Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XVI-a

Seria Mizil
Viitorul Iordăcheanu – Tineretul Balta Doamnei 7-2
Progresul Boldeşti Grădiştea – Rapid Mizil 2-2
CS Brazi Popeşti – Speranţa Olari 2-0
AS Dâmbu – Avântul Boldeşti Grădiştea 2-1
Viitorul Colceag – Voinţa Călugăreni 3-0
Viitorul Pantazi – Unirea Petrolul Râfov 5-4
AS Gherghiţa – Podgoria Vadu Săpat 3-0 (neprezentare)
AS Gura Vadului – AS Tg. Vechi, nedisputat, teren impracticabil

Clasament
1. Progresul Boldeşti Grădiştea 16 11 5 0 46-12 38
2. AS Gherghiţa 16 11 4 1 34-16 37
3. AS Gura Vadului 15 10 3 2 38-19 33
4. CS Brazi Popeşti 16 7 5 4 41-25 26
5. Unirea Petrolul Râfov 16 8 1 7 42-38 25
6. Viitorul Pantazi 16 7 2 7 35-26 23
7. Avântul Boldeşti Grădiştea 16 7 2 7 40-42 23
8. AS Viitorul Colceag 16 7 2 7 46-52 23
9. Speranţa Olari 16 7 1 8 42-31 22
10. AS Dâmbu 16 6 3 7 38-36 21
11. Viitorul Iordăcheanu 16 5 4 7 37-37 19
12. Podgoria Vadu Săpat 16 5 1 10 25-58 16
13. Rapid Mizil 16 3 3 10 26-40 12
14. Voinţa Călugăreni 16 4 0 12 27-57 12
15. Tineretul Balta Doamnei 16 3 0 13 31-61 9
16. AS Târgşorul Vechi 1 1 0 0 2-0 3

Seria Slănic
Oţelul Larissa – Tricolor Coţofeneşti 2-3
Steaua Sângeru – Prahoviţa Măgureni 3-3
AS Valea Dulce – Flacăra Filipeşti de Târg 1-1
CSC Poiana Câmpina – Viitorul Ţipăreşti 5-1
Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii – Şoimii Apostolache 1-2
Juventus Călineşti – AS Mehedinţa 3-0 (neprezentare)
Viitorul Mărgineni – Tinereţea Poiana Trestiei 3-0 (neprezentare)
AS Bălţeşti – AS Podenii Vechi, nedisputat

Clasament
1. CSC Poiana Câmpina 16 14 0 2 66-22 42
2. Şoimii Apostolache 16 11 3 2 45-19 36
3. Viitorul Mărgineni 16 10 3 3 39-14 33
4. Tricolor Coţofeneşti 16 10 1 5 45-33 31
5. Juventus Călineşti 16 8 4 4 32-22 28
6. Steaua Sângeru 16 8 3 5 40-35 27
7. AS Podenii Vechi 15 8 2 5 33-30 26
8. AS Valea Dulce 16 7 4 5 33-25 25
9. Flacăra Filipeşti de Târg 16 5 2 9 30-38 17
10. AS Mehedinţa 16 5 1 10 26-42 16
11. Oţelul Larissa 16 4 3 9 22-44 15
12. Prahoviţa Măgureni 16 3 5 8 24-42 14
13. AS Tinereţea Poiana Trestiei 16 4 1 11 32-56 13
14. Viitorul Ţipăreşti 16 3 1 12 27-55 10
15. AS Bălţeşti 15 2 1 12 19-36 7
16. Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii 2 1 0 1 4-4 3

Seria Teritoriu
Gloria Ologeni – San Sar Malu Roşu 3-0
CS Brazi – Unirea Corlăteşti Dâmbu 4-2
Viitorul Poienarii Burchii – Tricolor Băltiţa 2-1
Progresul Puchenii Moşneni – Spicul Poienarii Rali 3-0
Voinţa Hăbud – AS Potigrafu 3-2
AS Balta Doamnei – Viitorul Puchenii Mari 9-1
AS Româneşti – AS Puşcaşi 0-1
Arizona Zalhana – Viitorul Predeşti 2-2
Prahova Tinosu – Voinţa Măneşti 1-6

Clasament
1. Voinţa Hăbud 19 17 1 1 63-20 52
2. Progresul Puchenii Moşneni 19 16 1 2 81-20 49
3. AS Potigrafu 19 14 1 4 81-31 43
4. Viitorul Predeşti 19 13 2 4 49-25 41
5. Gloria Ologeni 19 10 3 6 53-32 33
6. San Sar Malu Roşu 19 10 2 7 51-39 32
7. Viitorul Puchenii Mari 19 10 2 7 47-57 32
8. CS Brazi 19 10 1 8 45-38 31
9. Tricolor Băltiţa 19 10 0 9 52-41 30
10. Viitorul Poienarii Burchii 19 8 0 11 44-59 24
11. Unirea Corlăteşti Dâmbu 19 7 2 10 45-56 23
12. Spicul Poienarii Rali 19 6 2 11 32-61 20
13. Arizona Zalhana 19 5 4 10 29-36 19
14. Voinţa Măneşti 19 6 1 12 30-46 19
15. AS Balta Doamnei 19 6 1 12 44-61 19
16. AS Româneşti 19 4 2 13 30-57 14
17. AS Puşcaşi 19 3 3 13 25-58 12
18. Prahova Tinosu 19 2 0 17 31-95 6

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: