Rezultate Campionat Judeţean

În zilele de 16 respectiv 17 mai 2009 a avut loc o nouă etapă la nivel judeţean după cum urmează

LIGA B PRAHOVA – etapa a XXIX-a
Seria Est

AS Colceag – Voinţa Vadu Părului 0-4
Unirea Tricolor Coţofeneşti- Avântul Tomşani 5-1
Ştiinţa Albeşti – Progresul Drăgăneşti 1-2
Victoria Fântânele – Gloria Plopu 4-1
AS Cătunu – Viitorul Fulga 3-2
Avântul Iordăcheanu – AS Moara Nouă 3-0
AS Podenii Noi – Viticultorul Dîrvari 1-1
Voinţa Ciorani – Progresul Bucov 3-2
Voinţa Măgurele – Podgoria Vadu Săpat 0-2

Reprogramat:
AS Cătunu – Podgoria Vadu Săpat 1-6

Clasament
1. Victoria Fântânele 29 23 3 3 108-22 72
2. Podgoria Vadu Săpat 29 20 7 2 92-34 67
3. Progresul Drăgăneşti 2919 2 8 81-33 59
4. Avântul Iordăcheanu 29 181 10 86-58 55
5. Unirea Tricolor Lipăneşti 29 16 3 10 62-40 51
6. Progresul Bucov 29 15 4 10 73-48 49
7. Gloria Plopu 29 14 7 8 74-53 49
8. Avântul Tomşani 29 15 2 12 66-46 47
9. Voinţa Vadu Părului 29 14 4 11 72-51 46
10. AS Podenii Noi 29 13 5 11 58-51 44
11. Ştiinţa Albeşti 29 14 1 14 70-63 43
12. Viticultorul Dârvari 29 12 6 11 64-57 42
13. Voinţa Măgurele 29 13 2 14 51-55 41
14. Voinţa Ciorani 29 12 1 16 61-68 37
15. Viitorul Fulga 29 8 4 17 48-68 28
16. AS Colceag 29 4 3 22 39-119 15
17. AS Cătunu 29 1 3 25 18-148 6
18. AS Moara Nouă* 29 1 0 28 9-118 3
*echipă retrasă în retur.*echipa retrasa in retur.

Seria Vest
Petrolul Băicoi – Viitorul Ariceşti Rahtivani 6-2
Luceafărul Drajna – Gloria Ologeni 1-0
CS Cornu – Tinereţea Izvoarele 1-5
Carpaţi Sinaia – Voinţa Vărbilău 1-0
FC Ploieşti II – Gloria Odăile 0-3
Artsani Păuleşti – Dero Ploieşti 4-2
Brădetul Ştefeşti – Flacăra Filipeştii de Târg 1-2
ASO Slănic – Victoria Bordeni 4-2
AS Fox Nedelea – Unirea Cocorăştii Colţ 1-0
In jocuri restante din etapele a XXI-a si a XXIII-a:
Carpaţi Sinaia – Fox Nedelea 1-2
Petrolul Băicoi – Brădetul Ştefeşti 5-2

Clasament
1. Artsani Păuleşti 29 23 3 3 93-29 72

2. ASO Slănic 29 20 3 6 74-30 63
3. Tinereţea Izvoarele 29 17 6 6 88-40 57
4. Fox Nedelea 29 17 4 8 66-49 55
5. Carpaţi Sinaia 29 15 9 5 56-26 54
6. Luceafărul Drajna 29 16 4 9 52-37 52
7. Gloria Ologeni 29 14 3 12 65-48 45
8. Flacăra Filipeştii de Târg 29 14 1 14 46-44 43
9. Brădetul Ştefeşti 29 13 3 13 70-56 42
10. Petrolul Băicoi 29 11 8 10 60-51 41
11. Gloria Odăile 29 12 4 13 38-50 40
12. Unirea Cocorăştii Colţ 29 11 3 15 51-49 36
13. Victoria Bordeni 29 9 3 17 54-75 30
14. Voinţa Vărbilău 29 7 6 16 31-67 27
15. CS Cornu 29 7 4 18 45-87 25
16. Dero Ploieşti 29 6 5 18 43-85 23
17. FC Ploieşti II 29 6 3 20 35-86 21
18. Viitorul Ariceştii Rahtivani 29 5 4 20 38-96 19

LIGA C PRAHOVA
Seria Ploieşti Municipiu – etapa a XXV-a

Unirea Corlăteşti Dâmbu – Intersport Ploieşti 9-0
Unirea Petrolul Râfov – Unirea Teleajen Ploieşti 6-3
CS Blejoi – FC Ploieşti Vest 5-2
Mevicom Stănceşti – Juventus Ploieşti 1-1
CS Brazi III Negoieşti – Real Rio Cocoşeşti 0-3
AS Rachieri – Energia Pietroşani 1-2
Triumf Stoieneşti – Sori Târgşorul Noi 3-2
NG Brătăşanca – Sansar Malu Roşu 0-3

Clasament
1. CS Blejoi 25 17 5 3 58-20 56

2. Juventus Ploieşti 25 16 6 3 66-20 54
3. Mevicom Stănceşti 25 15 8 2 65-29 53
4. Unirea Corlăteşti Dâmbu 25 16 4 5 76-31 52
5. Triumf Stoieneşti 25 15 5 5 63-26 50
6. Real Rio Cocoşeşti 25 14 3 8 72-28 45
7. Unirea Teleajen Ploieşti 25 13 4 8 53-39 43
8. Energia Pietroşani 25 11 5 9 50-43 38
9. Unirea Petrolul Râfov 25 11 5 9 56-52 38
10. Sansar Malu Roşu 25 9 6 10 60-51 33
11. Sori Târgşorul Nou 25 6 4 15 41-70 22
12. AS Rachieri 25 6 2 17 36-73 20
13. NG Brătăşanca 25 6 1 18 28-81 19
14. FC Ploieşti Vest 25 5 3 17 38-106 18
15. Intersport Ploieşti 25 2 4 19 34-92 10
16. CS Brazi III Negoieşti* 25 5 1 19 27-62 16
*echipă exclusă din campionat în retur.

Seria Ploieşti Teritoriu – etapa a XXV-a
Viitorul Predeşti – Unirea Brăteşti 5-0
Progresul Puchenii Moşneni – Viitorul Crivina 0-3
Spartacus Filipeştii de Târg – AFC II Filipeştii de Pădure 3-1
Recolta Potigrafu – Arizona Zalhanaua 4-0
Steaua Ologeni – Victoria Pisculeşti 3-2
Cetatea Coada Izvorului – Viitorul Poienarii Burchii 3-1
CS Brazi II Popeşti – CS Şirna 1-4
Viaţa Concordia Ar. Rahtivani – Viitorul Puchenii Mari 3-0
În jocuri restante din etapa a XXI-a:
Spartacus Filipeştii de Târg – Progresul Puchenii Moşneni 2-1
CS Şirna – Viaţa Concordia Ar. Rahtivani 4-0
Clasament
1. CS Şirna 25 21 3 1 85-22 66

2. Cetatea Coada Izvorului 25 18 2 5 86-42 56
3. Progresul Puchenii Moşneni 25 16 3 6 68-33 51
4. Viitorul Poienarii Burchii 25 15 3 7 63-50 48
5. Spartacus Filipeştii de Târg 25 13 6 6 80-40 45
6. Viitorul Predeşti 25 12 8 5 82-41 44
7. Recolta Porigrafu 25 13 5 7 69-45 44
8. AFC II Filipeştii de Pădure 25 11 3 11 42-41 36
9. Viitorul Crivina 25 10 5 10 62-56 35
10. CS Brazi II Popeşti 25 8 3 14 48-69 37
11. Arizona Zalhanaua 25 7 1 17 36-77 22
12. Steaua Ologeni 25 6 3 16 44-80 21
13. Victoria Pisculeşti 25 6 1 18 34-65 19
14. Unirea Brăteşti 25 4 4 17 38-82 16
15. Viaţa Concordia Ar. Raht 25 3 0 22 32-122 9
16. Viitorul Puchenii Mari* 25 9 4 12 49-59 31
*echipă retrasă în retur..

Seria Mizil – etapa a XXV-a (XXVIII-a)
Unirea Urlaţi – Viitorul Iordăcheanu 6-1
AS Balta Doamnei – Şoimii Apostolache 4-3
Tineretul Berceni – AS Baba Ana 3-0
AS Strejnic – Rapid Sălciile 0-1
Steaua Sângeru – Avântul Boldeşti Grădiştea 5-4
Inter Ciupelniţa – AS Malamuc Gherghiţa 2-1
Speranţa Olari – Rapid Dârvari Pantazi 3-2
Avântul II Iordăcheanu – NG Steaua Vâlcelele 1-3
Tineretul Tomşani – Rapid Sălciile 0-3
Speranţa Olari – Vulturl Zănoaga 3-0
Clasament
1. Rapid Sălciile 29 24 1 4 85-25 73

2. Unirea Urlaţi 29 22 5 2 90-26 71
3. Speranţa Olari 28 18 4 6 74-42 58
4. AS Balta Doamnei 28 16 5 7 82-44 53
5. Steaua Sângeru 28 16 2 10 78-61 50
6. Şoimii Apostolache 29 15 2 12 83-67 47
7. Inter Ciupelniţa 28 15 2 11 71-64 47
8. AS Malamuc Gherghiţa 28 14 4 10 70-55 46
9. Avântul Boldeşti Grădiştea 28 12 4 12 59-50 40
10. Viitorul Iordăcheanu 29 12 3 14 60-72 39
11. NG Steaua Vâlcelele 28 11 3 14 50-59 36
12. Avântul II Iordăcheanu 29 10 2 17 49-66 32
13. AS Strejnic** 27 9 0 18 46-59 27
14. AS Baba Ana 29 7 3 19 42-93 24
15. Tineretul Berceni** 28 3 0 25 15-81 9
16. Rapid Dârvari Pantazi** 27 1 3 23 11-81 6
*Tineretul Tomşani 27 15 0 12 50-42 45
*Vulturul Zănoaga 27 6 5 16 30-76 23
*echipe retrase în retur
**echipe admise în retur

Seria Slănic – etapa a XXVIII-a
Stejarul Goruna – Avântul Măgureni 1-1
Viitorul Ţipăreşti – Ştiinţa Homorâciu 3-0
Juventus Călineşti – Flanş Plat Mislea 0-0
Voinţa Hăbud – Tricolor Coţofeneşti 5-0
Viitorul Olteni – Intersport Călineşti 0-5
Rapid Cosminele – Coruna Câmpina – întrerupt în minutul 44 deoarece arbitrii asistenţi au fost loviţi de către jucatorii de la Rapid Cosminele.
Prahoviţa Măgureni – Flacăra Mălăeşti 1-4
Voinţa Livadea – Avântul Bertea 3-0
Petrolistul Podenii Vechi – Montana Valea Doftanei 0-3

Clasament
1. Flacăra Mălăeşti 28 22 2 4 81-35 68

2. Intersport Călineşti 28 21 3 4 127-29 66
3. Montana Valea Doftanei 28 19 3 6 79-40 60
4. Stejarul Goruna 28 16 7 5 65-29 55
5. Coruna Câmpina 27 16 1 10 98-51 49
6. Flanş Plat Mislea 28 15 4 9 62-35 49
7. Avântul Măgureni 28 14 5 9 57-49 47
8. Viitorul Olteni 28 13 3 12 64-54 42
9. Voinţa Livadea 28 12 5 11 54-58 41
10. Rapid Cosminele 27 12 2 13 60-56 38
11. Petrolistul Podenii Vechi 28 11 4 13 60-56 38
12. Ştiinţa Homorâciu 28 10 6 12 59-62 36
13. Viitorul Ţipăreşti 28 11 3 14 44-54 36
14. Avântul Bertea 28 10 4 14 52-71 34
15. Tricolor Coţofeneşti 28 8 1 19 37-90 25
16. Voinţa Hăbud* 28 4 420 28-73 16
17. Juventus Călineşti 28 3 4 21 25-66 13
18. Prahoviţa Măgureni 28 3 1 24 23-145 10
*echipă admisă în retur
Clasamentele includ rezultatele etapei din 16,17 mai, neomologate.
Octavian BALTEANU

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: