Program Liga A Prahova 2011-2012

După cum spuneam şi în postul anterior noul sezon de Liga A Prahova ce stă să înceapă este mai atractiv ca niciodată. În urma sondajului realizat pe blog până în acest moment favoriti la câştigarea campionatului (n.r. până acum au fost 38 de votanţi), sunt în ordinea voturilor: Vispeşti Ploieşti 10 voturi, Petrolistul Boldeşti 6 voturi, CS Ceptura 5 voturi şi Unirea Câmpina la egalitate cu Avântul Măneciu fiecare cu câte 4 voturi.

Liga A va debuta pe data de 13 august şi va lua pauză competiţională pe data de 27 noiembrie 2011. Iată şi programul complet:

Etapa I – 13-14 august
Carpaţi Sinaia – Unirea Câmpina
Petrolistul Boldeşti – Dero Ploieşti
Caraimanul Buşteni – Chimia II Vadu Săpat
CSM Câmpina – Tinereţea Izvoarele
Progresul Drăgăneşti – Unirea Urlaţi
Vispeşti Blejoi – CS Băneşti-Urleta
AFC Brebu – CS Ceptura
CS Păuleşti – FC Petrolul II Ploieşti
Avântul Măneciu – Tricolorul Breaza

Etapa a II-a – 19-21 august
FC Petrolul II Ploieşti – Avântul Măneciu
Unirea Câmpina – Petrolistul Boldeşti
Dero Ploieşti – Caraimanul Buşteni
Chimia II Vadu Săpat – CSM Câmpina
Tinereţea Izvoarele – Vispeşti Blejoi
Unirea Urlaţi – AFC Brebu
CS Băneşti-Urleta – Progresul Drăgăneşti
CS Ceptura – CS Păuleşti
Tricolorul Breaza – Carpaţi Sinaia

Etapa a III-a – 27-28 august
Carpaţi Sinaia – FC Petrolul II Ploieşti
Petrolistul Boldeşti – Tricolorul Breaza
Caraimanul Buşteni – Unirea Câmpina
Progresul Drăgăneşti – Tinereţea Izvoarele
Vispeşti Blejoi – CSM Câmpina
AFC Brebu – CS Băneşti-Urleta
CS Păuleşti – Unirea Urlaţi
Avântul Măneciu – CS Ceptura
Dero Ploieşti – Chimia II Vadu Săpat

Etapa a IV-a – 2-4 septembrie
FC Petrolul II Ploieşti – Petrolistul Boldeşti
CSM Câmpina – Progresul Drăgăneşti
Unirea Câmpina – Dero Ploieşti
Chimia II Vadu Săpat – Vispeşti Blejoi
Tinereţea Izvoarele – AFC Brebu
Unirea Urlaţi – Avântul Măneciu
CS Băneşti-Urleta – CS Păuleşti
CS Ceptura – Carpaţi Sinaia
Tricolorul Breaza – Caraimanul Buşteni

Etapa a V-a – 6 septembrie (intermediară)
Carpaţi Sinaia – Unirea Urlaţi
Petrolistul Boldeşti – CS Ceptura
Caraimanul Buşteni – FC Petrolul II Ploieşti
Progresul Drăgăneşti – Vispeşti Blejoi
AFC Brebu – CSM Câmpina
CS Păuleşti – Tinereţea Izvoarele
Avântul Măneciu – CS Băneşti-Urleta
Unirea Câmpina – Chimia II Vadu Săpat
Dero Ploieşti – Tricolorul Breaza

Etapa a VI-a – 9-11 septembrie
FC Petrolul II Ploieşti – Dero Ploieşti
CSM Câmpina – CS Păuleşti
Vispeşti Blejoi – AFC Brebu
Chimia II Vadu Săpat – Progresul Drăgăneşti
Tinereţea Izvoarele – Avântul Măneciu
Unirea Urlaţi – Petrolistul Boldeşti
CS Băneşti-Urleta – Carpaţi Sinaia
CS Ceptura – Caraimanul Buşteni
Tricolorul Breaza – Unirea Câmpina

Etapa a VII-a – 17-18 septembrie
Carpaţi Sinaia – Tinereţea Izvoarele
Petrolistul Boldeşti – CS Băneşti-Urleta
Caraimanul Buşteni – Unirea Urlaţi
AFC Brebu – Progresul Drăgăneşti
CS Păuleşti – Vispeşti Blejoi
Avântul Măneciu – CSM Câmpina
Unirea Câmpina – FC Petrolul II Ploieşti
Dero Ploieşti – CS Ceptura
Tricolorul Breaza – Chimia II Vadu Săpat

Etapa a VIII-a – 23-25 septembrie
FC Petrolul II Ploieşti – Tricolorul Breaza
CSM Câmpina – Carpaţi Sinaia
Progresul Drăgăneşti – CS Păuleşti
Vispeşti Blejoi – Avântul Măneciu
Chimia II Vadu Săpat – AFC Brebu
Tinereţea Izvoarele – Petrolistul Boldeşti
Unirea Urlaţi – Dero Ploieşti
CS Băneşti-Urleta – Caraimanul Buşteni
CS Ceptura – Unirea Câmpina

Etapa a IX-a –  1-2 octombrie
FC Petrolul II Ploieşti – Chimia II Vadu Săpat
Carpaţi Sinaia – Vispeşti Blejoi
Petrolistul Boldeşti – CSM Câmpina
Caraimanul Buşteni – Tinereţea Izvoarele
CS Păuleşti – AFC Brebu
Avântul Măneciu – Progresul Drăgăneşti
Unirea Câmpina – Unirea Urlaţi
Dero Ploieşti – CS Băneşti-Urleta
Tricolorul Breaza – CS Ceptura

Etapa a X-a – 8-9 octombrie
CSM Câmpina – Caraimanul Buşteni
Progresul Drăgăneşti – Carpaţi Sinaia
Vispeşti Blejoi – Petrolistul Boldeşti
AFC Brebu – Avântul Măneciu
Chimia II Vadu Săpat – CS Păuleşti
Tinereţea Izvoarele – Dero Ploieşti
Unirea Urlaţi – Tricolorul Breaza
CS Băneşti-Urleta – Unirea Câmpina
CS Ceptura – FC Petrolul II Ploieşti

Etapa a XI-a – 14-16 octombrie
FC Petrolul II Ploieşti – Unirea Urlaţi
Carpaţi Sinaia – AFC Brebu
Petrolistul Boldeşti – Progresul Drăgăneşti
Caraimanul Buşteni – Vispeşti Blejoi
Avântul Măneciu – CS Păuleşti
Unirea Câmpina – Tinereţea Izvoarele
Dero Ploieşti – CSM Câmpina
CS Ceptura – Chimia II Vadu Săpat
Tricolorul Breaza – CS Băneşti-Urleta

Etapa a XII-a – 22-23 octombrie
CSM Câmpina – Unirea Câmpina
Progresul Drăgăneşti – Caraimanul Buşteni
Vispeşti Blejoi – Dero Ploieşti
AFC Brebu – Petrolistul Boldeşti
CS Păuleşti – Carpaţi Sinaia
Chimia II Vadu Săpat – Avântul Măneciu
Tinereţea Izvoarele – Tricolorul Breaza
Unirea Urlaţi – CS Ceptura
CS Băneşti-Urleta – FC Petrolul II Ploieşti

Etapa a XIII-a – 28-30 octombrie
FC Petrolul II Ploieşti – Tinereţea Izvoarele
Carpaţi Sinaia – Avântul Măneciu
Petrolistul Boldeşti – CS Păuleşti
Caraimanul Buşteni – AFC Brebu
Unirea Câmpina – Vispeşti Blejoi
Dero Ploieşti – Progresul Drăgăneşti
Unirea Urlaţi – Chimia II Vadu Săpat
CS Ceptura – CS Băneşti-Urleta
Tricolorul Breaza – CSM Câmpina

Etapa a XIV-a – 5-6 noiembrie
Carpaţi Sinaia – Chimia II Vadu Săpat
CSM Câmpina – FC Petrolul II Ploieşti
Progresul Drăgăneşti – Unirea Câmpina
Vispeşti Blejoi – Tricolorul Breaza
AFC Brebu – Dero Ploieşti
CS Păuleşti – Caraimanul Buşteni
Avântul Măneciu – Petrolistul Boldeşti
Tinereţea Izvoarele – CS Ceptura
CS Băneşti-Urleta – Unirea Urlaţi

Etapa a XV-a – 11-13 noiembrie
FC Petrolul II Ploieşti – Vispeşti Blejoi
Petrolistul Boldeşti – Carpaţi Sinaia
Caraimanul Buşteni – Avântul Măneciu
Unirea Câmpina – AFC Brebu
Dero Ploieşti – CS Păuleşti
Chimia II Vadu Săpat – CS Băneşti-Urleta
Unirea Urlaţi – Tinereţea Izvoarele
CS Ceptura – CSM Câmpina
Tricolorul Breaza – Progresul Drăgăneşti

Etapa a XVI-a – 19-20 noiembrie
Carpaţi Sinaia – Caraimanul Buşteni
Petrolistul Boldeşti – Chimia II Vadu Săpat
CSM Câmpina – Unirea Urlaţi
Progresul Drăgăneşti – FC Petrolul II Ploieşti
Vispeşti Blejoi – CS Ceptura
AFC Brebu – Tricolorul Breaza
CS Păuleşti – Unirea Câmpina
Avântul Măneciu – Dero Ploieşti
Tinereţea Izvoarele – CS Băneşti-Urleta

Etapa a XVII-a – 25-27 noiembrie
FC Petrolul II Ploieşti – AFC Brebu
Caraimanul Buşteni – Petrolistul Boldeşti
Unirea Câmpina – Avântul Măneciu
Dero Ploieşti – Carpaţi Sinaia
Chimia II Vadu Săpat – Tinereţea Izvoarele
Unirea Urlaţi – Vispeşti Blejoi
CS Băneşti-Urleta – CSM Câmpina
CS Ceptura – Progresul Drăgăneşti
Tricolorul Breaza – CS Păuleşti

Fiecare formaţie îşi dispută jocurile de pe teren propriu, astfel:

Vineri: FC Petrolul II Ploieşti
Sâmbătă dimineaţa: Progresul Drăgăneşti, CS Băneşti-Urleta, Caraimanul Buşteni, Unirea Câmpina, Petrolistul Boldeşti
Sâmbătă după-amiază: Vispeşti Blejoi, AFC Brebu, Chimia II Vadu Săpat, Carpaţi Sinaia
Duminică: Avântul Măneciu, CSM Câmpina, CS Ceptura, Tinereţea Izvoarele, CS Păuleşti, Tricolorul Breaza, Dero Ploieşti (joacă la Băicoi), Unirea Urlaţi (joacă la Loloiasca până ce se va da în folosinţă noul stadion de la Urlaţi)

Orele oficiale de disputare a jocurilor vor fi în funcţie de lună:

  • August – 18.00
  • Septembrie – 17.00
  • Octombrie – 15.00
  • Noiembrie – 14.00

5 Responses to Program Liga A Prahova 2011-2012

  1. fotbalcampinean,blogspot.com says:

    Si eu am facut un astfel de sondaj, dar mai restrans putin, avand in vedere ca blogul: fotbalcampinean.blogspot.com se refera la cele doua echipe campinene si cele din zona. In curand voi publica rezultatele partiale.
    Toate cele bune

  2. romeo patrascu says:

    Unde gasesc clasamentul ligii A Prahova ?

  3. Marius says:

    vispesti blejoi

Lasă un răspuns la SportulPh Anulează răspunsul

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: