Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XXIII-a

Seria Ploieşti Municipiu, etapa a XXIII-a
AS Tg. Vechi – CS Brazi II Popeşti 3-0
Sori Tg. Nou – Energia Pietroşani 3-1
AS Strejnic – Unirea Petrolul Râfov 4-1
RATP Ploieşti – Sansar Malu Roşu 4-1
Astra II Ploieşti – Speranţa Olari 5-0
Impact Sport Ar. Rahtivani – Sportul Valea Călugărească 2-4
Unirea Corlăteşti Dâmbu – Dalina Bărcăneşti 3-2

Clasament
1. AS Tg. Vechi 21 19 1 1 61-18 58
2. Unirea Teleajen 21 16 2 3 57-18 50
3. Astra II Ploieşti 21 14 1 6 67-22 43
4. AS Strejnic 21 14 1 6 75-31 43
5. Dalina Bărcăneşti 21 13 2 6 55-28 41
6. Unirea Corlăteşti Dâmbu 21 12 4 5 51-39 40
7. Sori Tg. Nou 21 12 2 7 46-28 38
8. Speranţa Olari 21 9 4 8 54-40 31
9. Energia Pietroşani 21 10 1 10 48-37 31
10. RATP Ploieşti 21 10 1 10 45-50 31
11. Unirea Petrolul Râfov 21 9 1 11 40-46 28
12. CS Brazi II Popeşti 21 8 3 10 44-48 27
13. Sansar Malu Roşu 21 8 1 12 47-55 25
14. FC Ploieşti Vest 21 5 0 16 27-108 15
15. Sportul Valea Călugărească 21 3 1 17 17-57 10
16. Impact Sport Ar. Rahtivani 21 1 1 19 10-61 4

Seria Ploieşti Teritoriu – etapa a XXIII-a
Arizona Zalhana – Viitorul Predeşti 2-0
Viitorul Ariceşti Rahtivani – Tricolor Varniţa 2-1
AS Potigrafu – Concordia Ariceştii Rahtivani 4-2
Steaua Ologeni – Prahova Tg. Vechi 2-4
Progresul Puchenii Moşneni – Voinţa Hăbud 3-1
Cetatea Coada Izvor – Viitorul Crivina 6-1
Viitorul Poienarii Burchii – AFC II Filipeştii de Pădure 0-1
Unirea Brăteşti – Triumf Stoieneşti 0-4
Victoria Pisculeşti – NG Brătăşanca 4-5

Clasament
1. AFC II Filipeştii de Pădure 21 19 1 1 71-14 58
2. Cetatea Coada Izvor 21 15 4 2 87-31 49
3. Prahova Tg. Vechi 21 16 0 5 62-31 48
4. Tricolor Varniţa 21 15 1 5 85-29 46
5. Viitorul Ariceşti Rahtivani 21 14 3 4 58-31 45
6. Triumf Stoieneşti 21 13 2 6 56-36 41
7. Progresul Puchenii Moşneni 21 12 2 7 54-39 38
8. NG Brătăşanca 21 10 1 10 51-48 31
9. AS Potigrafu 21 8 5 8 49-44 29
10. Voinţa Hăbud 21 8 3 10 34-40 27
11. Viitorul Poienarii Burchii 21 6 4 11 28-40 22
12. Viitorul Predeşti 21 5 4 12 34-60 19
13. Steaua Ologeni 21 6 1 14 43-94 19
14. Viitorul Crivina 21 5 3 13 42-62 18
15. Victoria Pisculeşti 21 7 2 12 44-54 17
16. Concordia Ariceşti Rahtivani 21 5 1 15 34-89 16
17. Arizona Zalhana 21 4 2 15 20-52 14
18. Unirea Brăteşti 21 1 1 19 22-80 4

Seria Mizil – etapa a XX-a
Avântul Iordăcheanu – Steaua Sângeru 3-3
Inter Ciupelniţa – AS Balta Doamnei 2-1
Şoimii Apostolache – Rapid Sălciile 3-1
AS Malamuc Gherghiţa – Voinţa Călugăreni 6-1
Avântul Boldeşti Grădiştea – AS Podenii Noi II Mehedinţa 3-2
Progresul Boldeşti Grădiştea – Rapid Pantazi 3-0
Viitorul Iordăcheanu – Vulturul Zănoaga 0-2
NG Steaua Vâlcelele a stat;

Clasament
1. AS Malamuc Gherghiţa 17 13 3 1 49-19 42
2. Inter Ciupelniţa 18 13 1 4 56-24 40
3. Vulturul Zănoaga 18 12 2 4 54-29 38
4. Steaua Sângeru 18 11 4 3 56-29 37
5. Progresul Boldeşti Grădiştea 18 10 2 6 45-30 32
6. Şoimii Apostolache 17 9 1 7 46-35 28
7. Rapid Sălciile 18 8 2 8 40-36 26
8. AS Blata Doamnei 18 7 4 7 38-30 25
9. Avântul II Iordăcheanu 18 7 2 9 41-43 23
10. NG Steaua Vâlcelele 17 7 2 8 44-51 23
11. Rapid Pantazi 18 7 1 10 43-48 22
12. Avântul Boldeşti Grădiştea 17 6 2 9 36-44 20
13. Viitorul Iordăcheanu 18 3 4 11 22-54 13
14. Voinţa Călugăreni 18 4 1 13 27-77 13
15. AS Podenii Noi II Mehedinţa 18 0 1 17 5-53 1

Seria Slănic – etapa a XX-a
Petrolistul Podenii Vechi – CSM câmpina 0-6
Juventus Călineşti – Prahoviţa Măgureni 2-1
Voinţa Livadea – Viitorul Ţipăreşti 4-2
Stejarul Goruna – Voinţa Gornet – întrerupt
Avântul Bertea – AS Mislea- 1-3
Tinereţea Poiana Trestiei – Tricolor Coţofeneşti 2-1
Avântul Măgureni – Ştiinţa Homorâciu 4-3
Tineretul Gura Vitioarei – CS II Băneşti Urleta 1-3

Clasament

1. CS II Băneşti Urleta 19 13 3 3 62-30 42
2. CSM Câmpina 19 13 2 4 68-26 41
3. Stejarul Goruna 18 12 5 1 41-17 41
4. AS Mislea 19 11 5 3 54-29 38
5. Tinereţea Poiana Trestiei 19 10 2 7 50-49 32
6. Tineretul Gura Vitioarei 19 10 1 8 37-28 31
7. Viitorul Ţipăreşti 19 8 5 6 40-39 29
8. Voinţa Livadea 19 8 2 9 30-43 26
9. Avântul Bertea 19 7 4 8 42-44 25
10. Voinţa Gornet 18 7 2 9 46-32 23
11. Tricolor Coţofeneşti 19 6 5 8 31-41 23
12. Avântul Măgureni 19 5 4 10 39-50 19
13. Ştiinţa Schiule;ti Homorâciu 19 5 2 12 31-53 17
14. Juventus Călineşti 19 5 2 12 20-44 17
15. Petrolistul Podenii Vechi 19 4 3 12 32-49 15
16. Prahoviţa Măgureni 19 1 5 13 23-72 8

One Response to Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XXIII-a

  1. Ionut Malu-Rosu says:

    Incredibil.Ce se intampla oare cu Malu-Rosu???Am fost la toate meciurile voastre din acest retur si suntetzi varza.jocul vostru de pase nu se mai leaga ,acum cu ratp ati dominat dar la un moment dat ati intrat in jocul lor de bufa-bufa si……Va urez bafta in continuare si ateptam prima victorie sambata cu Astra.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: