Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXIX-a – intermediară

AFC Băneşti-Urleta – Progresul Drăgăneşti 3-0
Marcatori: St. Hromei (21), Vl. Burlacu (51), Fl. Roșu (80)
Arbitrii: Ovidiu Oprea, Mihail Pandelea, Romulus Sprânceană
Observator: Stelian Achimescu

Unirea Urlaţi – CS Cornu 0-2
Marcatori: Ad. Vintilă (15), A. Ungureanu (26)
Arbitrii: Bogdan Zahiu, Emil Mateescu, Andrei Sotir
Observator: Mihail Ionescu

CSO Plopeni – AS Ploieşti 2-0
Marcatori: G. Zanfir (52), R. Huza (90)
Arbitrii: Alexandru Vulpe, Doru Petre, Mircea Rusu
Observator: Marian Deaconu

CS Ceptura – Rapid Sălciile 1-2
Marcatori: C. Elisei (61) / Ad. Modrișan (55,75)
Arbitrii: Sergiu Târșoreanu, Dan Andrei, Ștefan Dumitrache
Observator: Tudor Negoiță

AFC Fortuna II Câmpina – Caraimanul Buşteni 0-1
Marcator: Cr. Cioran (33)
Arbitrii: Safta Mihai, Nistor  Sorin, Enache Gabriel
Observator: Constantin Panait

CSO Vălenii de Munte – CS Blejoi 0-0
Arbitrii: Amorăriţei Mihai, Niţă Adrian, Pantilie  Dragoş
Observator: Viorel Badea

CS Păuleşti – AFC Astra II Ciorani 0-1
Marcator: V. Butufei (36)
Arbitrii: Marinescu Mădălin, Lefter Cristian, Vizitiu  Mihai
Observator: Traian Notaru

Avântul Măneciu – Tricolorul Breaza 4-4
Marcatori: N. Copilu (13), Fl. Gheorghe (37), M. Isacov (58), G. Cărămidaru (85) / M. Vișan (1,62), D. Șovăială (4,69)
Arbitrii: Piciu  Laurenţiu, Stoenoiu  Adrian, Dobre  Nicolae
Observator: Pavel Roșală

AFC Brebu – Petrolistul Boldeşti 1-2
Marcatori: Al. Dragomir (25) / C. Ionescu (55), G. Bociu (72)
Arbitrii: Neagu Ionuţ, Dumitru Valentin, Geambazu Ciprian
Observator: Constantin Safta

Clasament
1. AFC Astra II Ciorani 29 27 2 0 112-21 83p
2. Petrolistul Boldeşti 29 22 5 2 78-18 71p
3. Avântul Măneciu 29 19 2 8 77-39 59p
4. AFC Băneşti-Urleta 29 17 3 9 62-39 54p
5. CS Păuleşti 29 15 5 9 54-34 50p
6. CSO Vălenii de Munte 29 14 5 10 48-40 47p
7. CSO Plopeni 29 14 5 10 54-49 47p
8. AS Ploieşti 29 14 4 11 48-44 46p
9. AFC Fortuna II Câmpina 29 13 5 11 55-46 44p
10. CS Blejoi 29 13 4 12 65-46 43p
11. Progresul Drăgăneşti 29 11 4 14 51-58 37p
12. Tricolorul Breaza 29 11 3 15 50-74 36p
13. AFC Brebu 29 9 4 16 27-49 31p
14. CS Ceptura 29 9 4 16 50-75 31p
15. CS Cornu 29 9 3 17 50-69 30p
16. Unirea Urlaţi 29 9 2 18 34-60 29p
17. Rapid Sălciile 29 3 0 26 29-105 9p
18. Caraimanul Buşteni 29 2 0 27 26-104 6p

Etapa viitoare
CSO Vălenii de Munte – AFC Fortuna II Câmpina
Caraimanul Bușteni – CS Ceptura
Rapid Sălciile – Unirea Urlați
AS Ploiești – AFC Bănești Urleta
CS Cornu – CSO Plopeni
CS Blejoi – Tricolorul Breaza
Petrolistul Boldești – Avântul Măneciu
AFC Astra II Ciorani – AFC Brebu
Progresul Drăgănești – CS Păulești

Clasamentul Golgheterilor:
1. Andrei Ciobanu (AFC Astra II Ciorani) – 37 goluri
2. Radu Huza (CSO Plopeni) – 23 goluri
3. Florin Gheorghe (Avântul Măneciu) – 19 goluri
4. Ene Mihai (Petrolistul Boldești) – 15 goluri
5. Nicușor Copilu (Avântul Măneciu), Cosmin Elisei (CS Ceptura), Liviu Cernea (CSO Vălenii de Munte) – 14 goluri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: