Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXIII-a

Progresul Drăgăneşti – Chimia II Vadu Săpat 3-0 – rezultat decis la masa verde după ce echipa oaspete s-a retras din campionat

CS Păuleşti – CSM Câmpina 1-1
Marcatori: A. Stan (73) / Blanc Miss (8).
Arbitrii: Adrian Illyes, Cristian Lefter, Ionel Gheonea
Observator: Silviu Crângaşu (Ploieşti).

AFC Brebu – CS Vispeşti Blejoi 2-5
Marcatori: Al. Savu (83), Fl. Toader (90-pen) / Fl. Gheorghe (2), D. Nae (5), B. Onut (12-pen), Cr. Vlad (50-pen), Al- Năescu (76).
Arbitrii: Robert Stanciu, Emil Bozieru, Laurenţiu Dragu
Observator: Pavel Roşală (Ploieşti).


Avântul Măneciu – Tinereţea Izvoarele 4-0
Marcatori: C. Stoian (70), Al. Mâinea (83), M. Savu (87), N Arghir (90).
Arbitrii: Adrian Calestru, Vasile Burlacu, Dragoş Pantilie
Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

Petrolistul Boldeşti – Unirea Urlati 5-0 (2-0)
Marcatori: Ad. Dicu (20), Al. Pipos (42, 54), R. Bădu (75), Al. Tudorache (90).
Arbitrii: Alin Gheorghe, Ionuţ Florescu, Mădălina Crăciun
Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

Carpati Sinaia – CS Băneşti-Urleta 0-2 (0-0)
Marcatori: M. Filote (63), M. Lungu (87).
Arbitrii: Marius Petre, Ciprian Geambazu, Dorin Călin
Observator: Florinaş Piciu (Ploieşti).

Caraimanul Busteni – CS Ceptura 2-3 (2-1)
Marcatori: D. Arsu (15, 39- ambele pen) / G. Năstase (10), R. Lungu (65), L. Nedelcu (75).
Arbitrii: Ciprian Piciu, Ionuţ Gheorghe, Gabriel Brăila
Observator: Ioan Vasiloiu (Câmpina).

Dero Ploieşti – FC Petrolul II Ploieşti 2-0 (1-0)
Marcatori: N. Iacob (25), Fl. Ion (50).
Arbitrii: Valentin Marinică, Mircea Rusu, Diana Florea
Observator: Mihail Ionescu (Ploieşti).

Unirea Campina – Astra III Ploieşti 2-0
Marcatori: L. Cernea (45), Gh. Bărăgan (90-pen).
Arbitrii: Emanuel Ţincu, Daniel Bunea, Gabriela Bucur
Observator: Vasile Radu (Ploieşti).

Clasament
1. Unirea Câmpina 23 20 3 0 59-5 63
2. CS Vispeşti Blejoi 23 17 5 1 71-18 56
3. Petrolistul Boldeşti 23 16 3 4 59-20 51
4. Avântul Măneciu 23 15 3 5 64-28 48
5. CSM Câmpina 23 14 4 5 56-24 46
6. CS Păuleşti 23 13 6 4 54-31 45
7. Progresul Drăgăneşti 23 13 0 10 58-33 39
8. CS Ceptura 23 10 4 9 43-35 34
9. Unirea Urlati 23 10 3 10 35-46 33
10. FC Astra III Ploieşti 23 10 2 11 38-41 32
11. CS Băneşti-Urleta 23 8 4 11 37-54 28
12. FC Petrolul II Ploieşti 23 7 2 14 28-45 23
13. AFC Brebu 23 6 3 14 31-46 21
14. Caraimanul Buşteni 23 6 2 15 21-47 20
15. Dero Ploieşti 23 6 2 15 27-54 20
16. Carpaţi Sinaia 23 5 3 15 17-76 18
17. Tinereţea Izvoarele 23 3 2 18 22-77 11
18. Chimia II Vadu Săpat 23 2 1 20 19-59 7

Clasamentul GOLGHETERILOR:
1. George Bridinel (CS Vispeşti Blejoi) – 3 penalty – 22 goluri
2. Cristian Vasile (CS Păuleşti) – 18 goluri
3. Marian Stanciu (Avântul Măneciu) – 17 goluri
4. Andrei Ciobanu (Progresul Drăgăneşti/Unirea Câmpina) –1 penalti – 15 goluri
5. C-tin Loga (CS Ceptura) – 2 penalty – 14 goluri
6. Alexandru Mâinea (Avântul Măneciu), Cosmin Elisei (Unirea Urlaţi) – 12 goluri
7. Decebal Nae (CS Vispeşti) – 11 goluri
8. Marian Nichifor (Unirea Câmpina), Florin Gheorghe (CS Vispeşti) – 10 goluri
9. Ciprian Pura (CS Ceptura), Eduard Bica, Liviu Cernea (ambii Unirea Câmpina), Marius Mihai, Iulian Budileanu (ambii CSM Câmpina), Mihai Filote (CS Băneşti-Urleta), Barbu Adrian (Progresul Drăgăneşti) – ambii 1 penalti, Răzvan Tăbăcaru (Petrolistul Boldeşti), Aurel Stan (Dero Ploieşti / CS Păuleşti) – 2 penalti – 9 goluri
10. Gabriel Curcan (Progresul Drăgăneşti), Laurenţiu Costache – 1 penalti, Răzvan Bădu, Alexandru Tudorache (toţi Petrolistul Boldeşti), Cosmin Stoian (Avântul Măneciu) – 8 goluri
11. Raymond Luckacs (FC Astra III Ploieşti), Răzvan Catană (CS Vispeşti), Gheorghe Bărăgan (Unirea Câmpina) – 7 goluri
12. Florin Ene (CS Băneşti-Urleta), Dragoş Sârbu (Tinereţea Izvoarele) –1 penalti, Valentin Anghel (AFC Brebu), Lucian Cruceru (Avântul Măneciu), Bogdan Stroe (CSM Câmpina) – 6 goluri
13. Silviu Rotaru (FC Astra III), Flavius Savu (Avântul Măneciu) – 4 penalty, Bogdan Ilioiu (CSM Câmpina), Bogdan Onuţ (CS Vispeşti) – 3 penalti, Iulian Zaibert, Aurel Fieraru, Claudiu Tudor (Progresul Drăgăneşti), Bogdan Stoica, Ciprian Neacşu (ambii CS Păuleşti), Cosmin Rob (Unirea Urlaţi), Cristian Arnăutu (CS Ceptura), Valentin Bunea (AFC Brebu), Dragoş Arsu (Caraimanul Buşteni) – 2 penalty – 5 goluri

Etapa viitoare
Chimia II Vadu Săpat – FC Astra III Ploieşti
FC Petrolul II Ploieşti – Unirea Câmpina
CS Băneşti-Urleta – Petrolistul Boldeşti
Progresul Drăgăneşti – AFC Brebu
Unirea Urlaţi – Caraimanul Buşteni
CS Vispeşti Blejoi – CS Păuleşti
Tinereţea Izvoarele – Carpaţi Sinaia
CSM Câmpina – Avântul Măneciu
CS Ceptura – Dero Ploieşti

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: