Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XIII-a

Seria Mizil
Viitorul Iordăcheanu – AS Gherghiţa 0-0
AS Gura Vadului – Progresul Boldeşti Grădiştea 0-1
Tineretul Balta Doamnei – AS Dâmbu 0-1
Steaua Vâlcele – AS Colceag 2-2
Avântul II Iordăcheanu – Viitorul Pantazi 0-3
Speranţa Olari – Voinţa Călugăreni 6-1
Unirea Petrolul Râfov – Avântul Boldeşti Grădiştea 2-2
CS Brazi Popeşti a stat.

Clasament
1. Progresul Boldeşti Grădiştea 13 9 4 0 35-8 31
2 AS Gherghiţa 13 9 3 1 24-13 30
3. AS Gura Vadului 12 9 2 1 32-14 29
4. Unirea Petrolul Râfov 12 6 1 5 25-24 19
5. CS Brazi Popeşti 12 4 5 3 30-21 17
6. Avântul Boldeşti Grădiştea 12 5 2 5 34-35 17
7. Speranţa Olari 12 5 1 6 29-23 16
8. NG Steaua Vâlcele 12 5 1 6 23-36 16
9. Viitorul Pantazi 12 4 2 6 23-19 14
10. AS Viitorul Colceag 12 4 2 6 34-40 14
11. Viitorul Iordăcheanu 12 3 4 5 26-28 13
12. AS Dâmbu 12 3 3 6 21-31 12
13. Voinţa Călugăreni 12 4 0 8 22-41 12
14. Tineretul Balta Doamnei 12 3 0 9 27-39 9
15. Avântul II Iordăcheanu 12 2 2 8 18-31 8

Seria Slănic
Steaua Sângeru – AS Podenii Noi 2-0
Oţelul Larissa – Juventus Călineşti 0-0
Tricolor Coţofeneşti – Viitorul Mărgineni 2-1
Prahoviţa Măgureni – CSC Poiana Câmpina 2-4
AS Mehedinţa – AS Bălţeşti 3-2
Tinereţea Poiana Trestiei – Şoimii Apostolache 2-7
AS Podenii Vechi – Viitorul Ţipăreşti 4-1
Flacăra Filipeşti de Târg a stat.

Clasament
1. CSC Poiana Câmpina 12 11 0 1 45-18 33
2. Şoimii Apostolache 11 7 2 2 33-16 23
3. Steaua Sângeru 12 7 2 3 29-23 23
4. Tricolor Coţofeneşti 12 7 1 4 36-25 22
5. Viitorul Mărgineni 11 6 3 2 25-9 21
6. Juventus Călineşti 12 6 3 3 25-18 21
7. AS Podenii Vechi 12 6 1 5 26-26 19
8. AS Podenii Noi 12 5 3 4 21-21 18
9. Flacăra Filipeşti de Târg 12 5 1 6 28-21 16
10. AS Mehedinţa 13 4 1 8 24-35 13
11. AS Tinereţea Poiana Trestiei 13 4 1 8 28-43 13
12. Prahoviţa Măgureni 11 3 3 5 18-26 12
13. AS FC Oţelul Larissa 11 2 3 6 13-32 9
14. Viitorul Ţipăreşti 12 2 1 9 21-44 7
15. AS Bălţeşti 12 1 1 10 13-28 4

Seria Teritoriu
Prahova Tinosu – Tricolor Băltiţa 1-4
Viitorul Poienarii Burchii – Viitorul Predeşti 1-3
AS Balta Doamnei – San Sar Malu Roşu 2-6
Progresul Puchenii Moşneni – Voinţa Măneşti 6-1
Voinţa Hăbud – Unirea Corlăteşti Dâmbu 4-1
AS Româneşti – CS Brazi 2-5
Ariuzona Zalhana – Gloria Ologeni 1-1
Spicul Poienarii Rali – AS Puşcaşi 2-2
Viitorul Puchenii Mari – AS Potigrafu 4-3

Clasament
1. Progresul Puchenii Moşneni 14 12 1 1 60-15 37
2. Voinţa Hăbud 14 12 1 1 48-16 37
3. AS Potigrafu 14 11 1 2 61-19 34
4. Viitorul Predeşti 14 11 0 3 38-17 33
5. San Sar Malu Roşu 14 9 2 3 46-25 29
6. Viitorul Puchenii Mari 14 8 2 4 37-30 26
7. Tricolor Băltiţa 14 8 0 6 33-30 24
8. CS Brazi 14 6 1 7 28-29 19
9. Gloria Ologeni 14 5 3 6 37-27 18
10. Unirea Corlăteşti Dâmbu 14 6 0 8 36-45 18
11. Arizona Zalhana 13 5 2 6 23-22 17
12. Spicul Poienarii Rali 14 5 2 7 24-36 17
13. Viitorul Poienarii Burchii 13 5 0 8 31-47 15
14. AS Balta Doamnei 14 5 0 9 29-46 15
15. AS Româneşti 14 3 1 10 23-45 10
16. Voinţa Măneşti 14 2 1 11 14-38 7
17. AS Puşcaşi 14 1 3 10 16-44 6
18. Prahova Tinosu 14 1 0 13 25-78 3

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: