Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XXV-a

Seria Teritoriu
AS Pușcași – Prahova Tinosu 2-2
AS Balta Doamnei – AS Poienarii Burchii 1-2
Tricolor Băltița – Spicul Poienarii Rali 6-1
Arizona Zalhana – AS Tg. Vechi Stăncești 2-3
Voința Mănești – Viitorul Poienarii Burchi 2-4
Gloria Ologeni – AS Românești 1-2
CS Brazi – Tineretul Balta Doamnei 6-3
Viitorul Puchenii Mari – Voința Hăbud 3-0 (la masa verde deoarece echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

Clasament
1. AS Româneşti 25 18 3 4 59-30 57p
2. CS Brazi 25 17 2 6 84-38 53p
3. AS Tg.l Vechi Stăncești 25 16 5 4 51-22 53p
4. Viitorul Puchenii Mari 25 15 6 4 76-35 51p
5. Tineretul Balta Doamnei 25 13 2 10 62-55 41p
6. Tricolor Băltiţa 25 12 4 9 65-42 40p
7. Gloria Ologeni 25 12 3 10 52-41 39p
8. Spicul Poienarii Rali 25 12 3 10 58-61 39p
9. AS Poienarii Burchii 25 10 8 7 60-44 38p
10. AS Balta Doamnei 25 10 3 12 43-55 33p
11. Viitorul Poienarii Burchii 25 10 2 13 43-50 32p
12. AS Puşcaşi 25 7 6 12 39-54 27p
13. Arizona Zalhana 25 6 4 15 34-47 22p
14. Voinţa Hăbud 25 6 2 17 26-59 20p
15. Voinţa Măneşti 25 6 0 19 36-76 18p
16. Prahova Tinosu 25 2 3 20 30-109 9p

Seria Slănic
Flacăra Filipești de Târg – FC Otelul Larissa 0-0
AS Mehedința – Steaua Sângeru 1-2
Stejarul Goruna Cocorăștii Mislii – Unirea Tricolor Coțofenești 9-3
Juventus Călinești – Viitorul Mărgineni 1-2
Steaua Mărgineni – Prahovița Măgureni 0-1
AS Podenii Vechi – Viitorul Țipărești 3-1
AS Podenii Noi – Șoimii Apostolache 2-3

Clasament
1. FC Oţelul Larissa 22 17 2 3 65-24 53p
2. Flacăra Filipeşti de Târg 22 15 3 4 55-35 48p
3. Şoimii Apostolache 22 15 1 6 60-49 46p
4. Prahoviţa Măgureni 22 12 3 7 41-37 39p
5. Steaua Sângeru 22 11 5 6 55-38 38p
6. Viitorul Mărgineni 21 12 1 8 61-37 37p
7. Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii 22 11 3 8 64-48 36p
8. AS Podenii Vechi 22 9 3 10 50-53 30p
9. Juventus Călineşti 22 6 5 11 40-53 23p
10. AS Podenii Noi 22 7 2 13 42-58 23p
11. Tricolor Coţofeneşti 22 7 1 14 42-67 22p
12. Steaua Mărgineni 21 5 3 13 35-41 18p
13. Viitorul Ţipăreşti 22 5 2 15 31-61 17p
14. AS Mehedinţa 22 4 0 18 34-74 12p

Seria Mizil
AS Dâmbu – Cricovul Cioceni 6-1
Olimpia Cireșanu – Viitorul Pantazi 3-1
Podgoria Vadu Săpat – Viitorul Colceag 9-3
Viitorul Iordăcheanu – Olimpia Gornet Cricov 3-2
Avântul Boldești Grădiștea – Unirea Corlătești Dâmbu 0-3
Unirea Petrolul Râfov – Speranța Olari 4-0

Clasament
1. AS Dâmbu 19 15 3 1 64-23 48p
2. Unirea Petrolul Râfov 19 11 4 4 71-39 37p
3. Podgoria Vadu Săpat 19 11 4 4 65-45 37p
4. AS Viitorul Colceag 19 10 2 7 60-48 32p
5. Olimpia Cireșanu 19 10 2 7 45-41 32p
6. Speranţa Olari 19 10 0 9 50-35 30p
7. Unirea Corlăteşti Dâmbu 19 9 3 7 53-52 30p
8. Viitorul Iordăcheanu 19 9 2 8 42-49 29p
9. Olimpia Gornet Cricov 19 5 4 10 30-43 19p
10. Viitorul Pantazi 19 4 1 14 36-59 13p
11. Cricovul Cioceni 19 4 0 15 35-81 12p
12. Avântul Boldeşti Grădiştea 19 3 1 15 21-57 10p

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: