Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXXII-a

Progresul Drăgăneşti – FC Astra III Ploieşti 4-2
Marcatori: Cl Tudor (7), A. Fieraru (12), O. Gheorghe (17,55) / D. Cazan (10), Fl. Badea (45)
Arbitrii:
Bogdan Zahiu – Bogdan Banu, Mihai Vizitiu (toți din Ploiești).
Observator: Ion Andreoiu (Ploiești)

Carpaţi Sinaia – Petrolistul Boldeşti 2-0
Marcatori: Al. Bârsan (12,75)
Arbitrii:
Mihai Amorăriţei – Roxana Bănăseanu (Câmpina), Cristian Lefter (Urlați).
Observator: Decu Crângaşu (Ploiești)

AFC Brebu – Unirea Câmpina 1-3
Marcatori: V. Anghel (14) / Ed. Bica (2), I. Filip (25), M. Nichifor (77)
Arbitrii:
Radu Danielenco (Ploiești) – Emil Bozieru (Băicoi), Ionuţ Gheorghe (Păulești).
Observator: Vasile Radu (Ploiești)

 CS Vispeşti Blejoi – FC Petrolul II Ploieşti 4-0
Marcatori: D. Nae (8), B. Onuț (35,55), Al. Simion (88)
Arbitrii:
Mihai Safta (Iordăcheanu) – Alexandru Mihăilă (Băltița), Andreea Popa (Ploiești).
Observator: Constantin Ciocoiu (Băicoi)

Avântul Măneciu – Caraimanul Buşteni 1-2
Marcatori: M. Savu (45) / V. Plumb (48), I. Dragan (46)
Arbitrii:
Florin Ionescu – Ionuţ Florescu (Ploiești), Sorin Pavel (Mizil).
Observator: Mihai Ionescu (Ploiești)

CS Păuleşti – Dero Ploieşti 0-2
Marcatori: I Savu (19), Cr. Dumitrache (65)
Arbitrii:
Alin Gheorghe (Ploiești) – Vasile Burlacu (Brebu – foto), Marian Ciubuc (Ploiești).
Observator:Marian Deaconu (Ploiești)

Tinereţea Izvoarele – Unirea Urlaţi – neprezentare a oaspetilor omologabil cu scorul de 3-0 la masa verde

Arbitrii: Marcel Marin – Sorin Nistor (Ploiești), Doru Petre (Bucov).
Observator: Tudor Negoiţă (Măgurele)

CSM Câmpina – CS Ceptura 2-1
Marcatori: St. Hromei (13), M. Mihai (22) / I. Lascu (55)
Arbitrii:
Andrei Moroiţă – Alexandru Chivu, Alexandru Ilie (toți din Ploiești).
Observator:
Mihai Ion (Ploiești)

Clasament
1. Unirea Câmpina 32 27 5 0 78-9 86
2. CS Vispeşti Blejoi 32 25 5 2 99-23 80
3. Petrolistul Boldeşti 32 22 3 7 84-31 69
4. CSM Câmpina 32 20 4 8 71-34 64
5. Avântul Măneciu 32 18 4 10 81-39 58
6. CS Păuleşti 32 16 7 9 64-44 55
7. Progresul Drăgăneşti 32 18 0 14 77-46 54
8. CS Ceptura 32 13 5 14 61-56 44
9. FC Astra III Ploieşti 32 13 4 15 55-58 43
10. CS Băneşti 32 12 7 13 51-66 43
11. Unirea Urlaţi 32 13 6 13 44-61 42
12. FC Petrolul II Ploieşti 32 10 7 15 39-54 37
13. Dero Ploieşti 32 11 3 18 47-68 36
14. Carpaţi Sinaia 32 9 4 19 27-94 31
15. AFC Brebu 32 9 3 20 42-65 30
16. Caraimanul Buşteni 32 9 2 21 32-63 29
17. Tinereţea Izvoarele 32 5 4 23 37-109 19
18. Chimia II Vadu Săpat 32 2 1 29 19-86 7

Clasamentul GOLGHETERILOR:
1. George Bridinel (CS Vispeşti Blejoi) – 3 penalty – 27 goluri
2. Andrei Ciobanu (Progresul Drăgăneşti/Unirea Câmpina) –1 penalty – 20 goluri
3. Cristian Vasile (CS Păuleşti) – 19 goluri
4. Marian Stanciu (Avântul Măneciu) – 17 goluri
5. Alexandru Mâinea (Avântul Măneciu) – 15 goluri
6. Bogdan Onuţ(CS Vispesti) -6 penalty, C-tin Loga (CS Ceptura) – 2 penalti, Cosmin Elisei (Unirea Urlaţi), Decebal Nae (CS Vispeşti), -14 goluri
7. Valentin Anghel (AFC Brebu)-3 penalty, Ciprian Pura (CS Ceptura),Laurenţiu Costache (Petrolistul Boldești), Mihai Filote (CS Băneşti-Urleta) – ultimii doi câte 1 penalty – 13 goluri
8. Florin Gheorghe, (CS Vispeşti) – 6 penalty, Răzvan Bădu (Petrolistul Boldeşti)– 3 penalti, Marius Mihai (CSM Câmpina)-2 penalty, Liviu Cernea (Unirea Câmpina), Marian Nichifor (Unirea Câmpina) – 12 goluri
9. Aurel Stan (Dero Ploieşti / CS Păuleşti) – 2 penalty, Cosmin Stoian (Avântul Măneciu) – 1 penalty, Eduard Bica (Unirea Câmpina) – 11 goluri
10. Alexandru Tudorache (Petrolistul Boldeşti), Florin Ene (CS Băneşti-Urleta), Lucian Cruceru (Avântul Măneciu), Claudiu Tudor (Progresul Drăgăneşti)  – 10 goluri
11. Gheorghe Bărăgan (Unirea Câmpina), Iulian Budileanu (CSM Câmpina), Barbu Adrian (Progresul Drăgăneşti) –  1 penalty, Răzvan Tăbăcaru (Petrolistul Boldeşti), Ion Grigore (Dero Ploieşti) – 1 penalty, Dumitrache Cristian (Dero Ploieşti)  – 9 goluri
12. Alexandru Bobeică, Dragoş Sârbu (ambii Tinereţea Izvoarele) –1 penalty, Gabriel Curcan (Progresul Drăgăneşti), Bogdan Stroe (CSM Câmpina) – 1 penalti, Dragoş Arsu (Caraimanul Buşteni) – 3 penalti, Orlando Gheorghe (Progresul Drăgănești) – 8 goluri
13. Raymond Luckacs (FC Astra III Ploieşti), Răzvan Catană (CS Vispeşti), Bogdan Stoica (CS Păuleşti), Cosmin Rob (Unirea Urlaţi), Iulian Zaibert (Progresul Drăgănești), Alexandru Mirea (Petrolistul Boldești), Lascu Ionuț (CS Ceptura),  Ionuț Filip (Unirea Câmpina) – 7 goluri
14. Bogdan Olteanu (CSM Câmpina), Valentin Bunea (AFC Brebu), C-tin Pantilimonescu (Petrolistul Boldeşti), Cristi Vlad (CS Vispesti), Aurel Fieraru(Progresul Draganesti) – 6 goluri
15. Silviu Rotaru (FC Astra III), Flavius Savu (Avântul Măneciu) – 4 penalty, Bogdan Ilioiu (CSM Câmpina), Marian Isacov, (Progresul Drăgăneşti), Laurențiu Tănase, Ciprian Neacşu (CS Păuleşti), Cristian Arnăutu (CS Ceptura), Florin Cristache (CS Banesti), Cristian Goagă (Carpați Sinaia) – 5 goluri

2 Responses to Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXXII-a

  1. patrascu says:

    Nu am vazut nicaieri clasamentul final al ligii A si nu stiu daca la Busteni Caraimanul mai este in judet sau a retrogradat

    • SportulPh says:

      Busteniul este pe ultimul loc retrogradabil si depinde foarte mult de Unirea Campina. Daca Unirea va castiga meciul de miercuri cu Chitila atunci Caraimanul va ramane in Liga A iar daca nu Caraimanul va retrograda. Totusi este foarte posibil ca se se gaseasca o inginerie la AJF, pentru ca manzii lui Gavrila sa combata si sezonul viitor in Liga A.

Lasă un răspuns la SportulPh Anulează răspunsul

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: