Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XX-a

Vineri, ora 15.00
FC Petrolul II Ploieşti – Carpaţi Sinaia 1-1
Marcatori: Al Roman (43) / Fl. Ştefănică (18)
Arbitrii: Marcel Marin, Andrei Sotir, Adrian Stoenoiu
Observator: Radu Vasile

Sâmbătă, ora 11.00
Unirea Câmpina – Caraimanul Buşteni 6-0
Marcatori: An. Ciobanu (20), L. Cernea (27,85), Gh. Bărăgan (44-pen), I. Filip (63), B. Şandru (90)
Arbitrii: Alin Gheorghe, Adrian Băzăvan, Cristinel Damian
Observator: Mihail Ionescu

CS Băneşti Urleta- AFC Brebu 2-0
Marcatori: A. Iancu (24), Fl. Ene (71)
Arbitrii: Marius Petre, Andrei Bobeică, Ionuţ Gheorghe
Observator: Constantin Ciocoiu

 

Sâmbătă, ora 15.00
Unirea Urlaţi – CS Păuleşti 3-0
Marcatori: V. Iordache (39), C. Elisei (55,78)
Arbitrii: Laurenţiu Piciu, Sorin Nistor, Irinel Georgescu
Observator: Stelian Achimescu

Duminică, ora 11.00
FC Astra III Ploieşti – Petrolistul Boldeşti 1-1
Marcatori: Şt. Matei (93) / R. Tăbăcaru (53)
Arbitrii: Mihai Amorăriţei, Bogdan Banu, Roxana Bănăseanu
Observator: Mihai Ion

Tinereţea Izvoarele – Progresul Drăgăneşti 0-1

Marcator: A. Fieraru (76)
Arbitrii: Viorel Căunei, Emil Mateescu, Stelian Mălăroiu
Observator: Iulian Ilaşi

CSM Câmpina – CS Vispeşti Blejoi 0-4
Marcatori: G. Bridinel (11), B. Onuţ (63-pen), R. Catană (69), Fl. Gheorghe (83)
Arbitrii: Ionuţ Neagu, Cătălin Popovici, Adrian Niţă
Observator: Constantin Miclea

CS Ceptura – Avântul Măneciu 3-1
Marcatori: I. Lascu (2,48), Al. Vizinteanu (41) / L. Cruceru (26)
Arbitrii: Bogdan Zahiu, Alexandru Chivu, Ionuţ Necula
Observator: Teodor Negoiţă

Chimia II Vadu Săpat – Dero Ploieşti 0-3 la masa verde după ce echipa din Vadu Săpat s-a retras din campionat

Clasament
1. Unirea Câmpina 20 17 3 0 53-5 54
2. CS Vispeşti Blejoi 20 14 5 1 60-16 47
3. CSM Câmpina 20 13 3 4 54-20 42
4. Petrolistul Boldeşti 20 13 3 4 48-18 42
5. Avântul Măneciu 20 12 3 5 51-25 39
6. CS Păuleşti 20 11 5 4 47-28 38
7. Progresul Drăgăneşti 20 11 0 9 52-29 33
8. CS Ceptura 20 9 4 7 37-27 31
9. FC Astra III Ploieşti 20 10 1 9 35-33 31
10. Unirea Urlaţi 20 9 3 8 32-36 30
11. CS Băneşti-Urleta 20 7 4 9 31-47 23
12. FC Petrolul II Ploieşti 20 6 2 12 25-38 20
13. AFC Brebu 20 5 3 12 24-39 18
14. Caraimanul Buşteni 20 5 2 13 14-40 17
15. Dero Ploieşti 20 5 1 14 23-51 16
16. Carpaţi Sinaia 20 4 3 13 13-69 15
17. Tinereţea Izvoarele 20 3 2 15 18-63 11
18. Chimia II Vadu Săpat 20 2 1 17 19-50 7

Clasamentul GOLGHETERILOR:
1. George Bridinel (CS Vispeşti Blejoi) – 3 penalty – 22 goluri
2. Cristian Vasile (CS Păuleşti), Marian Stanciu (Avântul Măneciu) – 17 goluri
3. Andrei Ciobanu (Progresul Drăgăneşti/Unirea Câmpina) –1 penalti – 15 goluri
4. C-tin Loga (CS Ceptura) – 2 penalty – 14 goluri
5. Cosmin Elisei (Unirea Urlaţi) – 12 goluri
6. Alexandru Mâinea (Avântul Măneciu), Marian Nichifor (Unirea Câmpina) – 10 goluri
7. Ciprian Pura (CS Ceptura), Eduard Bica (Unirea Câmpina), Marius Mihai, Iulian Budileanu (ambii CSM Câmpina), Mihai Filote (CS Băneşti-Urleta), Barbu Adrian (Progresul Drăgăneşti) – ambii 1 penalti, Florin Gheorghe (CS Vispeşti) – 9 goluri
8. Gabriel Curcan (Progresul Drăgăneşti), Decebal Nae (CS Vispeşti), Laurenţiu Costache (Petrolistul Boldeşti) – 1 penalty, Aurel Stan (Dero Ploieşti) – 2 penalty, Liviu Cernea (Unirea Câmpina) – 8 goluri
9. Raymond Luckacs (FC Astra III Ploieşti), Răzvan Tăbăcaru (Petrolistul Boldeşti) – 7 goluri
10. Alexandru Tudorache, Răzvan Bădu (ambii Petrolistul Boldeşti), Florin Ene (CS Băneşti-Urleta), Răzvan Catană (CS Vispeşti), Gheorghe Bărăgan (Unirea Câmpina) – 6 goluri
11. Silviu Rotaru (FC Astra III), Flavius Savu (Avântul Măneciu) – 4 penalty, Bogdan Stroe, Bogdan Ilioiu (ambii CSM Câmpina), Dragoş Sârbu (Tinereţea Izvoarele) –1 penalty, Iulian Zaibert, Aurel Fieraru (ambii Progresul Drăgăneşti), Bogdan Stoica (CS Păuleşti), Cosmin Rob (Unirea Urlaţi), Cristian Arnăutu (CS Ceptura), Lucian Cruceru (Avântul Măneciu)  – 5 goluri

Etapa viitoare
Sâmbătă, ora 11.00

Progresul Drăgăneşti – CSM Câmpina
Petrolistul Boldeşti – FC Petrolul II Ploieşti
Caraimanul Buşteni – FC Astra III Ploieşti

Sâmbătă, ora 16.00
AFC Brebu – Tinereţea Izvoarele
Carpaţi Sinaia – CS Ceptura

Duminică, ora 11.00
Dero Ploiesti – Unirea Câmpina
Avântul Măneciu – Unirea Urlaţi
CS Păuleşti – CS Băneşti Urleta
CS Vispeşti Blejoi – Chimia II Vadu Săpat  3-0

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: