Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XVII-a

Seria Mizil
AS Tg. Vechi – Unirea Petrolul Râfov 3-0
Tineretul Balta Doamnei – AS Gura Vadului 1-2
Podgoria Vadu Săpat – Viitorul Iordăcheanu 4-0
Rapid Mizil – AS Gherghiţa 2-0
Speranţa Olari – Progresul Boldeşti Grădiştea 0-0
Avântul Boldeşti Grădiştea – CS Brazi Popeşti 3-6
Voinţa Călugăreni – AS Dâmbu 0-3
Viitorul Pantazi – Viitorul Colceag 1-0

Clasament
1. Progresul Boldeşti Grădiştea 17 11 6 0 46-12 39
2. AS Gherghiţa 17 11 4 2 34-18 37
3. AS Gura Vadului 16 11 3 2 40-20 36
4. CS Brazi Popeşti 17 8 5 4 47-28 29
5. Viitorul Pantazi 17 8 2 7 36-26 26
6. Unirea Petrolul Râfov 17 8 1 8 42-41 25
7. AS Dâmbu 17 7 3 7 41-36 24
8. Speranţa Olari 17 7 2 8 42-31 23
9. Avântul Boldeşti Grădiştea 17 7 2 8 43-48 23
10. AS Viitorul Colceag 17 7 2 8 46-53 23
11. Podgoria Vadu Săpat 17 6 1 10 29-58 19
12. Viitorul Iordăcheanu 17 5 4 8 37-41 19
13. Rapid Mizil 17 4 3 10 28-40 15
14. Voinţa Călugăreni 17 4 0 13 27-60 12
15. Tineretul Balta Doamnei 17 3 0 14 32-63 9
16. AS Târgşorul Vechi 2 2 0 0 5-0 6

Seria Slănic
Tricolor Coţofeneşti – AS Podenii Vechi 1-3
Prahoviţa Măgureni – Oţelul Larissa 2-0
Flacăra Filipeşti de Târg – Steaua Sângeru 4-0
AS Mehedinţa – AS II Valea Dulce 0-1
Tinereţea Poiana Trestiei – Juventus Călineşti 4-2
Viitorul Ţipăreşti – Viitorul Mărgineni 0-1
Şoimii Apostoalche – CSC Poiana Câmpina 0-1
Steaua Mărgineni – Stejarul Goruna Cocorăștii Mislii 1-1

Clasament
1. CSC Poiana Câmpina 17 15 0 2 67-22 45
2. Viitorul Mărgineni 17 11 3 3 40-14 36
3. Şoimii Apostolache 17 11 3 3 45-20 36
4. AS Podenii Vechi 17 10 2 5 39-33 32p
5. Tricolor Coţofeneşti 17 10 1 6 46-36 31
6. AS II Valea Dulce 17 8 4 5 34-25 28
7. Juventus Călineşti 17 8 4 5 34-26 28
8. Steaua Sângeru 17 8 3 6 40-39 27
9. Flacăra Filipeşti de Târg 17 6 2 9 34-38 20
10. Prahoviţa Măgureni 17 4 5 8 26-42 17
11. AS Mehedinţa 17 5 1 11 26-43 16
12. AS Tinereţea Poiana Trestiei 17 5 1 11 36-58 16
13. FC Oţelul Larissa 17 4 3 10 22-46 15
14. Viitorul Ţipăreşti 17 3 1 13 27-56 10
15. Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii 3 1 1 1 5-5 4
16. Steaua Mărgineni 3 0 1 2 3-7 1

Seria Teritoriu
Viitorul Predeşti – Prahova Tinosu 7-1
Voinţa Măneşti – Gloria Ologeni 0-3
San Sar Malu Roşu – CS Brazi 0-3
Spicul Poienarii Rali – AS Balta Doamnei 3-1
Viitorul Poienarii Burchii – Progresul Puchenii Moşneni 0-6
Viitorul Puchenii Mari – Voinţa Hăbud 1-6
AS Potigrafu – AS Româneşti 3-1
AS Puşcaşi – Arizona Zalhana 1-0
Tricolor Băltiţa – Unirea Corlăteşti Dâmbu 4-0

Clasament
1. Voinţa Hăbud 20 18 1 1 69-21 55
2. Progresul Puchenii Moşneni 20 17 1 2 87-20 52
3. AS Potigrafu 20 15 1 4 84-32 46
4. Viitorul Predeşti 20 14 2 4 56-26 44
5. Gloria Ologeni 20 11 3 6 56-32 36
6. CS Brazi 20 11 1 8 48-38 34
7. Tricolor Băltiţa 20 11 0 9 56-41 33
8. San Sar Malu Roşu 20 10 2 8 51-42 32
9. Viitorul Puchenii Mari 20 10 2 8 48-63 32
10. Viitorul Poienarii Burchii 20 8 0 12 44-65 24
11. Unirea Corlăteşti Dâmbu 20 7 2 11 45-60 23
12. Spicul Poienarii Rali 20 7 2 11 35-62 23
13. Arizona Zalhana 20 5 4 11 29-37 19
14. AS Balta Doamnei 20 6 1 13 45-64 19
15. Voinţa Măneşti 20 6 1 13 30-49 19
16. AS Puşcaşi 20 4 3 13 26-58 15
17. AS Româneşti 20 4 2 14 31-60 14
18. Prahova Tinosu 20 2 0 18 32-102 6

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: