Ploieşti 2010 noua campioană a tării la minifotbal

Echipa Ploieşti 2010 a dispus de favorita turneului Design Brasov cu scorul de 4-3 după executarea loviturilor de departajare şi este noua campionă a României la minifotbal, după ce a câştigat turneul naţional disputat la Roman. După ce a condus cu 1-0 în prima repriză în urma unui contraatac rapid, prin golul marcat de Stoian, echipa ploieşteană s-a văzut egalată cu doar 3 minute înainte de final. Apărătorul buturilor prahovene Bogdan Rădulescu a fost eroul echipei prahovene, şi a fost numit pe bună dreptate jucătorul turneului,  intervenţiile sale aducând titlul la Ploieşti şi exasperând echipa adversă, ce are în componenţă jucători care fac parte din echipa naţională condusă de fostul arbitru Tiberiu Lajos.

La penalty-uri Decebal Nae, Gheorge Bărăgan şi Lungu au transformat cu siguranţă toate cele 3 lovituri de la punctul de pedeapsă, în timp ce Bogdan Rădulescu a reuşit să apere o lovitură aducând titlul naţional la Ploieşti.

Felicitări echipei conduse de Dragos Mihalache!