Fotbal judeţean

Rezultatele înregistrate la nivelul judeţean în săptămâna 24 din datele 13 respectiv 14 iunie 2009 sunt următoarele:

Liga B Prahova

Seria Est
Victoria Fântânele – Unirea Tricolor Lipăneşti 2-2
Avântul Iordăcheanu – AS Colceag 7-3
AS Cătunu – Ştiinţa Albeşti 3-4
Viticultorul Dârvari – AS Moara Nou 3-0
Progresul Drăgăneşti – Progresul Bucov 3-1
Voinţa Vadu Părului – Podgoria Vadu Săpat 1-2
Avântul Tomşani – Voinţa Ciorani 3-2
Gloria Plopu – Voinţa Măgurele 2-1
Viitorul Fulga – AS Podenii Noi 4-0
Clasament
1. Victoria Fântânele 34 27 4 3 132-28 85
2. Podgoria Vadu Săpat 34 24 8 2 105-38 80

3. Progresul Drăgăneşti 34 24 2 8 98-36 74
4. Avântul Iordăcheanu 34 22 1 11 111-69 67
5. Gloria Plopu 34 18 7 9 86-61 61
6. Progresul Bucov 34 18 5 11 86-55 59
7. Avântul Tomşani 34 19 2 13 80-51 59
8. Unirea Tricolor Lipăneşti 34 18 4 12 71-52 58
9. Voinţa Vadu Părului 34 16 4 14 80-62 52
10. Ştiinţa Albeşti 34 16 1 17 80-77 49
11. Voinţa Măgurele 34 15 3 16 63-67 48
12. AS Podenii Noi 34 14 5 15 62-64 47
13. Viticultorul Dârvari 34 13 8 13 74-70 47
14. Voinţa Ciorani 34 12 2 20 66-80 38
15. Viitorul Fulga 34 9 4 21 58-83 31
16. AS Colceag 34 5 3 26 51-139 18
17. AS Cătunu 34 2 3 29 27-174 9
18. AS Moara Nouă* 34 1 0 33 9-133 3
*echipă retrasă în retur

Seria Vest
Carpaţi Sinaia – Luceafărul Drajna 2-0
Artsani Păuleşti – Petrolul Băicoi 5-0
FC Ploieşti II – CS Cornu 0-2
Flacăra Filipeştii de Târg – Dero Ploieşti 1-3
Tinereţea Izvoarele – Victoria Bordeni 3-3
Viitorul Ariceştii Rahtivani – Unirea Cocorăştii Colţ 6-1
Gloria Ologeni – ASO Slănic 1-1
Voinţa Vărbilău – FOX Nedelea 4-2
Gloria Odăile – Brădetul Ştefeşti 2-0
Clasament
1. Artsani Păuleşti 34 26 3 5 105-32 81
2. ASO Slănic 34 23 4 7 84-35 73

3. Tinereţea Izvoarele 34 20 7 7 103-48 67
4. Fox Nedelea 34 20 4 10 79-59 64
5. Carpaţi Sinaia 34 18 9 7 66-32 63
6. Luceafărul Drajna 34 18 5 11 60-45 59
7. Gloria Ologeni 34 15 6 13 71-55 51
8. Flacăra Filipeşti 34 16 1 17 57-54 49
9. Petrolul Băicoi 34 13 9 12 73-65 48
10. Gloria Odăile 34 14 4 16 46-63 46
11. Brădetul Ştefeşti 34 13 4 17 73-69 43
12. Unirea Cocorăştii Colţ 34 13 4 17 59-62 43
13. CS Cornu 34 11 4 19 61-95 37
14. Dero Ploieşti 34 10 6 18 61-89 36
15. Victoria Bordeni 34 10 4 20 66-97 34
16. Voinţa Vărbilău 34 9 7 18 44-82 34
17. Viitorul Ar. Rahtivani 34 7 4 23 51-111 25
18. FC Ploieşti II 34 6 3 25 39-105 21

Liga C Prahova

Seria Ploieşti Municipiu– etapa a XXIX-a

Unirea Teleajen Ploieşti- FC Ploieşti Vest 6-1
Intersport Ploieşti- Juventus Ploieşti 2-3
Unirea Corlăteşti Dâmbu- Real Rio Cocoşeşti 2-3
Unirea Petrolul Râfov- Energia Pietroşani 3-4
CS Blejoi- Sori Târgşorul Nou 7-3
Mevicom Stănceşti- Sansar Malu Roşu 2-2
CS Brazi III Negoieşti- Triumf Stoieneşti 0-3
NG Brătăşanca- AS Rachieri 3-1
Jocul Mevicom Stănceşti- Energia Pietroşani, din etapa a 27-a, pe teren 3-4, a fost omologat cu scorul de 3-0
Clasament
1. Juventus Ploieşti 29 19 6 4 77-28 63
2. Triumf Stoieneşti 29 19 5 5 69-29 62

3. CS Blejoi 29 19 5 5 69-29 62
4. Mevicom Stănceşti 29 17 9 3 75-40 60
5. Unirea Corlăteşti Dâmbu 29 18 4 7 89-40 60
6. Real Rio Cocoşeşti 29 18 3 8 86-32 57
7. Unirea Teleajen Ploieşti 29 17 4 8 73-43 55
8. Energia Pietroşani 29 13 5 11 59-52 44
9. Unirea Petrolul Râfov 29 11 5 13 63-66 38
10. Sansar Malu Roşu 29 10 7 12 69-59 37
11. Sori Târgşorul Nou 29 7 4 18 55-82 25
12. AS Rachieri 29 7 2 20 42-90 23
13. NG Brătăşanca 29 7 1 21 32-95 22
14. FC Ploieşti Vest 29 6 3 20 45-127 21
15. Intersport Ploieşti 29 5 4 20 48-97 19
16. CS Brazi III Negoieşti* 29 5 1 23 27-74 16
*echipă exclusă în retur

Seria Ploieşti Teritoriu
Viitorul Crivina- AFC II Flipeştii de Pădure 1-1
Unirea Brăteşti- Arizona Zalhanaua 1-4
Viitorul Predeşti- Victoria Păisculeşti 3-2
Progresul Puchenii Moşneni- CS Şirna 0-2
Spartacus Filipeştii de Târg- Viitorul Poienarii Burchii 7-2
Recolat Potigrafu- Viitorul Puchenii Mari 3-0
Steaua Ologeni- Cetatea Coada Izvorului 1-7
Viaţa Concordia Ar. Rahtivani- CS Brazi II Popeşti 1-0
Clasament
1. CS Şirna 29 25 3 1 107-24 78
2. Cetatea Coada Izvorului 29 22 2 5 107-44 68

3. Progresul Puchenii Moşneni 29 18 4 7 73-38 58
4. Viitorul Poienarii Burchii 29 17 4 8 78-64 55
5. Viitorul Predeşti 29 15 8 6 93-48 53
6. Spartacus Filipeştii de Târg 29 15 6 8 94-54 51
7. Recolta Potigrafu 29 14 6 9 77-57 48
8. Viitorul Crivina 29 12 7 10 74-61 43
9. AFC II Filipeştii de Pădure 29 12 5 12 48-46 41
10. CS Brazi II Popeşti 29 9 3 17 55-84 30
11. Arizona Zalhanaua 29 9 1 19 47-84 28
12. Steaua Ologeni 29 7 4 18 50-100 25
13. Victoria Pisculeşti 29 6 2 21 42-77 20
14. Unirea Brăteşti 29 4 5 20 44-97 17
15. Viaţa Concordia Ar Raht. 29 5 0 24 38-133 15
16. Viitorul Puchenii Mari* 29 9 4 16 49-71 31
*echipă retrasă în retur

Seria Mizil
Şoimii Apostolache- AS Baba Ana 4-3
Viitorul Iordăcheanu- Rapid Sălciile 1-4
Unirea Urlaţi- Avântul Boldeşti Grădiştea 9-0
AS Balta Doamnei- AS Malamuc Gherghiţa 3-2
Tineretul Berceni- Rapid Dârvari Pantazi 0-3
AS Strejnic- NG Steaua Vâlcelele 7-3
Steaua Sângeru- Speranţa Olari 4-1
Avântul II Iordăcheanu- Inter Ciupelniţa 6-1
Tineretul Berceni- Vulturul Zănoaga 3-0
Tineretul Tomşani- NG Steaua Vâlcelele 0-3
Jocul AS Malamuc Gherghiţa- Tineretul Berceni, din etapa a 28-a, întrerupt în minutul 90, la scorul de 3-2, a fost omologat cu scorul de 3-0
Clasament
1. Unirea Urlaţi 33 26 5 2 110-28 83
2. Rapid Sălciile 33 26 2 5 96-31 80

3. Speranţa Olari 32 19 6 7 86-54 63
4. AS Balta Doamnei 32 18 7 791-49 61
5. Steaua Sângeru 33 19 2 12 90-66 59
6. Şoimii Apostolache 33 18 2 13 99-78 56
7. Inter Ciupelniţa 33 18 2 13 87-80 56
8. AS Malamuc Gherghiţa 33 17 4 12 81-62 55
9. Avântul Boldeşti Grădiştea 33 14 6 13 67-63 48
10. AS Strejnic** 33 14 1 18 67-65 43
11. NG Steaua Vâlcelele 33 13 4 16 63-73 43
12. Avântul II Iordăcheanu 33 12 3 18 61-73 39
13. Viitorul Iordăcheanu 33 12 3 18 61-73 39
14. AS Baba Ana*** 33 8 3 22 48-104 24
15. Rapid Dârvari Pantazi** 33 4 3 26 22-93 15
16. Tineretul Berceni** 33 4 0 29 18-94 12
* Tineretul Tomşani 33 15 0 18 50-60 45
* Vulturul Zănoaga 33 6 5 22 30-94 23
*echipe retrase în retur
**echipe admise în retur
***echipă penalizată cu 3 puncte

Seria Slănic
Flanş Plat Mislea- Avântul Măgureni 1-0
Prahoviţa Măgureni- Ştiinţa Homorâciu Schiuleşti 2-1
Voinţa Livadea- Rapid Cosminele 3-0
Avântul Bertea- Viitorul Ţipăreşti 1-1
Flacăra Mălăieşti- Juventus Călineşti 9-1
Montana Valea Doftanei- Stejarul Goruna 1-0
Intersport Călineşti- Voinţa Hăbud 8-0
Coruna Câmpina- Tricolor Coşofeneşti 7-1
Petrolistul Podenii Vechi- Viitorul Olteni 4-3
Clasament
1. Flacăra Mălăieşti 33 27 2 4 101-38 83
2. Intersport Călineşti 33 26 3 4 149-31 81

3. Montana Valea Doftanei 33 23 3 7 91-45 72
4. Coruna Câmpina 33 21 1 11 120-59 64
5 Stejarul Goruna 33 18 7 8 71-36 61
6. Flanş Plat Mislea 33 18 5 10 69-39 59
7. Avântul Măgureni 33 16 6 11 67-57 54
8. Voinţa Livadea 33 16 5 12 69-64 53
9. Viitorul Olteni 33 13 4 16 72-71 43
10. Viitorul Ţipăreşti 33 13 4 16 51-62 43
11. Petrolistul Podenii Vechi 33 13 4 16 40-63 43
12. Avântul Bertea 33 12 6 15 63-77 42
13. Ştiinţa Homorâciu 33 11 7 15 67-73 40
14. Tricolor Coţofeneşti 33 9 3 21 45-104 30
15. Voinţa Hăbud* 33 5 4 24 35-93 19
16. Juventus Călineşti 33 4 4 25 33-89 16
17. Prahoviţa Măgureni 33 4 2 27 29-157 14
18. Rapid Cosminele** 33 12 2 19 60-74 38
*echipă admisă în retur
**echipă exclusă în retur

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: