Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XXX-a

Seria Ploieşti Municipiu – Etapa a XXX-a
RATP Ploieşti – FC Astra II Ploieşti 1-2
Sori Tg. Nou – Unirea Teleajen 3-1
Energia Pietroşani – Unirea Corlăteşti Dâmbu 6-3
AS Strejnic – Impact Sport Ariceşti Rahtivani 3-0
Sansar Malu Roşu – Sportul Valea Călugărească 1-3
CS Brazi II Popeşti – Dalina Bărcăneşti 0-5
Unirea Petrolul Râfov, Speranţa Olari, AS Tg. Vechi, au câștigat cu scorul de 3-0 la masa verde deoarece echipe AS Rachieri, AS Cătunu şi FC Ploieşti Vest au fost excluse din campionat în retur.

Clasament
1. AS Tg. Vechi 30 27 1 2 87-27 82
2. Unirea Teleajen 30 22 3 5 84-38 69
3. Dalina Bărcăneşti 30 21 3 6 80-33 66
4. AS Strejnic 30 21 2 7 98-40 65
5. Sori Tg. Nou 30 19 2 9 71-41 59
6. FC Astra II Ploieşti 30 19 1 10 83-37 58
7. Unirea Corlăteşti Dâmbu 30 17 4 9 75-55 55
8. Energia Pietroşani 30 15 1 14 77-58 46
9. Speranţa Olari 30 12 6 12 72-53 42
10. Unirea Petrolul Râfov 30 13 2 15 65-76 41
11. CS Brazi II Popeşti 30 10 5 15 61-80 35
12. RATP Ploieşti 30 11 1 18 58-72 34
13. Sportul Valea Călugărească 30 10 1 19 39-63 31
14. Sansar Malu Roşu 30 9 2 19 62-85 29
15. Impact Sport Aricesti. Rahtivani 30 7 2 21 48-78 23

Seria Ploieşti Teritoriu – Etapa a XXX-a
Arizona Zalhana – Progresul Puchenii Moşneni 1-4
Viitorul Ariceşti Rahtivani – Viitorul Poienarii Burchii 7-1
Tricolor Varniţa – Victoria Pisculeşti 7-1
AS Potigrafu – Unirea Brăteşti 4-3
Concordia Ariceşti Rahtivani – Voinţa Hăbud 3-0
Viitorul Crivina – AFC II Filipeşti de Pădure 1-6
Prahova Tg. Vechi – Triumf Stoeneşti 2-2
Viitorul Predeşti – NG Brătăşanca 1-2
Cetatea Coada Izvor a câștigat cu scorul de 3-0 la masa verde deoarece Steaua Ologeni a fost exclusă din campionat în retur.

Clasament
1. AFC II Filipeştii de Pădure 30 25 3 2 98-24 78
2. Cetatea Coada Izvor 30 22 4 4 126-39 70
3. Tricolor Varniţa 28 22 1 5 124-34 67
4. Viitorul Ariceşti Rahtivani 30 20 6 4 84-37 66
5. Prahova Tg. Vechi 29 21 1 7 77-41 64
6. Triumf Stoieneşti 30 20 3 7 78-47 63
7. Progresul Puchenii Moşneni 30 17 3 10 75-50 54
8. NG Brătăşanca 30 15 3 12 71-69 48
9. AS Potigrafu 30 12 6 12 66-61 42
10. Voinţa Hăbud 30 12 3 15 43-56 39
11. Viitorul Poienarii Burchii 30 8 5 17 44-73 29
12. Viitorul Crivina 30 8 4 18 64-91 28
13. Viitorul Predeşti 30 8 4 18 54-93 28
14. Concordia Ariceşti 30 7 4 19 49-107 25
15. Arizona Zalhana 30 7 2 21 31-76 23
16. Victoria Pisculeşti * 30 8 2 20 55-88 20
17. Unirea Brăteşti 29 2 1 26 33-107 7
* Victoria Pisculeşti – penalizată cu 6 puncte.

Seria Mizil – Etapa a XXVIII-a
Avântul Boldeşti Grădiştea – Avântul II Iordăcheanu 9-2
NG Steaua Vâlcelele – AS Malamuc Gherghiţa 2-7
Progresul Boldeşti Grădiştea – Şoimii Apostolache 2-1
Viitorul Iordăcheanu – Inter Ciupelniţa 4-2
Vulturul Zănoaga – Steaua Sângeru 4-1
Rapid Pantazi – AS Balta Doamnei 4-0
AS Podenii Noi II Mehedinţa – Voinţa Călugăreni 6-1
Rapid Sălciile a stat.
Clasament
1. AS Malamuc Gherghiţa 25 17 5 3 85-40 56
2. Inter Ciupelniţa 26 17 3 6 77-35 54
3. Vulturul Zănoaga 25 17 3 5 74-35 54
4. Progresul Boldeşti Grădiştea 25 15 4 6 65-39 49
5. Steaua Sângeru 26 14 6 6 82-48 48
6. Şoimii Apostolache 25 13 1 11 69-57 40
7. Rapid Pantazi 25 12 3 10 64-55 39
8. Rapid Sălciile 25 11 4 10 56-50 37
9. AS Balta Doamnei 26 10 6 10 64-53 36
10. Avântul Boldeşti Grădiştea 25 11 2 12 61-62 35
11. NG Steaua Vâlcelele 25 9 3 13 56-76 30
12. Avântul II Iordăcheanu 25 7 2 16 47-86 23
13. Viitorul Iordăcheanu 25 4 4 17 33-83 16
14. Voinţa Călugăreni 25 5 1 19 34-102 16
15. AS Podenii Noi II Mehedinţa 25 3 1 21 22-68 10

Seria Slănic – Etapa a XXVIII-a
Avântul Bertea – Petrolistul Podenii Vechi 5-1
Tinereţea Poiana Trestiei – Stejarul Goruna 2-3
Avântul Măgureni – Voinţa Livadea 2-1
Tineretul Gura Vitioarei – Juventus Călineşti 4-0
CS II Băneşti-Urleta – CSM Câmpina 1-3
Ştiinţa Schiulești Homorâciu – Prahoviţa Măgureni 3-1
Tricolor Coţofeneşti – Viitorul Ţipăreşti 3-1
AS Mislea – Voinţa Gornet 3-2
Jocul Juventus Călineşti – Avântul Măgureni, din etapa a XXVII-a, nedisputat din cauza terenului neregulamentar, a fost omologat cu scorul de 0-3.

Clasament
1. CSM Câmpina 27 21 2 4 99-30 65
2. CS II Băneşti-Urleta 27 19 3 5 90-37 60
3. Stejarul Goruna 27 18 5 4 66-32 59
4. AS Mislea 27 15 8 4 68-38 53
5. Tineretul Gura Vitioarei 27 15 1 11 54-39 46
6. Tinereţea Poiana Trestiei 27 13 3 11 73-68 42
7. Viitorul Ţipăreşti 27 12 6 9 55-57 42
8. Voinţa Livadea 27 12 3 12 48-58 39
9. Voinţa Gornet 27 12 2 13 72-54 38
10. Avântul Bertea 27 10 5 12 56-60 35
11. Tricolor Coţofeneşti 27 9 6 12 44-57 33
12. Avântul Măgureni 27 8 6 13 54-63 30
13. Ştiinţa Schiulești Homorâciu 27 7 2 18 40-72 23
14. Petrolistul Podenii Vechi 27 5 5 17 41-73 20
15. Juventus Călineşti 27 5 4 18 25-70 19
16. Prahoviţa Măgureni 27 2 5 20 30-107 11

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

w

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: