Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XIII-a

Vineri, ora 15.00
Chimia Brazi – CSO Plopeni 1-2
Marcatori:  I. Tudorache (88) / A. Căpraru (23), M. David (27).
Arbitrii: Doralin Bârziloiu, Ștefan Călărașu, Ionela Golea
Observator: Teodor Negoiță

FC Astra II Ploiești – CS Păulești 2-1
Marcatori: D. Cazan (38, 49) / C. Zapodeanu (53).
Arbitrii: Dragoș Pantilie, Nicolae Iosif, Roxana Bănăseanu
Observator: Traian Notaru

Sâmbătă, ora 11.00
Petrolistul Boldești – Progresul Drăgănești 5-0
Marcatori:  M. Ene (19), Cl. Lişiţă (27, 37), C. Pantilimonescu (31), C. Ionescu (48)
Arbitrii: Ionuț Neagu, Emil Mateescu, Ionuț Gheorghe
Observator: George Andrei

CSM Câmpina – Voința Vadu Părului 7-0
Marcatori:  I. Cârstea (25 autogol), D. Nae (36), G. Bridinel (56), B. Olteanu (58), Cl. Codreanu (66), D. Gheorghe (69), Ad. Vintilă (83).
Arbitrii: Gabriel Cojanu, Ștefan Dumitrache, Nicolae Dobre
Observator: Viorel Băltățeanu

Caraimanul Bușteni – AFC Brebu  0-2
Marcatori: Şt. Voinea (16, 69).
Arbitrii: Ionescu Florin, Adrian Stoienoiu, Andrei Sotir
Observator: Constantin Dobre

CS Bănești-Urlta – Avântul Măneciu 4-1
Marcatori: I. Budileanu (15), M. Negreanu (43), M. Filote (66), T. Albu (89) / Al. Mâinea (61).
Arbitrii: Petre Marius, Stelian Malaroiu, Cristinel Damian
Observator: Iulian Ilași

Duminică, ora 11.00
Precizia Breaza – Brădetul Ștefești 5-2
Marcatori:  A. Soreanu (23), A. Bădărău (24, 66, 78), I. Şovăială (82) / M. Ioniţă (52), I. Banu (54).
Arbitrii: Laurențiu Piciu, Mircea Rusu, Sorin Pavel
Observator: Decu Crângașu

AS Ploiești – Unirea Urlați 0-4
Marcatori: A. Ciobanu (16, 55, 71), V. Iacob (57).
Arbitrii: Ovidiu Oprea, Ciprian Geambazu, Petre Doru
Observator: Mihai Ion

CS Ceptura – CS Blejoi 1-4
Marcatori: C. Rob (50) / B. Ţicu (5), Ad. Secreţeanu (67), Cr. Anghel (81), Fl. Gheorghe (90).
Arbitrii: Alin Gheorghe, Ionel Gheonea, Octavian Ciorescu
Observator: Mihail Ionescu

Clasament
1. Unirea Urlaţi 13 11 2 0 45-5 35
2. CSM Câmpina 13 10 3 0 36-4 33
3. Petrolistul Boldești 13 9 2 2 53-9 29
4. Avântul Măneciu 13 9 1 3 49-18 28
5. CSO Plopeni 13 8 1 4 31-22 25
6. CS Bănești 13 8 0 5 35-23 24
7. Chimia Brazi 13 7 2 4 20-11 23
8. CS Blejoi 13 6 3 4 34-22 21
9. CS Păulești 13 6 3 4 19-12 21
10. Precizia Breaza 13 6 2 5 35-37 20
11. Progresul Drăgănești 13 6 2 5 24-27 20
12. AS Ploiești 13 6 1 6 24-26 19
13. AFC Brebu 13 5 1 7 23-22 16
14. CS Ceptura 13 2 1 10 16-43 7
15. Caraimanul Buşteni 13 1 2 10 11-37 5
16. FC Astra II Ploiești 13 1 2 10 14-43 5
17. Voinţa Vadu Părului 13 1 0 12 14-79 3
18. Brădetul Ștefești 13 0 2 11 10-53 2

Etapa viitoare

Precizia Breaza – Avântul Măneciu
CS Păulești – CS Ceptura
CSO Plopeni – Caraimanul Bușteni
AFC Brebu – FC Astra II Ploiești
Voința Vadu Părului – Chimia Brazi
Progresul Drăgănești – CSM Câmpina
Brădetul Ștefești – Petrolistul Boldești
CS Blejoi – AS Ploiești
Unirea Urlați – CS Bănești-Urleta

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: