Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XI-a

Seria Ploieşti Municipiu – etapa a XI-a
Astra II Ploieşti – Sori Tg. Nou 8-1
FC Ploieşti Vest – AS Strejnic 0-13
Unirea Teleajen – Energia Pietroşani 3-2
RATP Ploieşti – AS Tg. Vechi 2-3
Unirea Corlăteşti Dâmbu – Sansar Malu Roşu 6-2
AS Cătunu – Unirea Petrolul Râfov 1-2
Intersport Ploieşti – AS Rachieri 4-2
Dalina Bărcăneşti – Speranţa Olari 2-2
CS Brazi II Popeşti a stat

Clasament
1. Unirea Teleajen 10 9 1 0 31-8 28
2. AS Tg. Vechi 11 9 1 1 33-15 28
3. AS Strejnic 10 7 1 2 42-17 22
4. Astra II Ploieşti 10 7 0 3 35-13 21
5. Unirea Corlăteşti Dâmbu 9 6 0 3 24-27 18
6. Dalina Bărcăneşti 10 5 2 3 30-17 17
7. Energia Pietroşani 11 5 1 5 29-21 16
8. Sori Tg. Nou 10 5 0 5 16-22 15
9. Sansar Malu Roşu 10 4 1 5 32-25 13
10. Intersport Ploieşti 10 4 0 6 19-22 12
11. RATP Ploieşti 10 4 0 6 19-22 12
12. Unirea Petrolul Râfov 10 4 0 6 17-26 12
13. Speranţa Olari 9 3 2 4 20-19 11
14. CS Brazi II Popeşti 10 3 1 6 24-25 10
15. AS Rachieri 10 3 1 6 21-31 10
16. FC Ploieşti Vest 10 1 0 9 11-64 3
17. AS Cătunu 10 0 1 9 7-31 1

Seria Ploieşti Teriroriu- etapa a XI-a
Cetatea Coada Izvor – Viitorul Ariceşti Rahtivani 8-1
Progresul Puchenii Moşneni – AS Potigrafu 2-2
Viitorul Poienarii Burchii – Tricolor Varniţa 2-8
Steaua Ologeni – Arizona Zalhana 1-0
Victoria Pisculeşti – Prahova Tg. Vechi 4-3
Unirea Brăteşti – Viitorul Predeşti 3-3
AFC II Filipeşti de Pădure – Concordia Ariceşti Rahtivani 9-0
Triumf Stoieneşti – Voinţa Hăbud 2-0
NG Brătăşanca – Viitorul Crivina 0-5
*Jocul Victoria Pisculeşti- Voinţa Hăbud, din etapa a IX-a (pe teren 7-2 ) a fost omologat cu scorul de 0-3
**Echipa Victoria Pisculeşti a fost penalizată cu 6 puncte
Clasament
1. AFC II Filipeşti de Pădure 10 10 0 0 37-8 30
2. Cetatea Coada Izvor 11 8 2 1 41-17 26
3. Triumf Stoieneşti 10 8 0 2 32-12 24
4. Tricolor Variniţa 10 7 1 2 46-14 22
5. Progresul Puchenii Moşneni 10 7 1 2 27-11 22
6. Prahova Tg. Vechi 11 7 0 4 29-18 21
7. Viitorul Arivceşti Rahtivani 10 6 1 3 27-18 19
8. NG Brătăşanca 11 5 0 6 23-30 15
9. AS Potigrafu 11 3 5 3 27-20 14
10. Voinţa Hăbud 11 4 2 5 21-22 14
11. Viitorul Predeşti 11 4 1 6 23-37 13
12. Steaua Ologeni 10 4 0 6 21-36 12
13. Viitorul Poienarii Burchii 11 3 1 7 16-25 10
14. Viitorul Crivina 11 3 1 7 22-33 10
15. Victoria Pisculeşti* 11 4 1 6 23-29 7
16. Concordia Ariceşti Rahtivani 11 2 0 9 12-51 6
17. Arizona Zalhana 11 1 1 9 8-27 4
18. Unirea Brăteşti 11 1 1 9 8-35 4
*Echipa Victoria Pisculeşti – penalizată cu 6 puncte

Seria Mizil- etapa a IX-a
Avântul II Iordăcheanu – Şoimii Apostolache 2-1
Inter Ciupelniţa – AS Malamuc Gherghiţa 1-2
Steaua Sângeru – Avântul Boldeşti Grădiştea 5-2
AS Balta Doamnei – NG Steaua Vâlcelele 5-1
Rapid Sălciile – Progresul Boldeşti Grădiştea 2-3
Voinţa Călugăreni – Viitorul Iordăcheanu 1-1
AS Colceag – Vulturul Zănoaga 0-4
Tineretul Berceni – Rapid Pantazi 0-2
Clasament
1. AS Malamuc Gherghiţa 9 6 2 1 26-15 20
2. Inter Ciupelniţa 9 6 1 2 29-10 19
3. Vulturul Zănoaga 9 6 1 2 29-13 19
4. Steaua Sângeru 9 6 1 2 31-16 19
5. AS Balta Doamnei 9 5 2 2 24-13 17
6. Avântul Boldeşti Grădiştea 9 5 1 3 25-17 16
7. NG Steaua Vâlcelele 9 5 1 3 30-25 16
8. Şoimii Apostolache 9 5 0 4 21-15 15
9. Progresul Boldeşti Grădiştea 9 4 1 4 27-19 13
10. Rapid Pantazi 9 4 1 4 22-24 13
11. Avântul II Iordăcheanu 9 4 0 5 19-23 12
12. Rapid Sălciile 9 3 0 6 17-22 9
13. Viitorul Iordăcheanu 9 2 1 6 14-25 7
14. Tineretul Berceni 9 2 1 6 11-25 7
15. AS Colceag 9 2 0 7 18-40 6
16. Voinţa Călugăreni 9 0 1 8 11-52 1

Seria Slănic- etapa IX-a
Petrolistul Podenii Vechi – Voinţa Livadea 3-3
Juventus Călineşti – Stejarul Goruna 0-5
CSM Câmpina – Avântul Bertea 7-1
Prahoviţa Măgureni – Tinereţea Poiana Trestiei 2-3
Viitorul Ţipăreşti – Avântul Măgureni 5-3
Voinţa Gornet – Tineretul Gura Vitioarei 1-3
Flanş Plat Mislea – CS II Băneşti Urleta 2-7
Tricolor Coţofeneşti – Ştiinţa Schiuleşti Homorâciu 2-1
Clasament
1. Stejarul Goruna 9 6 3 0 24-8 21
2. Flanş Plat Mislea 9 6 2 1 28-19 20
3. CS II Băneşti Urleta 9 6 1 2 28-14 19
4. CSM Câmpina 9 6 1 2 28-16 19
5. Tricolor Coţofeneşti 9 5 2 2 17-13 17
6. Viitorul Ţipăreşti 9 4 4 1 23-17 16
7. Tinereţea Poiana Trestiei 9 5 1 3 24-22 16
8. Voinţa Gornet 9 4 1 4 31-19 13
9. Tineretul Gura Vitioarei 9 4 0 5 14-17 12
10. Ştiinţa Schiuleşti Homorâciu  9 4 0 5 15-25 12
11. Avântul Bertea 9 3 1 5 21-26 10
12. Voinţa Livadea 9 3 1 5 16-24 10
13. Petrolistul Podenii Vechi 9 1 2 6 13-19 5
14. Juventus Călineşti 9 1 2 6 10-23 5
15. Prahoviţa Măgureni 9 1 2 6 11-29 5
16. Avântul Măgureni 9 1 1 7 20-32 4

3 Responses to Rezultate Liga C Prahova – Etapa a XI-a

  1. cristybubu says:

    astazi 25.10.09 A.S.Tineretul Gura Vitioarei 4-1 Viitorul Tiparesti

  2. Nyko says:

    Salut.
    Acestea sunt rezultatele din etapa a XI-a si nu din etapa a IX-a.

  3. SportulPh says:

    Aveti perfecta dreptate…

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: