Programul Ligii a II-a. Un singur gând: Promovarea

Când am auzit că Petrolul va face parte din Seria a II-a în ediția 2010-2011 a eșalonului secund, o parte din mine s-a întristat, deoarece acolo echipele sunt după parerea mea mult mai bune, decât în seria din care făceam parte. Nu spun că în seria din care Petrolul a făcut parte încă de la retrogradarea cu cântec de acum câţiva ani nu erau echipe bune, dar aici existau cu siguranţă mai multe jocuri de culise decât în seria din care facem parte acum, şi echipe cu mult mai mulţi bani decât echipa fanion a oraşului aşa că tristeţea din gândul meu s-a risipit rapid.

Şi când mă gândesc că vom întâlni echipe de tradiţie ale fotbalului românesc nu mă face decât să mă bucur şi indiferent de rezultat… mi-ar plăcea să se joace la spectacol şi de o parte şi de alta. Iată că Petrolul va porni la drum cu un obiectiv clar pentru toţi ploieştenii şi anume PROMOVAREA, iar în runda inaugurală va întâlni, pe teren propriu, formaţia minerilor din Lupeni.

Iată şi programul complet al turului editiei 2010-2011:

Etapa I – 28 august
ACU Arad – FC Baia Mare
Voința Sibiu – CS Mioveni
Ariesul Turda – FC Bihor
Gaz Metan CFR Craiova – CSM Ramnicu Vâlcea
Petrolul Ploiești – Minerul Lupeni
Internațional Curtea de Argeș – FC Silvania Șimleu Silvaniei
Alro Slatina – Unirea Alba Iulia
FC Argeș – UTA Arad

Etapa a II-a – 4 septembrie
CS Mioveni – ACU Arad
FC Bihor – Voința Sibiu
CSM Râmnicu Vâlcea – Ariesul Turda
Minerul Lupeni – Gaz Metan CFR Craiova
FC Silvania Șimleu Silvaniei – Petrolul Ploiești
Unirea Alba Iulia – Internațional Curtea de Argeș
UTA Arad – Alro Slatina
FC Baia Mare – FC Argeș

Etapa a III-a – 11 septembrie
CS Mioveni – FC Baia Mare
ACU Arad – FC Bihor
Voința Sibiu – CSM Râmnicu Vâlcea
Ariesul Turda – Minerul Lupeni
Gaz Metan CFR Craiova – FC Silvania Șimleu Silvaniei
Petrolul Ploiești – Unirea Alba Iulia
Internațional Curtea de Argeș – UTA Arad
Alro Slatina – FC Argeș

Etapa a IV-a – 18 septembrie
FC Bihor – CS Mioveni
CSM Râmnicu Vâlcea – ACU Arad
Minerul Lupeni – Voința Sibiu
FC Silvania Șimleu Silvaniei – Ariesul Turda
Unirea Alba Iulia – Gaz Metan CFR Craiova
UTA Arad – Petrolul Ploiești
FC Argeș – Internațional Curtea de Argeș
FC Baia Mare – Alro Slatina

Etapa a V-a – 25 septembrie
FC Bihor – FC Baia Mare
CS Mioveni – CSM Râmnicu Vâlcea
ACU Arad – Minerul Lupeni
Voința Sibiu – FC Silvania Șimleu Silvaniei
Ariesul Turda – Unirea Alba Iulia
Gaz Metan CFR Craiova – UTA Arad
Petrolul Ploiești – FC Argeș
Internațional Curtea de Argeș – Alro Slatina

Etapa a VI-a – 2 octombrie
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Bihor
Minerul Lupeni – CS Mioveni
FC Silvania Șimleu Silvaniei – ACU Arad
Unirea Alba Iulia – Voința Sibiu
UTA Arad – Arieșul Turda
FC Argeș – Gaz Metan CFR Craiova
Alro Slatina – Petrolul Ploiești
FC Baia Mare – Internațional Curtea de Argeș

Etapa a VII-a – 9 octombrie
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Baia Mare
FC Bihor – Minerul Lupeni
CS Mioveni – FC Silvania Șimleu Silvaniei
ACU Arad – Unirea Alba Iulia
Voința Sibiu – UTA Arad
Arieșul Turda – FC Argeș
Gaz Metan CFR Craiova – Alro Slatina
Petrolul Ploiești – Internațional Curtea de Argeș

Etapa a VIII-a – 16 octombrie
Minerul Lupeni – CSM Râmnicu Vâlcea
FC Silvania Șimleu Silvaniei – FC Bihor
Unirea Alba Iulia – CS Mioveni
UTA Arad – ACU Arad
FC Argeș – Voința Sibiu
Alro Slatina – Arieșul Turda
Internațional Curtea de Argeș – Gaz Metan CFR Craiova
FC Baia Mare – Petrolul Ploiești

Etapa a IX-a – 23 octombrie
FC Baia Mare – Minerul Lupeni
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Silvania Șimleu Silvaniei
FC Bihor – Unirea Alba Iulia
CS Mioveni – UTA Arad
ACU Arad – FC Argeș
Voința Sibiu – Alro Slatina
Arieșul Turda – Internațional Curtea de Argeș
Gaz Metan CFR Craiova – Petrolul Ploiești

Etapa a X-a – 30 octombrie
FC Silvania Șimleu Silvaniei – Minerul Lupeni
Unirea Alba Iulia – CSM Râmnicu Vâlcea
UTA Arad – FC Bihor
FC Argeș – CS Mioveni
Alro Slatina – ACU Arad
Internațional Curtea de Argeș – Voința Sibiu
Petrolul Ploiești – Ariesul Turda
Gaz Metan CFR Craiova – FC Baia Mare

Etapa a XI-a – 6 noiembrie
FC Baia Mare – FC Silvania Șimleu Silvaniei
Minerul Lupeni – Unirea Alba Iulia
CSM Râmnicu Vâlcea – UTA Arad
FC Bihor – FC Argeș
CS Mioveni – Alro Slatina
ACU Arad – Internațional Curtea de Argeș
Voința Sibiu – Petrolul Ploiești
Ariesul Turda – Gaz Metan CFR Craiova

Etapa a XII-a – 13 noiembrie
Unirea Alba Iulia – FC Silvania Șimleu Silvaniei
UTA Arad – Minerul Lupeni
FC Argeș – CSM Râmnicu Vâlcea
Alro Slatina – FC Bihor
Internațional Curtea de Argeș – CS Mioveni
Petrolul Ploiești – ACU Arad
Gaz Metan CFR Craiova – Voința Sibiu
Arieșul Turda – FC Baia Mare

Etapa a XIII-a – 20 noiembrie
FC Baia Mare – Unirea Alba Iulia
FC Silvania Șimleu Silvaniei – UTA Arad
Minerul Lupeni – FC Argeș
CSM Râmnicu Vâlcea – Alro Slatina
FC Bihor – Internațional Curtea de Argeș
Dacia Mioveni – Petrolul Ploiești
ACU Arad – Gaz Metan CFR Craiova
Voința Sibiu – Arieșul Turda 

Etapa a XIV-a – 27 noiembrie
UTA Arad – Unirea Alba Iulia
FC Argeș – FC Silvania Șimleu Silvaniei
Alro Slatina – Minerul Lupeni
Internațional Curtea de Argeș – CSM Râmnicu Vâlcea
Petrolul Ploiești – FC Bihor
Gaz Metan CFR Craiova – CS Mioveni
Ariesul Turda – ACU Arad
Voința Sibiu – FC Baia Mare 

Etapa a XV-a – 3 decembrie
FC Baia Mare – UTA Arad
Unirea Alba Iulia – FC Argeș
FC Silvania Șimleu Silvaniei – Alro Slatina
Minerul Lupeni – Internațional Curtea de Argeș
CSM Râmnicu Vâlcea – Petrolul Ploiești
FC Bihor – Gaz Metan CFR Craiova
CS Mioveni – Arieșul Turda
ACU Arad – Voința Sibiu

One Response to Programul Ligii a II-a. Un singur gând: Promovarea

  1. Total de acord cu tine!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: