Rezultate Liga A Prahova – Etapa a VII-a

Petrolistul Boldeşti – CS Băneşti-Urleta 3-0
Marcatori:D. Petre (35), R. Tăbăcaru (85, 87)
Arbitrii: Alin Gheorghe, Sorin Pavel, Adrian Băzăvan
Observator: Stelian Achimescu

Caraimanul Buşteni – Unirea Urlaţi 2-1
Marcatori: A. Anghel (71), V. Plumb (74 pen) / L. Chiriţă (66)
Arbitrii: Ovidiu Oprea, Adrian Stoenoiu, Dragoş Pantilie
Observator: Costin Firică

Unirea Câmpina – FC Petrolul II Ploieşti 3-0
Marcatori: B. Şandru (13), L. Zegheru (27), M. Nichifor (77)
Arbitrii: Vasile Tiron, Cristinel Damian, Bogdan Bucur
Observator: Decu Crângaşu

Carpaţi Sinaia – Tinereţea Izvoarele 1-1
Marcatori: G. Petrescu (61) / D. Molea (81)
Arbitrii: Adrian Calestru, Alexandru Chivu, Vasile Burlacu
Observator: Constantin Chirilă

AFC Brebu – Progresul Drăgăneşti 2-4
Marcatori: D. Sora (60), A. Radu (87) / G. Curcan (3), I. Zaibert (5), Fl. Pancovici (54), A. Ciobanu (83)
Arbitrii: Laurenţiu Piciu, Doru Petre, Cătălin Popovici
Observator: Mihai Ion

CS Păuleşti – CS Vispeşti Blejoi 0-0
Arbitrii: Ionuţ Neagu, Ionuţ Necula, Irinel Georgescu
Observator: Tudor Negoiţă

Avântul Măneciu – CSM Câmpina 2-1
Marcatori: Fl. Savu (72), A. Costache (94) / M. Mihai (22)
Arbitrii: Viorel Căunei, Marius Diaconu, Emil Mateescu
Observator: Viorel Badea

Dero Ploieşti – CS Ceptura 0-5
Marcatori: C. Pura (22, 26, 44 ), Fl. Petculescu (33), C-tin Loga (75)
Arbitrii: Doralin Bârziloiu, Florin Paltanea, Mircea Rusu
Observator: Mitu Roşu

FC Astra III Ploieşti – Podgoria Vadu Săpat 1-0
Marcator: R. Luckacs (44)
Arbitrii: Răzvan Ioana, Ionuţ Florescu, Iulian Roşală
Observator: Radu Vasile

Clasament
1. Unirea Câmpina 7 7 0 0 21-0 21

2. Avântul Măneciu 7 6 1 0 22-4 19
3. CSM Câmpina 7 5 1 1 18-5 16
4. CS Vispeşti Blejoi 7 4 3 0 17-4 15
5. FC Astra III Ploieşti 7 5 0 2 15-8 15
6. CS Păuleşti 7 3 3 1 19-10 12
7. Progresul Drăgăneşti 7 4 0 3 20-13 12
8. FC Petrolul II Ploieşti 7 3 1 3 7-7 10
9. Caraimanul Buşteni 7 3 1 3 7-9 10
10. Petrolistul Boldeşti 7 3 0 4 16-10 9
11. CS Ceptura 7 2 3 2 15-10 9
12. Unirea Urlaţi 7 2 1 4 11-20 7
13. CS Bănesti-Urleta 7 2 1 4 11-21 7
14. AFC Brebu 7 1 1 5 9-19 4
15. Carpaţi Sinaia 7 1 1 5 5-21 4
16. Tinereţea Izvoarele 7 1 1 5 9-30 4
17. Podgoria Vadu Săpat 7 1 0 6 6-16 3
18. Dero Ploieşti 7 1 0 6 4-25 3

Clasamentul GOLGHETERILOR:
1. Marian Stanciu (Avântul Măneciu) – 9 goluri
2. George Bridinel (CS Vispeşti Blejoi) – 8 goluri – 2 penalty
3. C-tin Loga (CS Ceptura), Andrei Ciobanu (Progresul Drăgăneşti) – 7 goluri
4. Cristian Vasile (CS Păuleşti) – 6 goluri
5. Ciprian Pura (CS Ceptura), Mihai Filote (CS Băneşti-Urleta) – 1 penalty, Marian Nichifor (Unirea Câmpina), Marius Mihai (CSM Câmpina), Raymond Luckacs (FC Astra III Ploieşti) – 5 goluri

Etapa a VIII-a
Vineri,
23 septembrie, ora 17.00
FC Petrolul II Ploieşti – FC Astra III Ploieşti
Sâmbătă, 24 septembrie, ora 11.00
CS Băneşti-Urleta – Caraimanul Buşteni
Progresul Drăgăneşti – CS Păuleşti
Sâmbătă, 24 septembrie, ora 17.00
CS Vispeşti Blejoi – Avântul Măneciu
Podgoria Vadu Săpat – AFC Brebu
Duminică, 25 septembrie, ora 11.00
CSM Câmpina – Carpaţi Sinaia
Tinereţea Izvoarele – Petrolistul Boldeşti
Unirea Urlaţi – Dero Ploieşti
CS Ceptura – Unirea Câmpina

11 Responses to Rezultate Liga A Prahova – Etapa a VII-a

  1. mihai says:

    Cum se stabileste barajul pentru promovarea in liga a 3-a? Cu cine va juca echipa de pe primul loc ?

    • SportulPh says:

      Barajul pentru promovarea in Liga a III-a nationala este stabilit de tragerea la sorti care are loc la sediul FRF, „patroana” competitiei (n.r. organizatoarea). In urna de tragere la sorti vor intra judetele din aceeasi zona geografica. Impreuna cu Prahova, in urna, vor fi introduse judetele Ilfov, Ialomita, Buzau, Braila, Vrancea, Covasna, Dambovita si Brasov cu mentiunea ca un judet nu poate pica cu o echipa din acelasi judet cu care s-au jucat ultimile 2 baraje, mai exact cazul judetului nostru castigatoarea din acest sezon nu poate juca la baraj cu reprezentanta judetelor Dambovita si Covasna. De mentionat este faptul ca jocul se va disputa pe un teren neutru lucru lasat la latitudinea echipelor combatante din cate stiu eu.

  2. mihai says:

    Multumesc frumos!

  3. Lulu says:

    Prahova vs Dolj 1-0 in meciul contand pt cupa regiunilor la fotbal amatori…gol Bridinel

  4. Lulu says:

    ai idee cand si unde joaca cu Argesul??

  5. Lulu says:

    Gata am aflat….Pe 16 oct la Busteni,daca bat baietii nostri joaca iar finala la mogosoaia cu Maramures care e deja calificata in finala…Bafta lor..

  6. yo says:

    Sti cumva la ce ora?

  7. inca nu sa stabilit data si ora…sigur vom juca la Busteni dar ramane de stabilit ora si data…am inteles ca cineva de la busteni ne vor caza la hotelul lui si ne vor da un rand de echipament…foarte frumos din partea lor…si da am batut pe Dolj unde ne-a dus la Podari un sat plin de gunoaie si unde de abia am gasit stadionul…au fost foarte nesimtiti cu noi,au vrut sa bage pe fals cativa jucatori care jucase la liga 1 si a 2 si tot ei faceau galagie…mi-au oprit legitimatia pe nu stiu ce motiv si mie si la cativa colegi…nu au stiut sa piarda si daia au facut contestatie…e problema lor…noi ne-am vazut de joc am batut pe teren si acum urmeaza Agesul ca sa putem juca finala…ar fi ceva frumos pentru unii din noi sa jucam a doua finala si pentru ceilalti care sunt pentru prima data la lot…eu unul sunt bucuros si onorat ca am facut si fac parte din loturile de anul trecut si de anul acesta…sper sa luam si anul acesta finala si sa mergem mai departe la turneul din Germania sau unde se face…

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: