Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXXIII-a

Astăzi cu începere de la ora 18.00 va debuta penultima etapă din Liga A Prahova cu meciul de la Plopeni dintre CSO-ul din localitate și CSO Vălenii de Munte. De departe cea mai interesant joc va fi cel de la Brebu, derby local unde AFC-ul va primi vizita echipei din Cornu.

CSO Plopeni – CSO Vălenii de Munte
Arbitri: Robert Stanciu, Claudiu Dumitru, Ionela Golea
Observator: Anton Cosma

AFC Bănești-Urleta – Caraimanul Bușteni
Arbitri: Andrei Moroiță, Cristian Lefter, Diana Florea
Observator: Mihail Ionescu

Petrolistul Boldești – AFC Astra II Giurgiu
Arbitri: Bogdan Zahiu, Dragoș Pantilie , Laurențiu Dragu
Observator: Tudor Negoiță

Read more of this post

Mihai Amorăriței a fost lovit

Etapa intermediară cu numărul XXXII a adus în lumină un eveniment neplăcut pentru activitatea fotbalistică județeană și anume în jocul disputat la Drăgănești dintre echipa locală și Avântul Măneciu, arbitrul partidei Mihai Amorăriței a fost lovit de echipierul oaspeților C-tin Miroiu cu pumnul în zona tâmplei, incident produs în urma unei eliminări dictate împotriva acestui jucător cu câteva minute înainte de fluierul final al partidei. Meciul a fost câștigat de către echipa Progresului cu scorul de 3-1 și practic nu a avut nici o miză pentru niciuna dintre echipele implicate.

Read more of this post

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXXII-a intermediară

AFC Fortuna II Poiana Câmpina – CS Ceptura 1-0
Marcator: A. Băcioiu (66)
Arbitri: Andrei Moroiță, Mircea Rusu, Claudiu Dumitru
Observator: Marian Deaconu

CSO Vălenii de Munte – Unirea Urlați 7-2
Marcatori: Al. Tudorie (20), D. Sârbu (32), L. Cruceru (53,59,89), L. Cernea (71-pen,87) / I. Dinu (45,61)
Arbitri: Ovidiu Oprea, Florin Bureață, Stefan Dumitrache
Observator: Iulian Ilași

Rapid Sălciile – AFC Bănești-Urleta 1-4
Marcatori: I. Costache (44-pen) / T. Albu (15), C. Chivu (70), C. Comnoiu (76), Șt. Hromei (88)
Arbitri: Alex Vulpe, Sorin Pavel, Romulus Sprânceană
Observator: Florinaș Piciu

Read more of this post

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXXII-a intermediară

AFC Fortuna II Poiana Câmpina – CS Ceptura 1-0
Arbitri: Andrei Moroiță, Mircea Rusu, Claudiu Dumitru
Observator: Marian Deaconu

CSO Vălenii de Munte – Unirea Urlați 7-2
Arbitri: Ovidiu Oprea, Florin Bureață, Stefan Dumitrache
Observator: Iulian Ilași

Rapid Sălciile – AFC Bănești-Urleta 1-4
Arbitri: Alex Vulpe, Sorin Pavel, Romulus Sprânceană
Observator: Florinaș Piciu

Read more of this post

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXXI-a

Vineri, ora 18.00
AFC Brebu – Progresul Drăgăneşti
Arbitri: Alin Gheorghe, Adrian Stoenoiu, Romulus Sprânceană
Observator: Constantin Dumitrache

AFC Băneşti-Urleta – CS Cornu
Arbitri: Viorel Căunei, Mihai Vizitiu, Mădălina Crăciun
Observator: Marian Deaconu

CS Păuleşti – AS Ploieşti
Arbitri: Ionuţ Neagu, Florin Bureaţă, Mihail Pandelea
Observator: Radu Vasile

Read more of this post

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXX-a

CSO Vălenii de Munte – AFC Fortuna II Poiana Câmpina 0-1
Marcator: Al. Caramalău (33)
Arbitri: Viorel Căunei, Alexandru Chivu, Doru Petre
Observator: Cincinat Aurelian

Caraimanul Buşteni – CS Ceptura 1-3
Marcatori: B. Szekely (45) / I. Lascu (30), Ad. Sîrbu (57, 80)
Arbitri: Marius Petre, Florin Bureaţă, Cristi Damian
Observator: Radu Vasile

Rapid Sălciile – Unirea Urlaţi  1-3
Marcatori: Ionel Ivan (77)/Ionuţ Dinu (26, 67), Florin Ghiţă (56).
Arbitri: Mădălin Marinescu   – Adrian Stoenoiu (Boldeşti) şi Sorin Nistor  .
Observator: Marian Popa

Read more of this post

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXX-a

Sâmbătă, ora 11.00
Caraimanul Buşteni
 – CS Ceptura 1-3
Arbitri: Marius Petre, Florin Bureaţă, Cristi Damian
Observator: Vasile Radu

Petrolistul Boldeşti – Avântul Măneciu 4-1
Arbitri: Doralin Bârziloiu, Robert Nuţu, Ştefan Călăraşu
Observator: Constantin Safta

Sâmbătă,  ora 18.00
CSO Vălenii de Munte
 – Fortuna II Poiana Câmpina 0-1
Arbitri: Viorel Căunei, Alexandru Chivu, Doru Petre
Observator: Stelian Achimescu

Read more of this post

Rezultate Liga A Prahova – Etapa a XXIX-a – intermediară

AFC Băneşti-Urleta – Progresul Drăgăneşti 3-0
Marcatori: St. Hromei (21), Vl. Burlacu (51), Fl. Roșu (80)
Arbitrii: Ovidiu Oprea, Mihail Pandelea, Romulus Sprânceană
Observator: Stelian Achimescu

Unirea Urlaţi – CS Cornu 0-2
Marcatori: Ad. Vintilă (15), A. Ungureanu (26)
Arbitrii: Bogdan Zahiu, Emil Mateescu, Andrei Sotir
Observator: Mihail Ionescu

CSO Plopeni – AS Ploieşti 2-0
Marcatori: G. Zanfir (52), R. Huza (90)
Arbitrii: Alexandru Vulpe, Doru Petre, Mircea Rusu
Observator: Marian Deaconu

Read more of this post

Delegări Liga A Prahova – Etapa a XXIX-a

Astăzi cu începere de la ora 18.00 se va desfășura o nouă rundă în eșalonul de elită al campionatului județean. De departe cele mai interesante jocuri ale acestei etape sunt jocurile ce se vor disputa la Păulești, unde se va prezenta liderul la zi al campionatului Astra II Ciorani, respectiv jocul de la Brebu, unde gazdele vor încerca să scape de emoțiile retrogradării printr-o victorie în fața vicecampionilor de la Boldești. Interesant este că și comisia de arbitrii Prahova a delegat pentru acest joc poate cei mai buni arbitrii de care dispune pe plan județean: Ionuț Neagu, asistat la cele două linii de Valentin Dumitru, respectiv Ciprian Geambazu.

AFC Băneşti-Urleta – Progresul Drăgăneşti
Arbitrii: Ovidiu Oprea, Mihail Pandelea, Romulus Sprânceană

Unirea Urlaţi – CS Cornu
Arbitrii: Bogdan Zahiu, Emil Mateescu, Andrei Sotir

CSO Plopeni – AS Ploieşti
Arbitrii: Alexandru Vulpe, Doru Petre, Mircea Rusu

Read more of this post

Rezultate Liga A Prahova – Etapa XXVIII-a

Rapid Sălciile – AFC Fortuna II Poiana Câmpina 1-5
Marcatori: M. Ivan (88) / A. Ungureanu (38,50,81), A. Dinu (83), A. Băcioiu (90)
Arbitri: Bogdan Zahiu, Florin Bureață, Mircea Rusu
Observator: Marian Popa

CS Cornu – CS Ceptura 0-2
Marcatori: Năftăilă (4), Ghidia(25-pen)
Arbitrii: Robert Stanciu, Laurenţiu Dragu, Sorin Nistor
Observator: Ion Andreoiu

AS Ploiești – Unirea Urlați 4-1
Marcatori:  D. Chiriţă (35-pen, 44-pen, 77) Ad. Mihai (90) / L. Pavel (80)
Arbitrii: Mihai Amorăriţei, Octavian Ciorescu, Mădălina Crăciun
Observator: Marian Deaconu.

Read more of this post

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 290 other followers