Rezultate Campionatele de Juniori

Juniori A
CS Blejoi – Unirea Urlați 4-2
Progresul Drăgănești – Petrolistul Boldești 3-0 (la masa verde deoarece echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)
AFC Filipeștii de Pădure – Conpet Ploiești 4-0
CS Ceptura – CSO Plopeni 6-1
FC Petrolul Ploiești – Rapid Sălciile 1-0
AS Podenii Vechi – CSM I Ploiești 0-0
Avântul Măneciu – Tinerețea Izvoarele 1-0

Clasament
1. AFC Filipeştii de Pădure 23 20 2 1 87-5 82p
2. FC Petrolul Ploieşti 23 17 3 3 76-22 71p
3. Conpet Ploieşti 22 14 4 4 78-40 60p
4. CSM I Ploieşti 23 13 7 3 74-24 59p
5. Avântul Măneciu 22 11 2 9 48-39 46p
6. Petrolistul Boldeşti 21 9 6 6 58-47 42p
7. Unirea Urlaţi 23 10 2 11 44-53 42p
8. CS Blejoi 22 8 5 9 43-57 37p
9. CS Ceptura 21 8 1 12 53-57 33p
10. Rapid Sălciile 23 7 1 15 52-79 29p
11. Progresul Drăgăneşti 22 6 2 14 30-55 26p
12. Tinereţea Izvoarele 23 5 2 16 26-62 22p
13. CSO Plopeni 23 5 2 16 47-87 22p
14. AS Podenii Vechi 23 3 3 17 31-120 15p

Juniori B
Caraimanul Bușteni – FC Astra Ploiești 1-8
Conpet Ploiești – Tricolorul Breaza 5-1
CS Cornu – AFC Brebu 1-3
Viitorul Colceag – CSO Plopeni 4-2
CSM Câmpina – AS Gorgota 13-0
HMJ Câmpina – CSM II Ploiești 2-0

Clasament
1. FC Astra Ploieşti 20 16 3 1 75-15 67p
2. CSM Câmpina 20 15 2 3 75-8 62p
3. HMJ Câmpina 20 14 4 2 68-12 60p
4. Conpet Ploieşti 18 10 5 3 52-22 45p
5. CSM I Ploieşti 20 8 9 3 36-16 41p
6. Tricolorul Breaza 20 9 2 9 36-49 38p
7. AS Viitorul Colceag 20 7 5 8 46-49 33p
8. CSO Plopeni 19 7 3 9 37-63 31p
9. AS Gorgota 20 5 3 12 32-64 23p
10. Caraimanul Buşteni 8 2 1 5 8-23 9p
11. Viitorul Ariceşti 11 2 0 9 13-45 8p
12. CS Cornu 20 2 0 18 18-86 8p
13. AFC Brebu 9 1 3 5 11-22 7p

Juniori C – Seria I
FC Petrolul Ploiești – AS Slănic 3-0
Știința Albești – CSM Câmpina 6-3
AS Tufeni Băicoi – CSO Vălenii De Munte 0-3
AFC Bănești-Urleta – Tinerețea Izvoarele 1-1
CSM Ploiești – Unirea Tricolor Lipănești 8-0

Clasament
1. FC Petrolul Ploieşti 18 17 1 0 137-4 69p
2. CSM Câmpina 18 13 2 3 77-22 54p
3. CSM Ploieşti 18 13 1 4 59-11 53p
4. AS Slănic 18 12 2 4 51-26 50p
5. Ştiinţa Albeşti 18 8 1 9 39-51 33p
6. Unirea Tricolor Lipăneşti 17 7 1 9 40-42 29p
7. Tinereţea Izvoarele 18 5 2 11 30-58 22p
8. AFC Băneşti-Urleta 18 5 1 12 35-95 21p
9. CSO Vălenii de Munte 17 2 1 14 16-98 9p
10. AS Tufeni Băicoi 18 1 0 17 9-86 4p

Seria a II-a
Știința Poienarii Burchii – CS Brazi 2-3
Petrolul 95 Ploiești – CSM II Ploiești 8-2
CS Păulești – FC Petrolul II Ploiești 1-7
Viitorul Aricești – FC Astra Ploiești 0-6
AFC Fortuna Poiana Câmpina – Unirea Cocorăști Colț 3-0

Clasament
1. FC Astra Ploieşti 18 17 0 1 149-5 68p
2. FC Petrolul II Ploieşti 17 16 0 1 107-13 64p
3. Unirea Cocorăştii Colţ 18 10 1 7 54-46 41p
4. Petrolul 95 Ploieşti 17 8 2 7 67-39 34p
5. CS Păuleşti 17 7 2 8 48-89 30p
6. CSM II Ploieşti 17 6 3 8 36-58 27p
7. AFC Fortuna Poiana Campina 18 5 3 10 35-78 23p
8. Ştiinţa Poienarii Burchii 15 4 2 9 22-60 18p
9. Caraimanul Buşteni 9 2 1 6 16-25 9p
10. Viitorul Ariceşti 7 2 0 5 7-29 8p
11. CS Brazi 17 1 0 16 14-113 4p

Juniori D
CSM Ploiești – FC Petrolul Ploiești 1-6
HMJ Câmpina – FC Petrolul II Ploiești 0-3
Petrolul 95 Ploiești – AFC Fortuna Poiana Câmpina 0-6
Conpet Ploiești – Luceafărul Drajna 5-0

Clasament
1. FC Petrolul Ploieşti 15 15 0 0 143-4 60p
2. FC Petrolul II Ploieşti 15 11 0 4 78-25 44p
3. FC Astra Ploieşti 14 11 0 3 64-15 44p
4. HMJ Câmpina 15 8 1 6 40-26 33p
5. CSM Ploieşti 15 7 1 7 45-41 29p
6. AFC Fortuna Poiana Campina 15 5 0 10 27-65 20p
7. Conpet Ploieşti 8 3 0 5 16-28 12p
8. Petrolul 95 Ploieşti 14 2 0 12 10-99 8p
9. Luceafărul Drajna 15 0 0 15 2-122 0p

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: