Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XXVI-a

Seria Teritoriu
AS Poienarii Burchii – AS Puşcaşi 2-1 – întrerupt în minutul 80 după o bătaie generală
Spicul Poienarii Rali – AS Balta Doamnei 2-3
AS Tg. Vechi  – Tricolor Băltiţa 3-1
Voinţa Hăbud – Arizona Zalhana 0-3
Prahova Tinosu – Voinţa Măneşti 3-4
Viitorul Poienarii Burchii – Gloria Ologeni 4-3
AS Româneşti – CS Brazi 3-6
Tineretul Balta Doamnei – Viitorul Puchenii Mari 1-2

Clasament
1. AS Româneşti 26 18 3 5 62-36 57p
2. CS Brazi 26 18 2 6 90-41 56p
3. AS Tg. Vechi 26 17 5 4 54-23 56p
4. Viitorul Puchenii Mari 26 16 6 4 78-36 54p
5. Tineretul Balta Doamnei 26 13 2 11 63-57 41p
6. Tricolor Băltiţa 26 12 4 10 66-45 40p
7. Gloria Ologeni 26 12 3 11 55-45 39p
8. Spicul Poienarii Rali 26 12 3 11 60-64 39p
9. AS Poienarii Burchii 25 10 8 7 60-44 38p
10. AS Balta Doamnei 26 11 3 12 46-57 36p
11. Viitorul Poienarii Burchii 26 11 2 13 47-53 35p
12. AS Puşcaşi 25 7 6 12 39-54 27p
13. Arizona Zalhana 26 7 4 15 37-47 25p
14. Voinţa Măneşti 26 7 0 19 40-79 21p
15. Voinţa Hăbud 26 6 2 18 26-62 20p
16. Prahova Tinosu 26 2 3 21 33-113 9p

Seria Slanic
AS Podenii Noi – Flacăra Filipeşti de Târg 4-2
Şoimii Apostolache – AS Podenii Vechi 4-3
Viitorul Ţipăreşti – Steaua Mărgineni 3-0 – la masa verde deoarece echipa oaspete nu s-a prezentat la joc
Prahoviţa Măgureni – Juventus Călineşti 4-3
Viitorul Mărgineni – Stejarul Goruna Cocorăștii Mislii 3-0 – la masa verde deoarece echipa oaspete nu s-a prezentat la joc
Tricolor Coţofeneşti – AS Mehedinţa 2-0
Steaua Sângeru – Oţelul Larissa 2-3

Clasament
1. Oţelul Larissa 23 19 1 3 71-26 58p
2. Şoimii Apostolache 23 16 1 6 64-52 49p
3. Flacăra Filipeşti de Târg 23 15 2 6 57-42 47p
4. Prahoviţa Măgureni 23 13 3 7 45-40 42p
5. Steaua Sângeru 23 11 5 7 57-41 38p
6. Viitorul Mărgineni 21 12 1 8 61-37 37p
7. Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii 22 11 3 8 64-48 36p
8. AS Podenii Vechi 23 9 3 11 53-57 30p
9. AS Podenii Noi 23 8 2 13 46-60 26p
10. Tricolor Coţofeneşti 23 8 1 14 44-67 25p
11. Juventus Călineşti 23 6 5 12 43-57 23p
12. Steaua Mărgineni 21 5 3 13 35-41 18p
13. Viitorul Ţipăreşti 22 5 2 15 31-61 17p
14. AS Mehedinţa 23 4 0 19 34-76 12p

Seria Mizil
Viitorul Pantazi – AS Dâmbu 1-8
Podgoria Vadu Săpat – Olimpia Cireşanu 2-3
Unirea Corlăteşti Dâmbu – Unirea Petrolul Râfov 1-2
Olimpia Gornet Cricov – Avântul Boldeşti Grădiştea 3-0
Cricovul Cioceni – Viitorul Iordăcheanu 1-2
Speranţa Olari – Viitorul Colceag 4-3

Clasament
1. AS Dâmbu 20 16 3 1 72-24 51p
2. Unirea Petrolul Râfov 20 12 4 4 73-40 40p
3. Podgoria Vadu Săpat 20 11 4 5 67-48 37p
4. Olimpia Cireșanu 20 11 2 7 48-43 35p
5. Speranţa Olari 20 11 0 9 54-38 33p
6. AS Viitorul Colceag 20 10 2 8 63-52 32p
7. Viitorul Iordăcheanu 20 10 2 8 44-50 32p
8. Unirea Corlăteşti Dâmbu 20 9 3 8 54-54 30p
9. Olimpia Gornet Cricov 20 6 4 10 33-43 22p
10. Viitorul Pantazi 20 4 1 15 37-67 13p
11. Cricovul Cioceni 20 4 0 16 36-83 12p
12. Avântul Boldeşti Grădiştea 20 3 1 16 21-60 10p

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: