Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXIII-a

Etapa a XXIII-a a Ligii A Prahova va debuta astăzi pe terenul fostei echipe Matizol Ploieşti cu jocul FC Petrolul II – Caraimanul Buşteni. Este un joc pe care orice consumator de Liga A cred că va dori să îl vadă pe viu deoarece sigur va asista la un spectacol deoarece ambele formaţii sunt contituite din jucători tineri şi talentaţi care oricând vor putea să facă saltul către eşaloanele superioare. Ocupantele primelor două locuri sigur vor avea misiune uşoară şi vor obţine cele trei puncte puse în joc. Ceptura va juca acasă în faţa propiilor spectatori pe un teren care incomodează majoritatea adversarilor, şi mai mult ca sigur va dori să obţină o victorie pentru a demonstra că rezultatele de egalitate din ultimul timp au fost doar o scăpare de moment. Liderul la zi al campionatului Prahova 2010 Tomşani se va deplasa la Tăriceni unde va întâlni o formaţie CS Şirna care se zbate să iasă din zona fierbinte a clasamentului.

Cred că adevăratul derby al acestei etape va fi la Măneciu unde ţapinarii vor primi vizita unei formaţii CS Păuleşti puternic întărită în pauza competiţională. Eu unul aştept cu interes deznodământul acestei partide în care sper eu că va domina Fair Play-ul.

Observator: Constantin Dumitrache

CS Floreşti – Unirea Câmpina 0-3 (joc omologabil cu scorul menţionat deoarece gazdele nu au asigurat asistenţa medicală)

maneciu- paulesti 3-1
    floresti- campina 0-3 (florestiul nu a asigurat asistenta medicala)
    sirna – prahova 0-3
    dero -breaza 3-4

4. raduzz says:

Avântul Măneciu – CS Păuleşti 3-1 , Paulestiul a avut 1-0 in prima repriza iar in minutul 43 a ratat penalty. Dupa pauza , cu vantul in fata am luat 3 goluri si am fost dominati clar de gazde care au castigat meritat . Suporterii au fost foarte aprinsi , injurandu-ne la orice faza si dupa orice gol al lor .