, Mircea Rusu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XXIX-a intermediară

Seria Mizil
Unirea Petrolul Râfov – Viitorul Iordăcheanu 0-3
AS Gura Vadului – AS Gherghiţa 0-1
AS Tg. Vechi – Progresul Boldeşti Grădiştea 3-1
Tineretul Balta Doamnei – CS Brazi Popeşti 3-5
Podgoria Vadu Săpat – AS Dâmbu 4-2
Rapid Mizil – Viitorul Colceag 5-0
Speranţa Olari – Viitorul Pantazi 5-0
Avântul Boldeşti Grădiştea – Voinţa Călugăreni 3-0 (la masa verde deoarece echipa oaspete s-a retras din campionat)

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga B Prahova – Etapa intermediară

Seria Nord
Avântul Bertea – Voinţa Măgurele 3-3
Progresul Aluniş – Voinţa 2009 Gornet 2-3
Tineretul Gura Vitioarei – AS Podenii Noi 5-3
Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii – AS Găzarul Surani 1-5
Voinţa Vărbilău – Tinereţea Izvoarele 2-1
Real Rio Cocoşeşti – Victoria Olteni 8-2
Flacăra Mălăieşti – Unirea Tricolor Lipăneşti 1-4
Gloria Vâlcăneşti – CSO Vălenii de Munte 1-13
Voinţa Livadea – Luceafărul Drajna 5-1

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga C Prahova – Etapa intermediară

Seria Teritoriu
Prahova Tinosu – Spicul Poienarii Rali 2-4
Gloria Ologeni – Viitorul Puchenii Mari 2-3
CS Brazi – AS Potigrafu 0-3
Voinţa Hăbud – AS Balta Doamnei 4-1
AS Româneşti – Progresul Puchenii Moşneni 0-5
Arizona Zalhana – Viitorul Poienarii Burchii – amânat
San Sar Malu Roşu – Viitorul Predeşti 3-0
Unirea Corlăteşti Dâmbu – AS Puşcaşi 3-2
Voinţa Măneşti – Tricolor Băltiţa 0-1

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a VII-a

Precizia Breaza – CS Blejoi 2-2
Marcatori: C. Cojocaru (22), V. Urdea (82)  / C. Loga (14), C. Vlad (84)
Arbitrii: Ionuț Neagu, Valentin Dumitru, Robert Nuțu
Observator:  Safta Constantin

Petrolistul Boldești – Unirea Urlați 0-0
Arbitrii: Mihai Amorăriței, Emil Mateescu, Dragoș Pantilie
Observator: Viorel Badea

CSM Câmpina – CS Bănești-Urleta 5-0
Marcatori: A. Vintilă (13), J. Yao (24), D. Nae (36,76), G. Bridinel (66)
Arbitrii: Doralin Bârziloiu, Sorin Nistor, Alin Ionică
Observator: Ion Mihai

Citește mai mult din acest articol