Update: Turul I Cupa României – Sezon 2012-2013

UPDATE: Pentru rezultate daţi click mai jos

Spre deosebire de alţi ani când Asociatia Judeteana de Fotbal Prahova programa jocurile contând pentru Turul I al Cupei României la fotbal faza pe judeţ în debutul sezonului, în acest an forul de pe strada Pielari numărul 5 a stabilit ca meciurile primului tur al acestei competiţii, ediţia 2012-2013, să se desfăşoare în plin campionat.

În etapa inaugurală vor intra în competiţie doar echipele de la nivelul Ligii C Prahova, meciurile urmând să se dispute pe durata a două zile, pe 20 şi 21 septembrie. Partidele vor începe la ora 16.30, iar primele echipe sunt considerate ca fiind echipele organizatoare. Jocurile se vor disputa într-o singură manşa, eliminatorie, iar dacă după cele 90 de minute regulamentare rezultatul este încă egal se va trece la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare.

AS Podenii Vechi – Tineretul Gura Vitioarei 0-7
Echipa Rapid Sălciile este calificată din oficiu pentru turul al doilea, neprogramat încă.

2 Responses to Update: Turul I Cupa României – Sezon 2012-2013

1. PS says:

Tineretul Gura Vitioarei a reusit sa castige la cea mai mare diferenta de scor, 7-0 cu AS Podenii Vechi, sa vedem ce vor face mai departe 🙂

2. Spicul Poienarii Rali says:

aAm ajuns deja in turul III al Cupei. Adversarii de la Gloria Ologeni nu se prezinta la meciul de maine.