Liga C Prahova – Etapa a XVIII-a

Seria Mizil
AS Tg. Vechi – Tineretul Balta Doamnei 5-1
AS Gura Vadului – Podgoria Vadu Săpat 0-1
Viitorul Iordăcheanu – Rapid Mizil 2-2
AS Gherghiţa – Speranţa Olari 1-0
Progresul Boldeşti Grădiştea – Avântul Boldeşti Grădiştea 3-0
CS Brazi Popeşti – Voinţa Călugăreni 3-0
AS Dâmbu – Viitorul Pantazi 2-1
Unirea Petrolul Râfov – Viitorul Colceag 1-1

Clasament
1. Progresul Boldeşti Grădiştea  18  12  6  0  49-12  42

2. AS Gherghiţa 18 12 4 2 35-18 40
3. AS Gura Vadului  18  11  3  4  40-24  36
4. CS Brazi Popeşti 18 9 5 4 50-28 32
5. AS Dâmbu  18  8  3  7  43-37  27p  0
6. Viitorul Pantazi 18 8 2 8 37-28 26
7. Unirea Petrolul Râfov  18  8  2  8  43-42  26
8. AS Viitorul Colceag 18 7 3 8 47-54 24
9. Speranţa Olari  18  7  2  9  42-32  23
10. Avântul Boldeşti Grădiştea 18 7 2 9 43-51 23
11. Podgoria Vadu Săpat  18  7  1  10  30-58  22
12. Viitorul Iordăcheanu  18 5 5 8 39-43 20
13. Rapid Mizil  18  4  4  10  30-42  16
14. AS Târgşorul Vechi  4 4 0 0 13-1 12
15. Voinţa Călugăreni  18  4  0  14  27-63  12
16. Tineretul Balta Doamnei  18 3 0 15 33-68 9

Seria Slănic
Tricolor Coţofeneşti – Prahoviţa Măgureni 3-3
Oţelul Larissa – Flacăra Filipeşti de Târg 0-4
Steaua Sângeru – AS Mehedinţa 2-3
Juventus Călineşti – Viitorul Ţipăreşti 1-1
Viitorul Mărgineni – Şoimii Apostolache 2-3
CSC Poiana Câmpina – Steaua Mărgineni 2-4
AS Podenii Vechi – Stejarul Goruna 2-1
AS II Podenii Noi Valea Dulce – Tinereţea Poiana Trestiei – nedisputat

Clasament
1. CSC Poiana Câmpina  18  15  0  3  69-26  45

2. Şoimii Apostolache  18 12 3 3 48-22 39
3. Viitorul Mărgineni  18  11  3  4  42-17  36
4. AS Podenii Vechi  18 11 2 5 41-34 35
5. Tricolor Coţofeneşti  18  10  2  6  49-39  32
6. Juventus Călineşti  18 8 5 5 35-27 29
7. AS II Podenii Noi Valea Dulce  17  8  4  5  34-25  28
8. Steaua Sângeru  18 8 3 7 42-42 27
9. Flacăra Filipeşti de Târg  18  7  2  9  38-38  23
10. AS Mehedinţa 18 6 1 11 29-45 19
11. Prahoviţa Măgureni  18  4  6  8  29-45  18
12. AS Tinereţea Poiana Trestiei 17 5 1 11 36-58 16
13. Oţelul Larissa  18  4  3  11  22-50  15
14. Viitorul Ţipăreşti  18 3 2 13 28-57 11
15. Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii  4  1  1  2  6-7  4
16. Steaua Mărgineni 4 1 1 2 7-9 4

Seria Teritoriu
AS Balta Doamnei – Viitorul Poienarii Burchii 5-0
Unirea Corlăteşti – San Sar Malu Roşu 3-0
Progresul Puchenii Moşneni – Tricolor Băltiţa 2-2
Voinţa Hăbud – Spicul Poienarii Rali 4-3
Arizona Zalhana – AS Potigrafu 0-1
AS Româneşti – Viitorul Puchenii Mari 4-2
Prahova Tinosu – AS Puşcaşi 0-2
Gloria Ologeni – Viitorul Predeşti 0-0
CS Brazi – Voinţa Măneşti 2-1

Clasament
1. Voinţa Hăbud  21  19  1  1  73-24  58

2. Progresul Puchenii Moşneni  21 17 2 2 89-22 53
3. AS Potigrafu  21  16  1  4  85-32  49
4. Viitorul Predeşti  21 14 3 4 56-26 45
5. Gloria Ologeni  21  11  4  6  56-32  37
6. CS Brazi 21 12 1 8 50-39 37
7. Tricolor Băltiţa  21  11  1  9  58-43  34
8. San Sar Malu Roşu  21 10 2 9 51-45 32
9. Viitorul Puchenii Mari  21  10  2  9  50-67  32
10. Unirea Corlăteşti Dâmbu  21 8 2 11 48-60 26
11. Viitorul Poienarii Burchii  21  8  0  13  44-70  24
12. Spicul Poienarii Rali  21 7 2 12 38-66 23
13. AS Balta Doamnei  21  7  1  13  50-64  22
14. Arizona Zalhana  21 5 4 12 29-38 19
15. Voinţa Măneşti  21  6  1  14  31-51  19
16. AS Puşcaşi  21 5 3 13 28-58 18
17. AS Româneşti  21  5  2  14  35-62  17
18. Prahova Tinosu 21 2 0 19 32-104 6

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: