Delegări Liga A Prahova – Etapa a XV-a

Liga A Prahova ne promite în etapa a XV-a care va debuta astăzi câteva jocuri interesante. Este vorba de jocul disputat la Măneciu, unde “ţapinari” din localitate vor primi vizita echipei revelaţie a acestui campionat CS Ceptura, o echipă care este dornică de victorie după ce în ultimile 2 etape a trebuit să părăsească dreptunghiul verde cu capul plecat.

Astăzi pe terenul Dorobanţul din Ploieşti „mânjii” Petrolului vor trebui să îi demonstreze lui Vivi Răchită că merită un loc în primul 11 al echipei mari în meciul pe care îl vor disputa contra echipei CS Şirna, o formaţie nou promovată care se va agăţa de orice ocazie ivită în dorinţa „achiziţionării” de puncte care îi vor permite evitarea retrogradării.

Tot astăzi pe arena de la capătul tramvaiului 104 Petrolul Teleajen va primi vizita Tricolorului din Breaza. Se anunţă o partidă extrem de interesantă, deoarece gazdele sunt în „foame” de puncte fiind pe un loc retrogradabil în acest moment.

Liderul la zi al campionatului Prahova 2010 Tomşani va avea o deplasare grea la Sinaia unde „porumbeii” anunţă că îşi vor vinde foarte scump pielea. Un eventual eşec al echipei CS Ceptura, coroborat cu un rezultat bun al echipei Prahova va face ca aceasta să îşi mărească ecartul în lupta pentru accederea la barajul de promovare pentru Liga a III-a.

1. sinaia says:

petrolul 2 ploiesi-sirna 1,teleajen-breaza 1,banesti-dero 1,caraimanul busteni-campina x2,brebu-floresti 1,urlati-izvoarele 1x,sinaia-tomasani x2,paulesti-vadu sapat 1x,maneciu-ceptura 1x………………

2. salam_de_ la_ SIRNA says:

1 2 3 si … .SE UITA LUMEA SCRIE IN ZIARE CUM SE COMPORTA SIRNA IN DEPLASARE FORZA SIRNA:)

• SportulPh says:

Acum ti-am postat comentariul pe care l-am cenzurat prin puncte puncte, dar data viitoare ii voi da ignore. Hai sa nu transformam acest blog in ziarul Liberatatea unde toata lumea poate sa zica ce vrea

3. Tiberiu says:

Petrolul II – Sirna 1-3
    Teleajen – Breaza 1-2
    Poate ca victoria celor de la Breaza nu surprinde, dar victoria celor de la Sirna e neasteaptata(stiti la ce ma gandesc).

• Portar Sirna says:

la ce te gandesti?

• unul says:

portarasule de la sirna taci din gura ca ai fost degeba;)si daca era 3 -0 la pauza pt petrolul 2 nu se supara nimeni,nu uitati ca ati dat un gol din balbaiala unui fundas cu portarul si ai avut noroc ,cu carul la doua bare, remember?alea da suturi copile;)asta e ,se mai intampla si rezultate nedrepte in fotbal…

7. salam_de_ la_ SIRNA says:

tibi la ce echipa joci u?(si apropo de comm tau sa sti ca te inseli daca crezi ca am facut blat poti sa intrebi pe cine a vizionat acest meci sa iti zica..ca am fost mult peste petrolul a doua repriza jur)

• Tiberiu says:

Pai in moment ce o echipa primeste bani sa se lase, logic ca cealalata devine mult mai buna. Probabil ca aceasi situatie a fost si la Sinaia – Tomsani.

salam,ce faze importatnte de gol ati avut voi a doua repriza,iti spun si tie ce i am zis si colegului tau portarul…poi 3-0 la pauza nu era un scor nedrept plus doua bare in a doua repriza..,numai faceti atata tam -tam ca nu sunteti o echipa invincibila si in plus uitate si u pe rezultate si daca sunteti asa de buni imi spuneti si mie ce ati facut cu liderul seriei?probabil va cumparat…deci nu are rost sa discutam,ca ati batut o echipa de juniori care mare majoritate joaca cu gandul la echipa mare(vreo 2 dintre ei au fost pe la echipa mare la antrenamente ),si alti 2 au fost in lot cu acu arad? blat nu a fost,din punctul asta de vedere ai mare dreptate,a fost nesansa…si in concluzie felicitari pt punctele obtinute…bafta

11. hai caraimanul says:

Cine stie rezultatele de la meciurile paulesti-vadu sapat,brebu-floresti,urlati-izvoarele

12. sinaia says:

caraimanul…:)) cum sa bateti voi la breaza?stai lin

13. sinaia says:

echipa slaba prahova tomsani chiar dak am pierdut cu 0-3 dar nu au aratat nik…au avut 3 suturi si 3 goluri…rusine pt o echipa de locul 1…fortzza carpati sinaia:X

Cam prea cusuta cu ata alba victoria asta. Patronul MIhai Ion a ajuns la Sinaia, la pauza meciului. intamplator sau NU, cum a ajuns el, cum jucatorii lui au prins aripi si au dat 3 goluri. Haideti mai sa fim serosi. =))

14. Tiberiu says:

Atat ce tipau cei de la Sinaia. Ca ei nu fac si nu dreg. Ca joaca doar pe teren. Si noi ce sa credem ca s-a intamplat in repriza a doua? Au picat fizic, sau au devenit adversariiin pauza mult mai buni?

15. Tiberiu says:

Unirea Urlati – Conpet II Izvoarele 3-2
    Un meci deosebit, intre doua echipe de jumatatea clasamentului.
    Inca din primul minut echipa gazda este parca mai prezenta in joc, avand in minutul 3 prima ocazie: sut de la circa 20 m direct in vinclu.
    Prima ocazie pentru oaspeti vine in minutul 20.
    Minutul 38 aduce o noua rotare pentru gazde: ratare de unul la unul cu portarul. Prima repriza se incheie nedecis, 0-0, cu un plus in joc pentru gazde.
    Iesiti de la vestiare cu gandul la victorie, Urlatiu reuseste sa o bage in ate in minutul 47: 1-0, urmand apoi 3 minute mai tarziu o bara si o ratare incredibila trecuta tot in dreptul gazdelor.
    Desi jocul parea sa curga in favoarea Urlatiului, in minutul 52 vine egalarea. Jocul devine unul de uzura, Jucatorii ambelor formatii parca ramasesera fara benzina.
    In minutul 60 oaspetii reusesc golul de 1-2, in urma unei sut din 3 metrii.
    Vazandu-se condusa, Urlatiul incearca sa iasa la joc, insa fara a avea ocazii clare. De consemnat o lovitura libere scoasa de un jucator lasat pe linia portii oaspete, in minutul 75.
    Minutul 82 aduce o lovitura libera pentru cei de la Izvoarele, batuta insa in bara, ca un minut mai tarziu Urlatiul sa aibe posibilitatea de a marca, fara a o face, insa.
    Cand spectatorii echipei gazda se inpacasera cu gandul unei infrangeri, vine golul de 2-2 in minutul 89. Urlatiul nu cedeaza in atac, si in ultimul minut de prelungire, 93, in urma unei lovituri libere de la 18m lateral stanga deviata in poarta, reuseste sa inscrei golul victoriei, de 3-2, pentru bucuria spectatorilor.
    Desi cu unele minute de letargie in jocul celor doua echipe, a fost un meci spectaculos, rasturnarea de scor din ultimele minute fiind una frumoasa.

• yo yo says:

primul gol offsaid …nu mare dar clar…..si un copil de 10 ani il vedea….calestru ala….nu a vrut sa il vada…2 min de prelungiri si gol marcat in min 93…..:))))))ca asa avrut caunei

La cat de mult au stat cei de la Izvoarele pe jos, la scorul de 1-2, au fost corecte cele 3 minute. Iar la primul gol, atacantul a primit pasa in careu, langa un fundas, pe care l-a facut.

ba frate,,,,eu am fost ultimu fundas…..ala a dat la poarta….si ala decat a impinso…..si a dat pasu in fata …dar pt uni e asa de greu fotbalul si cand se uita dapoi sa il mai joace:))))

16. salam_de_ la_ SIRNA says:

domnule (unul)din pacate pentru tine fotbalul se joaca pe goluri nu pe oCAZZI de poarta si asa mai departe 1
    2 vreau sa iti aduc aminte ca la al doilea gol al nostru stimatul tau portar si-a bagat mingea in poarta
    si 3 portarul vazand ca incepuse sa se strice treaba si se facuse deja 1-3 dupa un superb gol inscris de CRETUL(SIRNA) a hotarat singur spre disperarea domn maNU sa puna mana pe minge in afara careului pentru a se termina cat mai repede cosmarul pe care il traia IN ACEL MOMENT. Deci…si PRIN urmare ITI DORESC BAFTA IN CONTINUARE