CSO Plopeni reușește promovarea + POZE

Echipa CSO Plopeni a câștigat cu scorul de 3-0 în disputa cu Gloria Cornești, echipa campioană a Ligii a IV-a din județul Dâmbovița, într-un joc ce a contat pentru accederea în Liga a III-a națională. În urma acestui succes bătrâna arenă ”Gheorghe Șilaev” situată la intrarea în orașul Plopeni, va găzdui din nou meciuri din campionatul național, așa cum făcea în trecut și pentru echipa Metalul Plopeni.

În prima repriză plopenarii au dominat ostilitățile de la un cap la altul, reușind să înscrie de două ori prin golurile marcate de către fostul echipier al Petrolului Ploiești și al Petrolistului Boldești, Lara Costache în minutul 13 și A. Puiulet, unul din cei mai constanți jucători ai echipei din Plopeni, cel care a punctat în minutul 15.

În cea de-a doua repriză plopenarii s-au aflat deasemenea la conducerea partidei și au mai marcat încă odată prin Stanciu, în minutul 53, din penalty ducând scorul la un binemeritat 3-0 care duce echipa din Plopeni în Liga a III-a. Nu mai contează faptul că antrenorul Nouraș Nicorescu a fost eliminat sau că Puiuleț a primit un cartonaș galben echipa reușește să acceadă în ”divizia C” păstrând astfel tradiția echipelor prahovene care au promovat în anii anteriori tot în urma unor meciuri de baraj.

Plopenarii au fost însoțiți pe stadionul ”Concordiei” din Chiajna de aproximativ 200 de ultrași care au făcut senzație încurajându-și echipa pe toată durata partidei.

Felicitări CSO Plopeni pentru promovarea reușită.

• SportulPh says:

Liga a III-a abia s-a terminat. Precis cand va incepe, o data exacta, nu stiu sa va spun, pentru ca FRF, forul organizator al acestei competitii, nu a dat o data exacta. Ceea ce va pot spun cu precizie este faptul ca sezonul trecut de Liga a III-a a inceput in datele de 21-22 august. Este foarte posibil sa se pastreze aceleasi date de start ale acestei competitii.

3. LCM says:

Celui care a scris acest articol: trezeste-te!!!!!!!!!!!! Esti orb , neinformat sau rau intentionat? Golul Plopeniului numar 2 a fost dat de Puiulet si nu de Huza!!!!!!!!!!!!!!! HELOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!Trezirea!

Dumneavoastra aveti dreptate cel care a inscris golul 2 este intradevar Puiulet, a fost o greseala din partea mea pentru care imi cer scuze cititorilor. Cel care este aici rau intentionat sunteti chiar dumneavoastra care dati dovada de un comportament care nu se cade. Se putea spune acest lucru printr-un limbaj mai adecvat care sa denote ca aveti cei 7 ani de acasa, pentru ca intelegeam la fel de bine si fara aceste onomatopee formulate in limba lui Shakespeare. Schimbat… marcatorul golului 2 este Puiulet… multumit? Acum m-am trezit si cred ca este timpul sa o faceti si dumneavoastra. Am de a face chiar cu mister Puiulet in persoana?