Rezultate Liga A Prahova – Etapa II

Sâmbătă, 27 august, ora 11.00
CS Cornu – CSO Teleajenul Văleni de Munte 1-1
Marcatori: A. Băcioiu (90) / Grigore Dumitru (20 – pen)
Arbitri: Mihai Safta – Alin Ionică, Romulus Sprânceană.
Observator: Decu Crângaşu.

ora 18.00
Unirea Urlaţi – Petrolul Băicoi 1-3
Marcatori: M. Roşu (13)/Fl. Dorişor (30, 81, 89)
Arbitri: Alin Gheorghe – Andrei Dan, Iulian Bălănescu.
Observator: Mihail Ionescu.

CS Ceptura – AFC Brebu 1-1
Marcator: N. Popescu (70) / Al. Bobeică (27)
Arbitri: Mădălin Dicu – Florin Bureaţă, Alexandru Zafiriadis.
Observator: Ion Andreoiu.

Citește mai mult din acest articol

Reclame

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXXII-a intermediară

AFC Fortuna II Poiana Câmpina – CS Ceptura 1-0
Marcator: A. Băcioiu (66)
Arbitri: Andrei Moroiță, Mircea Rusu, Claudiu Dumitru
Observator: Marian Deaconu

CSO Vălenii de Munte – Unirea Urlați 7-2
Marcatori: Al. Tudorie (20), D. Sârbu (32), L. Cruceru (53,59,89), L. Cernea (71-pen,87) / I. Dinu (45,61)
Arbitri: Ovidiu Oprea, Florin Bureață, Stefan Dumitrache
Observator: Iulian Ilași

Rapid Sălciile – AFC Bănești-Urleta 1-4
Marcatori: I. Costache (44-pen) / T. Albu (15), C. Chivu (70), C. Comnoiu (76), Șt. Hromei (88)
Arbitri: Alex Vulpe, Sorin Pavel, Romulus Sprânceană
Observator: Florinaș Piciu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXIX-a – intermediară

AFC Băneşti-Urleta – Progresul Drăgăneşti 3-0
Marcatori: St. Hromei (21), Vl. Burlacu (51), Fl. Roșu (80)
Arbitrii: Ovidiu Oprea, Mihail Pandelea, Romulus Sprânceană
Observator: Stelian Achimescu

Unirea Urlaţi – CS Cornu 0-2
Marcatori: Ad. Vintilă (15), A. Ungureanu (26)
Arbitrii: Bogdan Zahiu, Emil Mateescu, Andrei Sotir
Observator: Mihail Ionescu

CSO Plopeni – AS Ploieşti 2-0
Marcatori: G. Zanfir (52), R. Huza (90)
Arbitrii: Alexandru Vulpe, Doru Petre, Mircea Rusu
Observator: Marian Deaconu

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXXII-a

Progresul Drăgăneşti – FC Astra III Ploieşti 4-2
Marcatori: Cl Tudor (7), A. Fieraru (12), O. Gheorghe (17,55) / D. Cazan (10), Fl. Badea (45)
Arbitrii:
Bogdan Zahiu – Bogdan Banu, Mihai Vizitiu (toți din Ploiești).
Observator: Ion Andreoiu (Ploiești)

Carpaţi Sinaia – Petrolistul Boldeşti 2-0
Marcatori: Al. Bârsan (12,75)
Arbitrii:
Mihai Amorăriţei – Roxana Bănăseanu (Câmpina), Cristian Lefter (Urlați).
Observator: Decu Crângaşu (Ploiești)

AFC Brebu – Unirea Câmpina 1-3
Marcatori: V. Anghel (14) / Ed. Bica (2), I. Filip (25), M. Nichifor (77)
Arbitrii:
Radu Danielenco (Ploiești) – Emil Bozieru (Băicoi), Ionuţ Gheorghe (Păulești).
Observator: Vasile Radu (Ploiești)

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXVII-a

FC Astra III Ploiești – Unirea Urlați, amânat
CS Păulești – Chimia II Vadu Săpat 3–0

FC Petrolul II Ploieşti – CS Ceptura 1-1
Marcatori: C. Anton (6) / G. Fronescu (5)
Arbitrii: Alin Gheorghe, Andrei Sotir, Adrian Stoenoiu
Observator: Decu Crângaşu

Caraimanul Buşteni – CSM Câmpina 1-2
Marcatori: V. Plumb (83) / B. Stroe (27), Ad. Vintilă (76)
Abitrii: Bogdan Zahiu, Alexandru Mihăilă, Ionel Gheonea
Observator: Vasile Tabără

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXVI-a

Chimia II Vadu Săpat – FC Petrolul II Ploiești 0-3

Progresul Drăgănești – Avântul Măneciu 2-1
Marcatori: Cl. Tudor (40, 55) / Al. Mâinea (5)
Arbitrii: Laurenţiu Piciu, Emil Bozieru, Ştefan Călăraşu
Observator: Constantin Ciocoiu

CS Bănești-Urleta – Dero Ploiești 2-2
Marcatori: M. Filote (16), Fl. Ene (54) / I. Grigore (32-pen, 75)
Arbitrii: Cojanu Gabriel, Cristian Lefter, Irinel Georgescu
Observator: Constantin Safta

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXIII-a

Progresul Drăgăneşti – Chimia II Vadu Săpat 3-0 – rezultat decis la masa verde după ce echipa oaspete s-a retras din campionat

CS Păuleşti – CSM Câmpina 1-1
Marcatori: A. Stan (73) / Blanc Miss (8).
Arbitrii: Adrian Illyes, Cristian Lefter, Ionel Gheonea
Observator: Silviu Crângaşu (Ploieşti).

AFC Brebu – CS Vispeşti Blejoi 2-5
Marcatori: Al. Savu (83), Fl. Toader (90-pen) / Fl. Gheorghe (2), D. Nae (5), B. Onut (12-pen), Cr. Vlad (50-pen), Al- Năescu (76).
Arbitrii: Robert Stanciu, Emil Bozieru, Laurenţiu Dragu
Observator: Pavel Roşală (Ploieşti).

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXI-a

Petrolistul Boldeşti – FC Petrolul II Ploieşti 3-1
Marcatori: R. Tăbăcaru (30, 71), Al. Pipoş (57) / N. Popescu (22)
Arbitrii: Doralin Bârziloiu, Adrian Calestru, Mihai Vizitiu
Observator: Viorel Băltăţeanu

Progresul Drăgăneşti – CSM Câmpina  3-0
Marcatori: O. Gheorghe (14, 35), Cl. Tudor (90)
Arbitrii: Florin Ionescu, Emil Bozieru, Irinel Georgescu
Observator: Constantin Safta

Caraimanul Buşteni – FC Astra III Ploieşti 4-1
Marcatori: D. Arsu (71, 89), G. Osumanu (73), A. Vălică (83) / S. Nicolescu (56)
Arbitrii: Radu Danielenco, Ştefan Călăraşu, Dragoş Pantilie,
Observator: Traian Notaru

Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XX-a

Vineri, ora 15.00
FC Petrolul II Ploieşti – Carpaţi Sinaia 1-1
Marcatori: Al Roman (43) / Fl. Ştefănică (18)
Arbitrii: Marcel Marin, Andrei Sotir, Adrian Stoenoiu
Observator: Radu Vasile

Sâmbătă, ora 11.00
Unirea Câmpina – Caraimanul Buşteni 6-0
Marcatori: An. Ciobanu (20), L. Cernea (27,85), Gh. Bărăgan (44-pen), I. Filip (63), B. Şandru (90)
Arbitrii: Alin Gheorghe, Adrian Băzăvan, Cristinel Damian
Observator: Mihail Ionescu

CS Băneşti Urleta- AFC Brebu 2-0
Marcatori: A. Iancu (24), Fl. Ene (71)
Arbitrii: Marius Petre, Andrei Bobeică, Ionuţ Gheorghe
Observator: Constantin Ciocoiu

  Citește mai mult din acest articol

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XVII-a

Caraimanul Buşteni – Petrolistul Boldeşti 0-4
Au marcat: D. Petre (36), R. Tăbăcaru (38), A. Stanciu (56, 71).
Arbitrii: Doralin Bârziloiu, Ilie Alexandru, Bucur Bogdan
Observator: George Andrei

Unirea Câmpina – Avântul Măneciu 1-0
A marcat: L. Cernea (83).
Arbitrii: Ionuţ Neagu, Georgescu Irinel, Vasile Tiron
Observator: Constantin Ciocoiu

Dero Ploieşti – Carpaţi Sinaia 7-0
Au marcat: A. Stan (24-pen, 72, 78), C. Ene (66-pen), I. Grigore (75-pen), Şt. Diniţă (84), M. Roşu (88).
Arbitrii: Oprea Ovidiu, Gheorghe Ionuţ, Pavel Sorin
Observator: Stelian Achimescu

Citește mai mult din acest articol