Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XII-a

Seria Ploieşti Municipiu – etapa a XII-a
CS II Brazi Popeşti – Unirea Corlăteşti Dâmbu 3-3
AS Strejnic – Unirea Teleajen 0-4
Sori Tg. Nou – FC Ploieşti Vest 7-0
AS Tg. Vechi – FC Astra II Ploieşti 4-0
Unirea Petrolul Râfov – RATP Ploieşti 5-2
Sansar Malul Roşu – Dalina Bărcăneşti 1-2
AS Rachieri – AS Cătunu 5-0
Speranţa Olari – Intersport Ploieşti 6-1
Energia Pietroşani a stat.
Jocuri restante din etapa a X-a:
AS Strejnic – FC Astra II Ploieşti 1-0
Sori Tg. Nou – RATP Ploieşti 6-1
Speranţa Olari – Unirea Corlăteşti Dâmbu 1-0

Clasament
1. Unirea Teleajen 11 10 1 0 35-8 31
2. AS Tg. Vechi 12 10 1 1 37-15 31
3. AS Strejnic 12 8 1 3 43-21 25
4. FC Astra II Ploieşti 12 7 0 5 35-18 21
5. Sori Tg. Nou 12 7 0 5 29-23 21
6. Dalina Bărcăneşti 11 6 2 3 32-18 20
7. Unirea Corlăteşti Dâmbu 11 6 1 4 27-31 19
8. Speranţa Olari 11 5 2 4 27-20 17
9. Energia Pietroşani 11 5 1 5 29-21 16
10. Unirea Petrolul Râfov 11 5 0 6 22-28 15
11. Sansar Malu Roşu 11 4 1 6 33-27 13
12. AS Rachieri 11 4 1 6 26-31 13
13. Intersport Ploieşti 11 4 0 7 20-28 12
14. RATP Ploieşti 12 4 0 8 24-40 12
15. CS II Brazi Popeşti 11 3 2 6 27-28 11
16. FC Ploieşti Vest 11 1 0 10 11-71 3
17. AS Cătunu 11 0 1 10 7-36 1

Seria Ploieşti Teritoriu – etapa a XII-a
Viitorul Predeşti – Victoria Pisculeşti 1-1
AS Potigrafu – Viitorul Poienarii Burchii 1-2
Tricolor Varniţa – Unirea Brăteşti 8-1
Viitorul Ariceşti Rahtivani – Progresul Puchenii Moşneni 2-2
Arizona Zalhana – Cetatea Coada Izvor 2-4
Concordia Ariceşti Rahtivani – Steaua Ologeni 4-2
Prahova Tg. Vechi – NG Brătăşanca 2-1
Voinţa Hăbud – AFC II Filipeştii de Pădure 1-2
Viitorul Crivina – Triumf Stoieneşti 3-2
În jocuri restante, din etapa a X-a:
Tricolor Varniţa – Progresul Puchenii Moşneni 4-1
AFC II Filipeştii de Pădure – Trimf Stoieneşti 5-0
Viitorul Ariceşti Rahtivani – Steaua Ologeni 3-0
Clasament
1. AFC II Filipeştii de Pădure 12 12 0 0 44-9 36
2. Cetatea Coada Izvor 12 9 2 1 45-19 29
3. Tricolor Varniţa 12 9 1 2 58-16 28
4. Triumf Stoieneşti 12 8 0 4 34-20 24
5. Prahova Tg. Vechi 12 8 0 4 31-19 24
6. Progresul Puchenii Moşneni 12 7 2 3 30-17 23
7. Viitorul Ariceşti Rahtivani 12 7 2 3 32-20 23
8. NG Brătăşanca 12 5 0 7 24-32 15
9. AS Potigrafu 12 3 5 4 28-22 14
10. Voinţa Hăbud 12 4 2 6 22-24 14
11. Viitorul Predeşti 12 4 2 6 24-38 14
12. Viitorul Poienarii Burchii 12 4 1 7 18-26 13
13. Viitorul Crivina 12 4 1 7 25-35 13
14. Steaua Ologeni 12 4 0 8 23-43 12
15. Concordia Ariceşti Rahtivani 12 3 0 9 16-53 9
16. Victoria Pisculeşti* 12 4 2 6 24-30 8
17. Arizona Zalhana 12 1 1 10 10-31 4
18. Unirea Brăteşti 12 1 1 10 9-43 4
*Echipa Victoria Pisculeşti a fost penalizată cu 6 puncte.

Seria Mizil – etapa a X-a

AS Malamuc Gherghiţa – Şoimii Apostolache 2-2
Avântul Boldeşti Grădiştea – Inter Ciupelniţa 2-3
NG Steaua Vâlcelele – Steaua Sângeru 1-3
Progresul Boldeşti Grădiştea – AS Balta Doamnei 3-0
Viitorul Iordăcheanu – Rapid Sălciile 2-2
Vulturul Zănoaga – Voinţa Călugăreni 6-1
Rapid Pantazi – AS Colceag 3-0
Tineretul Berceni – Avântul II Iordăcheanu 0-3
Clasament
1. Vulturul Zănoaga 10 7 1 2 35-14 22
2. Inter Ciupelniţa 10 7 1 2 32-12 22
3. Steaua Sângeru 10 7 1 2 34-17 22
4. AS Malamuc Gherghiţa 10 6 3 1 28-17 21
5. AS Balta Doamnei 10 5 2 3 24-16 17
6. Progresul Boldeşti Grădiştea 10 5 1 4 30-19 16
7. Avântul Boldeşti Grădiştea 10 5 1 4 27-20 16
8. Şoimii Apostolache 10 5 1 4 23-17 16
9. NG Steaua Vâlcelele 10 5 1 4 31-28 16
10. Rapid Pantazi 10 5 1 4 25-24 16
11. Avântul II Iordăcheanu 10 5 0 5 22-23 15
12. Rapid Sălciile 10 3 1 6 19-24 10
13. Viitorul Iordăcheanu 10 2 2 6 16-27 8
14. Tineretul Berceni 10 2 1 7 11-28 7
15. AS Colceag 10 2 0 8 18-43 6
16. Voinţa Călugăreni 10 0 1 9 12-58 1

Seria Slănic – etapa a X-a
Stejarul Goruna – Voinţa Livadea 5-0
Avântul Bertea – Juventus Călineşti 4-1
Tinereţea Poiana Trestiei – CSM Câmpina 2-1
Avântul Măgureni – Prahoviţa Măgureni 3-0
Tineretul Gura Vitioarei – Viitorul Ţipăreşti 4-1
CS II Băneşti Urleta – Voinţa Gornet 2-1
Ştiinţa Schiuleşti Homorâciu – Flanş Plat Mislea 0-0
Tricolor Coţofeneşti – Petrolistul Podenii Vechi 4-3
Clasament
1. Ştejarul Goruna 10 7 3 0 29-8 24
2. CS II Băneşti Urleta 10 7 1 2 30-15 22
3. Flanş Plat Mislea 10 6 3 1 28-19 21
4. Tricolor Coţofeneşti 10 6 2 2 21-16 20
5. CSM Câmpina 10 6 1 3 29-18 19
6. Tinereţea Poiana Trestiei 10 6 1 3 26-23 19
7. Viitorul Ţipăreşti 10 4 4 2 24-21 16
8. Tineretul Gura Vitioarei 10 5 0 5 18-18 15
9. Voinţa Gornet 10 4 1 5 32-21 13
10. Avântul Bertea 10 4 1 5 25-27 13
11. Ştiinţa Schiuleşti Homorâciu 10 4 1 5 15-25 13
12. Voinţa Livadea 10 3 1 6 16-29 10
13. Avântul Măgureni 10 2 1 7 23-32 7
14. Petrolistul Podenii Vechi 10 1 2 7 16-23 5
15. Juventus Călineşti 10 1 2 7 11-27 5
16. Prahoviţa Măgureni 10 1 2 7 11-32 5

One Response to Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XII-a

  1. cristybubu says:

    Am facut cateva modificari….mai mult cred ca an retur mai e putin si se termina turul,sunt (incepator) e bine cand primesti niste sfaturi…multumesc sunt dator acum…cand poti sami trimiti si mie imediat rezultatele dupa ce se joaca etapa ?

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: