Live Score: Unirea Câmpina aproape de Liga a III-a

Unirea Câmpina conduce cu scorul de 1-0 formația ”bucureșteană” FC Chitila prin golul marcat de Andrei Ciobanu printr-un sut de la 10 metri printre picioarele portarului Alecu. Vă vom ține la curent cu evoluția jucătorilor noștrii pe măsură ce se va întâmpla ceva important.

Update: CS Chitila revine pe tabela de marcaj și în minutul 65, în urma unui contra-atac rapid,  egalează prin P. Iordache care  sutează de la aproximativ 10 m și înscrie, cu puțin noroc mingea fiind deviată,  în poarta nefericitului Șandru. Scor 1-1!

Update: Minutul 89 L. Cernea marchează pentru Unirea Câmpina și duce scorul la 2-1. Astfel județul Prahova păstrează tradiția anilor trecuți, când la baraj ne-am calificat de fiecare dată, chiar dacă adversarul, a fost una dintre cele mai puternice echipe pe care o puteam întâlni, campioana municipiului București, una dintre regiunile de care ne-am ferit și de care s-au ferit la baraj. Felicitari Unirea și multă baftă în Liga a III-a.

CS FC CHITILA (B) – FC UNIREA CÂMPINA (PH) 1-2
Stadion: „Dumitru Matarau” (Ştefăneşti – Ilfov)
CS Chitila: Alecu – Dincă, Militaru, Comşa, Cristofor, I. Manea, Pisău, P. Iordache, L. Nicu, Nicolau, Marinescu
Rezerve: Mirică – Grigoroşcuţă, Sabou, Ibe, Barbu, Boancă, Arsenie
Antrenor: Petruş Pârvu

Unirea Câmpina: D. Şandru – Zecheru, Neagu, B. Şandru, I. Filip, A. Stoica, G. Bărăgan, Lambă, L. Cernea, Ed. Bica, A. Ciobanu
Rezerve: Ionescu – Coman, Nichifor, Dobrescu, Fl. Stoica, Ghiţă, Singureanu
Antrenor: Costin Plăvache